Kaj smatrate pod OffRoad

Vse v zvezi z offroadom
Uporabniški avatar
Cobra13
Prispevkov: 203
Pridružen: To Okt 30, 2007 10:05 pm
Kraj: Maribor

Kaj smatrate pod OffRoad

OdgovorNapisal/-a Cobra13 » So Avg 08, 2009 10:02 am

Evo da se ne boste prepirali po celem forumu kaj je za koga ta pravi offroad sem se odločil odpreti novo temo. Zanima me kaj je za vas pravi offroad ter vozilo. S tem sem mislil serijska vozila, ampak ne totalno predelana (kakšne dobre gumce gor, pa kakšen majhen bodylift tu pa se tud konča) Ker po mojem vsakakor ne moreš primerjati serijski avto ter avto predelan za hard.

Meni so osebno všeč vzponi, spusti, nagibi in ne preveč blata temveč kakšen teren z izzivom kako se preko zapelati. Glede vozila pa mi ga je dejansko škoda uničiti (ter preveč porajsati) ker je to trenutno edino prevozno sredstvo pri hiši, tako da uporabljam avto za na cesto kakor tudi za offroad. Imam pa Frontero 2.4i in edino kaj me do zdaj malo moti je hod koles, malo zahtevnejši teren in že sta dve kolesi v zraku ( prej sem imel Jeep-a Cherokee-ja pa nisem imel takšnih težav ). Je pa pet vratna tak da morem tudi paziti na kratke previse da ne nasedem.

P.S. Pa lepo prosim ne pluvat po vozilih drugih ter njihovih mnenjih kaj je OffRoad ker vsakega drugačne stvari veselijo.Pa v temi Povejmo kaj o sebi ne bi manjkala kakšna slikica vašega vozila.
LP
Cobra13

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » So Avg 08, 2009 10:29 am

No kot pri vsakem "hobiju" je treba pazit na posledice. In če vem , da tudi če petko totalno predelam ( nižanje, močnejši motor...) . Se moram zavedat da več kot so omejitve le ne smem peljat.
Enako velja za terenca s tem da je tu razlika teren. Torej po nekem lepem (še mogoče svežem pokošenem) travniku se pač ne smem vozit , ker pač to ne spada zraven (dobro no če se pelješ samo prek....ne pa da razriješ polovico travnika). Torej pač poiščem kako gozdno vlako (po možnosti utrjeno) , kjer je tako ali tako "škoda" že narjena ( razne vožnje s traktorji, podiranje dreves...).
Za hard je tudi men avta škoda, sovražim pa nagibe in pa ful blatni teren.

Uporabniški avatar
Cobra13
Prispevkov: 203
Pridružen: To Okt 30, 2007 10:05 pm
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Cobra13 » So Avg 08, 2009 10:38 am

Sovražiš nagibe al se jih bojiš. Ker jas sem frontero za začetek sprobo na 30° pa še ni tak hudo :D
LP

Cobra13

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » So Avg 08, 2009 10:49 am

Cobra13 napisal/-a:Sovražiš nagibe al se jih bojiš. Ker jas sem frontero za začetek sprobo na 30° pa še ni tak hudo :D


Oboje :) Ker sem pred dvema letoma kot čisti zelenc šel po eni potki katera je bila ozka in v zelo strmem pobočju. Avto je seveda potegnilo z dvema kolesama prek in je začel drset bočno po hribu navzdol ( hvala bogu da je bilo blatno, razmočeno in ne predaleč) po ne preveč dolgem drsenju se je ustavil, naklon pa tak da če ne bi bil privezan bi padel na sovoznikov sedež.....Bil sem trd in tak strah me še menda ni bilo nikoli. Od takrat dalje se naklonom bolj kot ne izogibam. Dobro sej se peljem kje po naklonu ampak ko začutim , da je preveč ( kar pa se zarad tega straha hitro zgodi) se obrnem in premagam oviro kako drugače ali pa jo pustim.

Uporabniški avatar
_Grega_
Prispevkov: 307
Pridružen: So Dec 27, 2008 3:32 pm
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a _Grega_ » So Avg 08, 2009 12:32 pm

Citiral bi Bizzy-a, ki je najlepše napisal definicijo.
"Sam se peljem po terenu za en drek, pa v tem vseeno uživam. In to je bistvo offroada. Uživajte v vožnji."
Popolnoma se strinjam s to mislijo.

Uporabniški avatar
Cobra13
Prispevkov: 203
Pridružen: To Okt 30, 2007 10:05 pm
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Cobra13 » So Avg 08, 2009 3:03 pm

_Grega_ napisal/-a:Citiral bi Bizzy-a, ki je najlepše napisal definicijo.
"Sam se peljem po terenu za en drek, pa v tem vseeno uživam. In to je bistvo offroada. Uživajte v vožnji."
Popolnoma se strinjam s to mislijo.

To je najbolj pomembno, da pri tem kar počneš uživaš, pa če vsi pravijo drugače.
Sam tud nisem preveč izkušen :oops: ampak v offroadu uživam in si z vsako vožnjo nabiram novih izkušenj. Vozim pa se predvsem po že narejenih poteh, razen če se obračam malo zavijem s poti.
LP

Cobra13

wortex
Prispevkov: 43
Pridružen: So Avg 01, 2009 1:51 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a wortex » So Avg 08, 2009 4:42 pm

Jst bi kej napisal, ampak bo itak narobe. Tko da bom napisal, da najraj mm terensko vožnjo čez pločnik u lokalu pa grem pol na per.

Uporabniški avatar
_Grega_
Prispevkov: 307
Pridružen: So Dec 27, 2008 3:32 pm
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a _Grega_ » So Avg 08, 2009 4:46 pm

Wortex ti si kr zamenjava za nekatere ljudi tukaj. hehe
Vsak ma neko svojo foro (hiša, hard offroad,...) ti pa offroad prek pločnikov s svojim ultimate Tuaregom.
Mater ste hecni, če nimaš kej pametnega napisat bodi raje tiho no.

Je pa zanimivo, da se vedno najde kak provokator tu na forumu in pol se užge debata na 10 straneh. :)

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » To Avg 11, 2009 8:11 am

men je pa najbolj extremen off road branje tegale foruma,
mater kako uživam, ko berem kje vse se vozte.
Slika

Uporabniški avatar
RegentRS
Prispevkov: 72
Pridružen: Sr Nov 12, 2008 8:30 pm
Kraj: Piran

OdgovorNapisal/-a RegentRS » To Avg 11, 2009 8:56 am

oj!

zame je pa fora off roada to da se lahko peljem tam kjer se nemoreš z navadnim avtom.... da če je kolona jo lahko obvozim po gozdu, da se iz Kopra v LJ vozim 6 ur po raznoraznih potkah....... ker je drugje gužva...
vozim pa LR Freelanderja dvignjenega za cca 10cm...
najraje pa vozim “expidition“ ture ko prideš od A do B po alternativni poti :)
bleto, sneg, kamni..... avta mi načeloma ni škoda, saj sem ga zato kupil, da ga uporabljam, čeprav je edino prevozno sredstvo ki ga mam......

lp
LR Series3 88 Lightweight V8
EX LR freelander 2.0td +2" :D

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » To Avg 11, 2009 4:00 pm

marolt 4x4 napisal/-a:men je pa najbolj extremen off road branje tegale foruma,
mater kako uživam, ko berem kje vse se vozte.

U fak...dol padu :kaj_takega_pa_se_ne:

Uporabniški avatar
Cobra13
Prispevkov: 203
Pridružen: To Okt 30, 2007 10:05 pm
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Cobra13 » Sr Avg 12, 2009 12:20 am

Očitno si na resne teme ne upa nobeden več odgovarjat, razen tega da se že vsi po forumu preseravajo. Tak da mislim da bi bilo treba spremeniti ime foruma ,
ker na trenutno situacijo to več ni OffRoad forum ampak , eh še sam ne vem kako bi ga poimenoval. Tako da prosim upravnika da naredi malo reda po forumu
in se rajši posvetimo OffRoad-u kakor preseravanju kdo je večji majmun in kdo še bo. Mislim da se jih je večina prijavla zato da si izmenjavamo mnenja
o izkušnjah ter naših vozilih in predelavah, servisih itd., kjer lahko vsak izrazi svoje mnenje (razen če je neprimerno ) in ne da bi ga drugi pohodli ,
ker je pač takega mišljenja.
P.S. Vse teme ki pa niso primerne za ta forum pa bi jih bilo treba nemudoma izbrisati in pa člane ki nimajo niti osnovnega bontona in kvarijo ugled nekoč dobrega foruma pa banat.
LP

Cobra13

Uporabniški avatar
Sine
Prispevkov: 217
Pridružen: Ne Feb 15, 2009 6:26 pm
Kraj: bizeljsko

OdgovorNapisal/-a Sine » To Avg 18, 2009 8:55 am

Moje mnenje
Offroad je vožnje po brezpotju po mojem ni važno s kakšnim vozilom (tovornjak, motor, terenc, ...) razvršča se samo v kategorije.

Zame ta pravi pomen OR je samo tisti ki se dogaja na prireditvah po zato urejenih progah, no pa seveda tisti podvigi v Afriki in Aziji.

To kar pa počnemo (popoldanski hobi), furice po travnikih, iskanje gob, vožnja na jago,.... je pa tko, če to delaš z pametjo, se pravi - minimaliziraš škodo narave - je ok. Če pa gasa kam te vozilo pripelje je pa samo za orenk kazen napisat!

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » To Avg 18, 2009 10:46 am

Sine napisal/-a:Moje mnenje
Offroad je vožnje po brezpotju po mojem ni važno s kakšnim vozilom (tovornjak, motor, terenc, ...) razvršča se samo v kategorije.

Zame ta pravi pomen OR je samo tisti ki se dogaja na prireditvah po zato urejenih progah, no pa seveda tisti podvigi v Afriki in Aziji.

To kar pa počnemo (popoldanski hobi), furice po travnikih, iskanje gob, vožnja na jago,.... je pa tko, če to delaš z pametjo, se pravi - minimaliziraš škodo narave - je ok. Če pa gasa kam te vozilo pripelje je pa samo za orenk kazen napisat!


mi se po travnikih ne vozimo :twisted:
tudi po gozdnih poteh, katere niso vrisane na topografskih kartah se izogibamo, obstajajo pa le neke majhne izjeme :wink:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
Cobra13
Prispevkov: 203
Pridružen: To Okt 30, 2007 10:05 pm
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Cobra13 » To Avg 18, 2009 5:54 pm

Compadre kaj maš kak dober link za topografsko karto. Ker mi se vozimo samo po tam kjer so poti, če pa so vrisane pa ne vem.
LP

Cobra13

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » To Avg 18, 2009 7:57 pm

jaz uporabljam Garmin 250W z AdriaTopo 2.11(slo), katero sem "kupil" na naši nepogrešljivi strani "p*rtis" :wink:












sorry, chief :roll:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
Sine
Prispevkov: 217
Pridružen: Ne Feb 15, 2009 6:26 pm
Kraj: bizeljsko

OdgovorNapisal/-a Sine » To Avg 18, 2009 8:53 pm

compadre napisal/-a:
Sine napisal/-a:Moje mnenje
Offroad je vožnje po brezpotju po mojem ni važno s kakšnim vozilom (tovornjak, motor, terenc, ...) razvršča se samo v kategorije.

Zame ta pravi pomen OR je samo tisti ki se dogaja na prireditvah po zato urejenih progah, no pa seveda tisti podvigi v Afriki in Aziji.

To kar pa počnemo (popoldanski hobi), furice po travnikih, iskanje gob, vožnja na jago,.... je pa tko, če to delaš z pametjo, se pravi - minimaliziraš škodo narave - je ok. Če pa gasa kam te vozilo pripelje je pa samo za orenk kazen napisat!


mi se po travnikih ne vozimo :twisted:
tudi po gozdnih poteh, katere niso vrisane na topografskih kartah se izogibamo, obstajajo pa le neke majhne izjeme :wink:


nisem mislil konkretno tebe-nas. nasplošno, mi smo se res samo po že zdrgjenih poteh vozli.

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » To Avg 18, 2009 9:35 pm

Cobra13 napisal/-a:Očitno si na resne teme ne upa nobeden več odgovarjat, razen tega da se že vsi po forumu preseravajo. Tak da mislim da bi bilo treba spremeniti ime foruma ,
ker na trenutno situacijo to več ni OffRoad forum ampak , eh še sam ne vem kako bi ga poimenoval. Tako da prosim upravnika da naredi malo reda po forumu
in se rajši posvetimo OffRoad-u kakor preseravanju kdo je večji majmun in kdo še bo. Mislim da se jih je večina prijavla zato da si izmenjavamo mnenja
o izkušnjah ter naših vozilih in predelavah, servisih itd., kjer lahko vsak izrazi svoje mnenje (razen če je neprimerno ) in ne da bi ga drugi pohodli ,
ker je pač takega mišljenja.
P.S. Vse teme ki pa niso primerne za ta forum pa bi jih bilo treba nemudoma izbrisati in pa člane ki nimajo niti osnovnega bontona in kvarijo ugled nekoč dobrega foruma pa banat.


Ne se preveč razburjat...je na podobnih forumih enako....pač čas počitnic in dopustov :) Sej bo bolje :)
Cobra še vedno čakam kaj bo s cilindri sklopke.....da potem grema prek pohorja :)

Uporabniški avatar
Cobra13
Prispevkov: 203
Pridružen: To Okt 30, 2007 10:05 pm
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Cobra13 » To Avg 18, 2009 9:41 pm

Ta vikend grava s kolegom malo raziskovat, upam da boš mel avto skup da se nama pridružiš. :D :D
LP

Cobra13

Uporabniški avatar
Cobra13
Prispevkov: 203
Pridružen: To Okt 30, 2007 10:05 pm
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Cobra13 » To Avg 18, 2009 9:43 pm

compadre napisal/-a:jaz uporabljam Garmin 250W z AdriaTopo 2.11(slo), katero sem "kupil" na naši nepogrešljivi strani "p*rtis" :wink:












sorry, chief :roll:
:D
Hvala compadre, si že kupujem.
LP

Cobra13

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » To Avg 18, 2009 10:52 pm

Cobra13 napisal/-a:Ta vikend grava s kolegom malo raziskovat, upam da boš mel avto skup da se nama pridružiš. :D :D


Vprašanje ker še do danes nisem poslal cilindrov....GLS nekaj štrajka al kaj....Lahk pa mal poslikaš in mi pošlješ.....nor sem dovolj da se na pot odpravim z R5 :D

Uporabniški avatar
Cobra13
Prispevkov: 203
Pridružen: To Okt 30, 2007 10:05 pm
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Cobra13 » Sr Avg 19, 2009 12:00 am

Če imaš dobro gurtno te lahko vlečemo zadaj, ker še moja fronterca gre,gre pa se vstavi. Če pa boš mel cajt pa lahko prideš kot sovoznik in kamerman :twisted: :twisted:
LP

Cobra13

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Če Avg 27, 2009 9:19 am

compadre napisal/-a:jaz uporabljam Garmin 250W z AdriaTopo 2.11(slo), katero sem "kupil" na naši nepogrešljivi strani "p*rtis" :wink:
sorry, chief :roll:
Ni blema, kolega. :wink:
Cobra13 napisal/-a:
compadre napisal/-a:jaz uporabljam Garmin 250W z AdriaTopo 2.11(slo), katero sem "kupil" na naši nepogrešljivi strani "p*rtis" :wink:
sorry, chief :roll:
:D
Hvala compadre, si že kupujem.
Daj še meni ene kupi, prosim. Ti plačam 20% več od nabavne cene. :P
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Če Avg 27, 2009 11:22 am

Cobra13 napisal/-a:Očitno si na resne teme ne upa nobeden več odgovarjat, razen tega da se že vsi po forumu preseravajo. Tak da mislim da bi bilo treba spremeniti ime foruma ,
ker na trenutno situacijo to več ni OffRoad forum ampak , eh še sam ne vem kako bi ga poimenoval. Tako da prosim upravnika da naredi malo reda po forumu


Ne pretiravi! :twisted:
A je sploh potrebna neka definicija. In če že, mislim, da bi bila sama sebi namen. Offroad vidi in doživlja vsak po svoje in prav je tako. Seveda pa, ga je treba jemat z pravo mero razuma o čemer smo že debatirali neštetokrat.

Torej, beri forum, uporabi išči, prepričan sem, da boš našel odgovore na večino offroad vprašanj.


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov