Javni poziv ORZS

Vse v zvezi z offroadom

Za predsednika ORZS naj bo ...

Miran
51
85%
naj ostane kot je
2
3%
kdo tretji
7
12%
 
Skupaj glasov: 60

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Nov 05, 2009 1:19 pm

mamut napisal/-a:.....
Kot sem že omenil, se bom maximalno osebno potrudil, da bo vsak lahko dobil ustrezno mesto za delovanje v ORZS ali kako drugače.

lp
Mamut


Če je tako, potem sploh ni nobene težave več. Poskrbi, da bo Klošar (ki je zadnje čase daaaaleč največ naredil, da bi se naš glas slišal pri odgovornih za pripravo predpisologije glede vožnje v naravnem okolju) dobil pisni mandat, da nastopa glede teh predpisov v imenu in kot polno pooblaščeni predstavnik ORZS! Nič drugega!
BTW: a nismo bili pred letom pri tebi na sestanku o tem :shock: Kaj od takrat nisi nič kontaktiral z velmožmi od ORZS?
Rezultati in ne "kurčenje po forumu" (da uporabim tvoj izraz).

Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Nov 05, 2009 4:34 pm

Da še malo izpopolnem moj prejšnji odgovor Mamutu in vsem ostalim (očitno je tudi on eden od njih) velmožem od ORZS.
Če dobi Klošar, ali še bolje njegova celotna skupina, brezpogojni mandat, da je glede okoljevarstvenih zadev predstavnik ORZS, potem jaz nimam več kaj za kokodakati. Član te skupine sem že, če bomo delali, bomo (upam) kaj dosegli, če ne bomo delali, boste zlili svoj žolč po meni (nas). Pošteno?
Tekmovalci pa naj svoje probleme, če jih (še) imajo, z ORZS rešujejo sami.
Če pa rabijo kakšno pomoč tudi na njihovem področju... :lol:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Če Nov 05, 2009 5:00 pm

2 Miran, le mirno. Kot lahko vidis po anketi te skoraj soglasno podpirajo vsi.
Seveda, kot vedno nekateri ne morejo, da ne bi gledali na stvari drugace ,
kot skozi prizmo lastne koristi (drugace si zgornjega izpada mamuta ne znam razlagati).

Mislim, da je koncno enkrat cas, da se tudi v slo offroadu drzimo reka
"No games, just sports!"

Seveda pa je koncna beseda se vedno tvoja.

2 mamut: A si mogoce ti zelis biti predsednik ? Imas program ?
The price of freedom is responsibility, but it's a bargain, because freedom is priceless. ~ Hugh Downs

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Če Nov 05, 2009 7:41 pm

Predlagam, da Miran organizira neformlano srečanje, kjer bi se pogovorili kaj je dobrega in kaj bi bilo potrebno še postoriti, da se razmere obrnejo na bolje. Nenazadnje bo srečanje tudi izluščilo tisto peščico ljudi, ki jim ni vseeno za sedanje stanje!!!!!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Nov 05, 2009 11:44 pm

Miran rad organizira Šavrine 4x4, pa srečanje 4x4 kamijokamperjev, sestanki..... c..c..c..
Mislim, da smo še malo predaleč za tak predvolilni golaž.
Saj Mamutu nisem hotel nič slabega, le za to gre, da smo se lani pri njemu nekaj pogovarjali, nekaj sklenili, Klošar je pa vse naše pametovanje lepo vključil v že v naprej pripravljen osnutek in ga poslal na Olimp. Ostali smo se pa zavezali, da bomo po svojih močeh na tem kaj naredili. Stran ali dve nazaj sem podal link do tega našega predloga. In če se ORZS postavi za tako razmišljanje... super. Potem ni razloga za preveliko revolucijo, se uskladimo, si določimo področja delovanja in združeni opravljamo vsak svoje dogovorjene obveznosti. Če se pa ORZS za te zadeve še naprej ne misli zanimati, potem je pa res že nastopil čas za revolucijo. In potem bom z veseljem sklical kakršenkoli sestanek kjerkoli (magari na Sviščakih s kakšnim luštnim road bookom vred).
Res si želim, da rešimo še kaj našega OR ugleda in si pridobimo tudi kaj ugodnosti, saj nenazadnje ob vseh dajatvah, ki jih plačujemo ljubi domovini ob nakupu in uporabi teh naših 4x4 igračk, nam jih nekaj tudi pripada.

2 Igor nekaj zelo direktnega: če od našega sestanka pri tebi nisi bil na nobenem sestanku na ORZS... OK. Naslednja vrstica potem zate ne velja.
Če pa si bil, te vprašam: si posredoval sklepe našega sestanka? Si dobil kakšen odgovor? Kakšen? Zakaj nas o tem nisi obvestil?

Enako sprašujem tudi ostale takrat prisotne, če je med njimi še kdo član organov ORZS.

Zaenkrat bo to dovolj za razburkanje mlake čez vikend.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » So Nov 07, 2009 1:21 am

Nebivedu napisal/-a:


Stran ne obstaja.
Stran obstaja. :wink: Vsaj meni dela 24/7.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Nov 09, 2009 3:16 pm

Evo jaz sem pa prebral komplet, kar je klošar napisal, pa moram malo pripomnit, da se gorski reševalci usposabljajo za vožnjo po terenu.
Drugače pa hvalevredno. Če ORZS nebo nič ukrepala, pa laho poizkusimo preko AMZS, kjer nas podpredsednik zelo podpira. Če bi bila želja lahko organiziram sestanek z njim in vsemi zainteresiranimi.

http://www.grs-celje.org/index.php?option=com_content&view=frontpage&limitstart=5
Je pa vprašanje če imam zadosti znanja, ker nimam nobenega certifikata od ORZS. :roll:



Slika
Slika

granouile
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Feb 11, 2008 7:54 pm
Kraj: Domžale
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a granouile » To Nov 10, 2009 3:36 pm

Miran: kot praviš si član društva, ki je član ORZS.
-zakaj te problematike ne izpostavite na sestanku ORZS?
-če je to vaše društvo res v ORZS bi moral vsaj vaš predsednik vedeti ali prenesti članom društva, da se je v ORZS na svoji 2. redni skuščini v letu 2008, dne 25.oktobra 2008, pooblastil predsednika ORC Mamut, da pridobi vse možne informacije o sodelovanju z ministerstvom za okolje in prostor, ter naravovarstveniki, sorodnimi društvi in organizacijami, za ureditev statusa motornih vozil v naravnem okolju. Do danes ta komisija v okviru ORZS ni sprovedla nobene akcije, nobenega posveta v okviru ORZS tudi noben predlog ni bil nikamor poslan.
Tako da ko že kriviš ORZS za nastalo situacijo se obrni na predsednika te komisije.
lp Mare

sedaj pa navalite in linčajte bogokletnika iz ORZS.Večina me itak pozna
----------------------------------------
Racing on asphalt, is for pussies !!!
http://www.cruiser-tec.si/

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » To Nov 10, 2009 5:44 pm

Da malo odgovorim, ker vidim, da se zadeva od svojega bistva, zelo usmerja na veselico kako zliti čimveč gnojnice na mene, kateri se v to nisem prav nič silil ampak sem bil porinjen.

Če je tako, potem sploh ni nobene težave več. Poskrbi, da bo Klošar (ki je zadnje čase daaaaleč največ naredil, da bi se naš glas slišal pri odgovornih za pripravo predpisologije glede vožnje v naravnem okolju) dobil pisni mandat, da nastopa glede teh predpisov v imenu in kot polno pooblaščeni predstavnik ORZS! Nič drugega!
BTW: a nismo bili pred letom pri tebi na sestanku o tem Kaj od takrat nisi nič kontaktiral z velmožmi od ORZS?
Rezultati in ne "kurčenje po forumu" (da uporabim tvoj izraz).

Miran

Po sestanku pri nas v Mengšu me je Klošar poklical in mi povedal, da je vabljen na sestanek na PZS, kjer naj bi bila okrogla miza na to tematiko. Takoj je dobil moje zagotovilo, da če potrebuje kakršnokoli pisno pooblastilo, da je predstavnik ORZS, da mu ga lahko zagotovim, ustnega pa sem mu dal takoj. Ta stvar še vedno velja. Verjamem, da skoraj kdorkoli ne samo Klošar lahko takšno pooblastilo zelo hitro še vedno dobi.
Stvar rešena. Konec debate. Predvidevam da ne.

Pred letom smo bili pri meni na sestanku in sem se obvezal, da bom sporočilo oz. povzetek forumskega sestanka prenesel tudi na prvi sestanek ORZSja. To sem tudi naredil. Ker na ORZSju ni bilo nikogar, ki bi s strani ORZSja aktivno k tej stvari pristopil sem bil jaz kot tisti ki je pač stegnil jezik na sestanku potem v to malce neprostovoljno tudi porinjen.
Istočasno še odgovor za Missona: na ORZS ne obstaja nikakršna komisija na to temo, niti nisem jaz predsedik česarkoli na ORZS.
Poblastilo se me je samo za zastopanje interesov ORZSja na to tematiko in stik z neformalno skupino foruma.

Da sem bil na ORZS sestanku in kasneje tudi na PZS sestanku na to temo sem v zaprtem delu foruma že enkrat napisal. Tako, da ne vem kako to da ne Miran, ne Vigadu te informacije nimata.
BTW Je pa res, da jaz tega dela foruma že dolgo ne vidim več. Rafter veš kje je razlog? Še obstaja zadeva?
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » To Nov 10, 2009 5:57 pm

miran napisal/-a:Da še malo izpopolnem moj prejšnji odgovor Mamutu in vsem ostalim (očitno je tudi on eden od njih) velmožem od ORZS.
Če dobi Klošar, ali še bolje njegova celotna skupina, brezpogojni mandat, da je glede okoljevarstvenih zadev predstavnik ORZS, potem jaz nimam več kaj za kokodakati. Član te skupine sem že, če bomo delali, bomo (upam) kaj dosegli, če ne bomo delali, boste zlili svoj žolč po meni (nas). Pošteno?
Tekmovalci pa naj svoje probleme, če jih (še) imajo, z ORZS rešujejo sami.
Če pa rabijo kakšno pomoč tudi na njihovem področju... :lol:
Miran


Kot že prej napisano Klošar je tak mandat že dobil. Če želi on ali še kdo drug, lahko tudi pisno.

Kar se pa tiče opazke, da sem velemož ORZSja pa naj ti objasnim, da le to absolutno nisem. Član skupščine ORZSja postane vsak predsednik kluba, če je klub včlanjen v ORZS. Pa to hočeš ali nočeš biti.
Jaz osebno nočem biti, ker so sestanki ORZSja neproduktivni, kar pa je produktivnosti na teh sestankih se pa neudejani na terenu. A je bilo izglasovano, da je prisotnost članov na sestankih obvezna, sicer sledijo finanče kazni in izključitev kluba. Upam, da sem bil jasen zakaj zabijam čas na ORZS sestankih. Smo zato, ker je obvezno in ker nas je nekaj članov ORC Mamut, kateri si želimo tekmovati v DP. Brez članstva to ni možno.
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » To Nov 10, 2009 6:11 pm

vigadu napisal/-a:2 Miran, le mirno. Kot lahko vidis po anketi te skoraj soglasno podpirajo vsi.
Seveda, kot vedno nekateri ne morejo, da ne bi gledali na stvari drugace ,
kot skozi prizmo lastne koristi (drugace si zgornjega izpada mamuta ne znam razlagati).

Mislim, da je koncno enkrat cas, da se tudi v slo offroadu drzimo reka
"No games, just sports!"

Seveda pa je koncna beseda se vedno tvoja.

2 mamut: A si mogoce ti zelis biti predsednik ? Imas program ?

Vigadu, Mirana podpiram tudi jaz, če bo le voljan zagrabit za stvar ne samo tipkat po forumu. To je bilo bistvo pisanja.

Kako pa si moje pisanje videl ti "čez prizmo lastne koristi" pa mi le pojasni prosim. Če se še tako trudim, "lastne koristi" pri vsem skupaj ne znam videti.

Če si želim biti predsednik ORZS? Ne Vigadu še vedno NE. Si me klical po telefonu pred letom če bi bil in sem rekel da niti slučajno.
Danes rečem še vedno enako in to je NE.
Ker vem da te funkcije in "službe" ne bi mogel opravljati dovolj kvalitetno, enak kot "konrad" sedaj si pa ne želim biti, ker to ne pelje nikamor.
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

granouile
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Feb 11, 2008 7:54 pm
Kraj: Domžale
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a granouile » To Nov 10, 2009 6:11 pm

Mamut: Če si bil v to neprostovoljno porinjen in ti je to "pooblastilo za zastopanje interesov ORZS" v breme, zakaj ne predlagaš na naslednji skupščini Klošarja ali koga drugega, ki bo bolj aktivno sodeloval z ORZS.

komisija za zastopanje interesov ORZS je pač taka, kot si jo izoblikoval. Predvidevam, da če si pooblaščenec ORZS ni potrebno imenovati še enega ali dva nova pooblaščenca za komuniciranje med ORZS in njenim pooblaščencem-tabo. To delo in posvetovalne sestanke in ostale aktivnosti v vezi te problematike bi lahko vodil ti v imenu ORZS ali pa kateri izmed članov tvoje ekipe.

kakor koli že ne vzemi tega spet kot osebni napad nate. Vzemi kot odgovor miranu, zakaj ORZS ne naredi nič?!?
sicer se pa ne bom več vtikal v to temo
LP Mare
----------------------------------------

Racing on asphalt, is for pussies !!!

http://www.cruiser-tec.si/

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » To Nov 10, 2009 6:26 pm

miran napisal/-a: 2 Igor nekaj zelo direktnega: če od našega sestanka pri tebi nisi bil na nobenem sestanku na ORZS... OK. Naslednja vrstica potem zate ne velja.
Če pa si bil, te vprašam: si posredoval sklepe našega sestanka? Si dobil kakšen odgovor? Kakšen? Zakaj nas o tem nisi obvestil?

Enako sprašujem tudi ostale takrat prisotne, če je med njimi še kdo član organov ORZS.
Miran


2 Miran: sem bil mislim da na vseh sestankih ORZSja letos. Seveda pod prisilo finančne kazni oz. izkjučitve ob neprisotnosti. Razlago sem podal že prispevek ali dva višje.

Sklepe našega sestanka sem posredoval.
Sem dobil odgovor in ga tudi zapisal v tisti del foruma "skupina za .... " sorry ne vem več naslova niti dostopa do tja več nimam.

Poleg tega pa sem bil tudi na sestanku na PZS Slovenije, kjer se je tematiko vožnje v naravnem okolju obravnavalo. Tja je bil takrat vabljen tudi Klošar, a mi je javil, da je službeno zadržan in pa tudi ti Miran, kateri si mi tudi javil, da si zadržan.
Povzetek tega sestanka sem tudi zapisal takrat na forum.

Več jaz osebno na to temo nisem naredil.
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

OdgovorNapisal/-a kloshar » Sr Nov 11, 2009 8:17 am

evo tale pisarija je lep primer, zakaj se nikol nikamor ne pride....... sama šinfarija.... saj sem poskušal tole ignorirat, ampak ste še mene zraven dal in me omenjatze v vsakem drugem postu, čeprav nimam z ORZS nikakršne zveze..... no zdajle izjavljam, da nimam nikakršne, ampak čist nikakršne želje zastopati ORZS ali kogarkoli drugega razen sebe samega in našega kluba (ki pa ni član ORZS), zato me v vaše kombinacije več ne mešajte..... če bom pri volji in bom imel čas, bom kot do sedaj, po svoje poskušal pri pristojnih kaj doseči za offroad kot tak.... če bo šlo, prav, če ne pa tut, samo bom vsaj vedel, da sem naredil, kar sem lahko in ne bom po forumih brezvezno težil in šinfal......

lp
Slika

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Nov 11, 2009 10:10 am

Ops, oops!! Pomirite se vsi skupaj!
Nobenega osebno (razen če ne gre izključno le za njegovo FUNKCIJO v ORZS) nisem in ne mislim dol tlačiti ali kakorkoli žaliti....
Najprej o mojem članstvu v mojem klubu: z veseljem sem član, a prav nobene volje nimam, da bi predsedniku gledal pod prste in od njega zahteval razne papirje, zapisnike in... Vem, da bi kot član kluba to lahko storil, a ne bom, ker moj klub uspešno deluje na področju, za katerega smo se odločili. In sem z njim zadovoljen.
Ko pa gre za zastopanje OR aktivnosti izven naše regije, je pa en lokalni klub premalo (nekateri, tokrat jih ne bom imenoval, se spomnejo, da je bilo že za dogovore o večkratni legalni uporabi Počka treba nastopiti v imenu več klubov in ne le enega) in zato mora takrat nastopiti neko združenje na višjem nivoju. In to združenje imamo: ORZS. Če bi ORZS do sedaj kolikor toliko deloval na tem področju, mojega poziva in te solate, ki se sedaj iz tega razvija, ne bi bilo. Če misli delovati v bodoče (a bolje in predvsem hitreje, kot do sedaj) tudi OK. Če ne, bo treba nekaj ukrepati.
Pa da se ne boste (bomo) sedaj skrivali za tem, da nimamo časa, pa ne vem še kaj: toliko časa pa kakšna taka dejavnost spet ne vzame. Saj ni treba, da en človek vse sam dela. Manjka volje in ničesar drugega.
Če eno leto ali pol leta po nekem sklepu čakamo, da bo oni drugi naredil prvi korak... potem se zadevi res slaba piše.
Če hočemo kaj narediti, moramo biti bolj aktivni. Vsi.
Če bo pa tole pisarjenje po tem našem forumu - za katerega še vedno mislim, da je edino "glasilo" SLO OR srenje, ki ga skoraj vsi beremo - povzročilo le zamere in užaljenosti, potem pa najbolje, da gremo nekam peš. Na naše izvorno mesto.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Filko
Prispevkov: 337
Pridružen: To Jan 06, 2004 7:58 am
Kraj: Nazarje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Filko » Sr Nov 11, 2009 1:37 pm

Če bi zvezo vodil »eden« človek, potem mora delat to praktično profesionalno, ker bo dnevno šlo veliko časa, govorimo seveda o zelo resnem vodenju zveze. Če si bo predsednik, izbral dobro ekipo in bodo delali vsi, potem se da vodit zvezo z dokaj normalnim dnevnim časovnim vložkom.
Ampak vprašanje je kdo bi to vodil in s kakšno ekipo, ker predsedniki klubov niso vsi pripravljeni, da bi kaj takega vodili skupaj z izvoljenim predsednikom, 5 krat na leto sestanek zveze in je to to, kaj več pa že ne.
Problem je pa ogromen glede predsednika, Nekdo bi bil mogoče, pa nima programa, niti vizije, drugi sploh nebi bil, čeprav ima vizijo, če bi bil pa mogoče kdo celo prostovoljno in ima vizijo se ga pa že naprej določi da bo vse pokradel in bo delal samo zaradi svoje koristi, tako da spremembe verjetno ne bo, moje mnenje je da uživajmo v tem kar mamo, preden nam še to vzamejo.
Extremely anti diesel guy
It's better been judged by 12 then carried by 6.

Uporabniški avatar
pinzi
Prispevkov: 192
Pridružen: Ne Nov 02, 2008 12:24 am
Kraj: Hagau

OdgovorNapisal/-a pinzi » Po Nov 16, 2009 7:46 pm

Evo še en utrinek kako ureja in pazi na naravo naše vestno gozdno gospodarstvo.




Slika

Slika

Slika

Slika

Ta pot med Osankarico in Šumikom je bila pred dvema mesecema čista in lepo prevozna.

Sedaj se vprašam kakšna je razlika med gozdnim delavcem in OR-arjem. Takšna kot med kriminalcem in policajem. Ene pač ščiti država.

lp
Trdo delo ni še nikogar ubilo....toda zakaj tvegati!!!

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Po Nov 16, 2009 10:06 pm

to je žal realnost. vsi smo enaki pred zakonom, eni bolj drugi manj.... :?

Uporabniški avatar
zuki
Prispevkov: 660
Pridružen: Ne Apr 04, 2004 1:18 pm
Kraj: nova gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a zuki » Po Nov 16, 2009 10:07 pm

pinzi napisal/-a:Evo še en utrinek kako ureja in pazi na naravo naše vestno gozdno gospodarstvo.

Ta pot med Osankarico in Šumikom je bila pred dvema mesecema čista in lepo prevozna.

Sedaj se vprašam kakšna je razlika med gozdnim delavcem in OR-arjem. Takšna kot med kriminalcem in policajem. Ene pač ščiti država.

lp


Ne palamudi neki brez veze :!:
lp zuki
Slika

Uporabniški avatar
Filko
Prispevkov: 337
Pridružen: To Jan 06, 2004 7:58 am
Kraj: Nazarje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Filko » To Nov 17, 2009 7:48 am

Razlika je, da bodo na koncu oni cesto vrnili v prvotno stanje, kar je pa ti ne.
Extremely anti diesel guy

It's better been judged by 12 then carried by 6.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Nov 17, 2009 8:30 am

No ja, prav veliko cest gozdarji ne vračajo v prvotno stanje. Jih pa veliko novih naredijo - po gozdovih seveda.
A dokler ne bomo pometli in uredili pred svojim pragom, toliko časa nima smisla na druge kazati s prstom.
Po mojem bi pa bilo treba doseči to, da se lahko tudi OR vozniki vozimo po teh gozdarskih "gasah". In ne vem zakaj tega ne bi dosegli, če bi složno nastopili na Olimpu, kjer pišejo pravila in zakone.
Predvolilni golaž...
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » To Nov 17, 2009 1:18 pm

Primerjat gozdarstvo, katero je dobro za gozdove, ter vožnjo po gozdovih za hobi res nima smisla
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » To Nov 17, 2009 1:42 pm

sam tisti procenti v anketi pa ne klapajo

Uporabniški avatar
pinzi
Prispevkov: 192
Pridružen: Ne Nov 02, 2008 12:24 am
Kraj: Hagau

OdgovorNapisal/-a pinzi » To Nov 17, 2009 2:39 pm

Fliko: Upam, da res drži in da cesto uredijo po posegu. Ampak jutri grem definitivno preverit tisti konec poti kjer so podirali spomladi.

Picpoki: A je kdo med nami stručnjak za gozdove?? Meni je jasno, da oni podirajo ker je to "potrebno" za njih in za njihov dobiček, ali je to res potrebno za gozdove??

Zakaj ne krčijo tam kjer je res potrebno?? Zakaj se gozdovi krčijo ravno tam, kjer je gozd v najlepšem rastu?? Zakaj ne urejajo gozdove tam kjer so štiri smereke na 1m2 in nobena nima pravega prostora in svetlobe za rast - ja, tam ni dobička so le stroški in delo.

V bivši SFRJ so po posegu tudi takšen konec gozda na novo posadili. Sam, tega v tem času ni opazit. Pred tridesetimi leti je bila kazen za podiranje, sedaj je pa kar nuja.

Jaz osebno nisem hotel pluvat po GG, hotel sem samo pokazat, da nismo edini "uničevalci" nareve. Cesto bodo recimo že popravili in uredili, ČE?, sam kaj pa to "gazo" široko 3m in globoko 1m v dolžini 10km, a bodo tudi to uredili in posipali z novo travo?

Bistvo je: Da se popolnoma stinjam z Miranom!! Če se ne bomo borili za svoj kos pogače bomo izrinjeni. A bi bilo v naši prelepi deželi res tako težko določiti vsaj 100km poti, ki je že itak razrita in namenjena za druge dejavnosti?


RAJE POČAKAMO, DA NAS ZATREJO, DVIGNEJO KAZNI (kar je že itak praksa) IZ NEKAJ € NA k€? Z ZATISKANJEM OČI BOMO POSTALI LE PROFITNA ORGANIZACIJA ZA NAŠO PRELJUBO DEŽELO IN NJENO PRAZNO BLAGAJNO. ITAK PA SMO UNIČEVALCI IN DRHAL ZA NAŠE MOŽE Z NAZIVOM "OKOLJEVARSVENIKI".


Brez zamere in lp
Trdo delo ni še nikogar ubilo....toda zakaj tvegati!!!

Uporabniški avatar
Filko
Prispevkov: 337
Pridružen: To Jan 06, 2004 7:58 am
Kraj: Nazarje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Filko » Sr Nov 18, 2009 7:48 am

Pri nas so zmeraj za sabo pospravili in na novo uredili vse ceste, prav nekaj mescov nazaj je bila velika sečnja, ki je trajala kar nekaj mesecev in sedaj je vse lepo pospravljeno, po cesti in se nikjer niti ne vidi, da bi se karkoli delalo. Če pa ne pospravijo, pa se jih vsekakor lahko prijavi inšpektorju, ker firme, ki sekajo gozdove so danes praktično vse zasebniki in so po zakonu dolžni povrnit vse v prvotno stanje.
Kar se pa tiče odrejanja, kaj se bo sekalo, pa so še vedno tu logarji, ki les označijo, kaj se bo sekalo, tako da so oni odgovorni za to.
Pogozduje se pri nas še vedno, oziroma se je, sedaj ko je pod cerkveno oblastjo pa ne vem kako bo kaj!
Extremely anti diesel guy

It's better been judged by 12 then carried by 6.


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov