PODPIS predloga k osnutku uredbe o spremembah in dopolnitvah

Vse v zvezi z offroadom
czy
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Maj 10, 2010 3:20 pm

PODPIS predloga k osnutku uredbe o spremembah in dopolnitvah

OdgovorNapisal/-a czy » Sr Jun 30, 2010 1:43 pm

Pripravili smo predloge k osnutku uredbe o spremembah in dopolnitvah o prepovedi vožnje v naravnem okolju. Preberite si, in dodajte svoj online PODPIS. (Ime in priimek)

Lahko pa si jo tudi natisnete Pripombe k uredbi in podpisano pošljete na naslov:

REPUBLIKA SLOVENIJA
MINISTRSTVO ZA OKOLJE IN PROSTOR
Ga. Jelka Kremesec Jevšenak
Dunajska 48
1000 LJUBLJANA

ali na e-mail: jelka.kremesec-jevsenak@gov.si


Povezava:

http://www.moto-sport.si/?p=930

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Pe Jul 02, 2010 5:36 pm

Vse lepo in prav, vendar v tem dopolnilu k urebi nikjer ni omenjen hrup. Motorje in štirikolesnike jaz slišim vsaj 10 minut prej preden se privlelčejo iz gozda. Živali slišijo še veliko bolje kot ljudje in preplašeno bežijo sem ter tja ker ropota na vseh koncih. Enduro motorji in štirikolesniki se nikoli ne morejo primerjati z terenskimi vozili kateri povzročajo veliko manj hrupa in so za okolico veliko manj moteči.
Dokler boste motoristi in razni rekreativci uničevali ceste katere jaz vzdržujem na svoje stroške in z svojim delom, pa sem proti vožnji v naravnem okolju z motorji in štirikolesniki.
Država naj sprejme uredbo za ustanovitev poligonov v opuščenih gramoznicah, deponijah itd. Dovoli naj vožnjo le na poligonih in cestah vendar naj strogo kaznuje z odvzemom vozila vsakega ki je predelal vozilo in povzroča hrup večji od dovoljenega.
Primerjati planince z gojzarji in enduro motorje pa je čista neumnost in ob takih argumentih vas ne bo nihče jemal resno.
Pa nikar me razumet narobe. Nisem proti lastnikom štirikolesnikov in enduro motorjev. Moti me le objestnost s katero divjajo mimo hiše. Nekoč se je en mulček izgubil in odaljil od skupine ter se je pripeljal čez teraso moje hiše.
Dva trka z motoristi sem že doživel na gozdni cesti blizu doma. Oba k sreči le z zvito pločevino.
Najbolj me pa pogreje ko pogredam cesto in ti hudiči kot bi vohali pridejo dirkat ter uničevat moje delo.

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Pe Jul 02, 2010 6:58 pm

Tudi jaz razmisljam v tej smeri...

Rookie81
Prispevkov: 113
Pridružen: Če Apr 16, 2009 7:16 pm
Kraj: Unec

OdgovorNapisal/-a Rookie81 » So Jul 03, 2010 1:14 pm

V naših koncih je zadnje čase postala zabava številka ena vožnja z motocross motorji. Nekako nisem imel nekih pripomb čez njih (naj se pač vozijo) dokler mi niso preorali travnika. Kar se tiče z moje strani bi tako vožnjo prepovedal, vendar pa bi morala obstajati neka alternativa v obliki kros prog, ki pa jih žal ni. Prav tako pa je moteč hrup, saj takega voznika slišiš že na kilometer daleč.

pajo
Prispevkov: 367
Pridružen: Če Maj 05, 2005 4:43 pm
Kraj: cerknica

OdgovorNapisal/-a pajo » To Jul 06, 2010 8:48 pm

O kros proga je bila in ti se jo prav sigurno spomniš!!!! Pa zraven proge je blo še polno placa za terenske vožnje sam kaj k je treba vse pozidat pa neke industrijske cone delat k bojo dale delovna mesta pa šuške za vse!!! En k.... dnara in delovnih mest!!!! En kup pijanih slovakov v proizvodjah dnar pa sam za une pr koritu!!!!!

fantje oprostite izpadu, se mi je spomin vrnil v leta ko je blo še luštn pri nas v notranjski deželi glede off prevoznih sredstev!!!!!
urban svet

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » To Jul 06, 2010 9:21 pm

Jp. Tista proga nam zdaj prav fali...
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov