Navigacija

Vse v zvezi z offroadom
pero.nope
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Okt 05, 2014 6:57 pm

Navigacija

OdgovorNapisal/-a pero.nope » Po Feb 06, 2017 11:40 am

Pozdravljeni. Mene zanima ce kdo ve katera navigacija (off road) je dobra za android? Ma kdo kaksne izkusnje? Hvala lp.

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a compadre » Po Feb 06, 2017 1:53 pm

Sam uporabljam Locus Map. Zadovoljen.
Obstaja tudi free verzija, malce okrnjena in z reklamami. Za probat je ok.

http://www.locusmap.eu
And on the 8th day God created Land Rover

pero.nope
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Okt 05, 2014 6:57 pm

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a pero.nope » Po Feb 06, 2017 3:49 pm

Hvala

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Po Feb 06, 2017 5:48 pm

Jaz si pri raziskovanju "neznanega" :) pomagam kar z google mapsi.
Po potrebi si, predenj izginem iz sveta znanega (beri dosegljivost mobilnega signala) shranim na telefon off line zemljevid (imaš možnost pod google maps/zemljevidi - klikneš levo zgoraj, nato se ti pojavi v meniju možnost območja brez povezave. Deluje enako,kot če imaš internetno povezavo :)

pero.nope
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Okt 05, 2014 6:57 pm

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a pero.nope » Po Feb 06, 2017 6:33 pm

Hvala

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a miran » To Feb 07, 2017 11:23 am

Če pa rabiš pripomoček (to ni navigacija, ki bi te usmerjala levo ali desno), ki ti pove, koliko poti si že prevozil in podobno, torej usmerjanje pri vožnji po "road book-u", je pa super zadeva "Off-road tripmeter" za Android (ali za i-phone), ki ga dobiš na http://www.bitwize10.com
Je plod domače pameti, poleg ostalih so upoštevane tudi pripombe in želje spodaj podpisanega.
Predstavitveni filmček:
https://www.youtube.com/watch?v=c7u2T0Rlw_4

Če te pa zanima malo zahtevnejše offroad udejstvovanje in rabiš pripomoček (za Android ali i-phone) za določanje točk glede na oddaljenost in azimut od izhodiščne točke, ti pa svetujem uporabo "GeoCalc" istega razvijalca.
Oba pripomočka (app-sa) nudita še precej dodatnih možnosti, tudi za izdelovalce road book-ov.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

pero.nope
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Okt 05, 2014 6:57 pm

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a pero.nope » To Feb 07, 2017 12:43 pm

o fajn.. danke

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Feb 07, 2017 4:58 pm

https://www.wikiloc.com/

https://play.google.com/store/apps/deta ... roid&hl=sl

Odlična in enostavna. Pot si shraniš in te pelje kamor češ. Obenem so zraven vsi podatki o poti.

pero.nope
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Okt 05, 2014 6:57 pm

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a pero.nope » To Feb 07, 2017 6:55 pm

Zleda zanimivo

pero.nope
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Okt 05, 2014 6:57 pm

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a pero.nope » Če Feb 09, 2017 10:13 am

Men je vazno da so vrisane makadamske poti. In da lahko zberes makadamsko pot do cilja.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Feb 09, 2017 12:44 pm

pero.nope napisal/-a:Men je vazno da so vrisane makadamske poti. In da lahko zberes makadamsko pot do cilja.


To omogoča že bivši nokiin here drive +, ki ga imaš tudi za android.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Feb 09, 2017 4:52 pm

Za to ne potrebuješ nič posebnega. Na navigaciji izberi unpaved road opcijo pa te pelje. Dvomim da danes obstaja kakšna navigacija da nima te opcije.

pero.nope
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Okt 05, 2014 6:57 pm

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a pero.nope » So Feb 11, 2017 7:26 pm

probou sm 10 navigacij pa se nikjer ne da vklopit poti (makadamska pot), in to kraj kjer vem da se pride po bližnici, oziroma makadamski poti.

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a compadre » So Feb 11, 2017 7:29 pm

IGO Primo jo ima stoposto :)
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a jereb » Ne Apr 23, 2017 8:15 pm

Ker sem čisti računalniški butelj imam vprašanje katero je mogoče butasto ali pa tudi ne.
Pred leti sem kupil navigacijo v tušu za male pare. Notri je bila sd kartica igo z zelo slabimi kartami, katere se menda ni dalo nadgraditi. Nato sem kasneje kupil kartico s kartami od Nomad. Ta se je izkazala z zelo dobro pokritostjo, notri so vrisane celo gozdne ceste katere so bile včasih zaprte ozirima jih ni vrisanih v lokalnih kartah in kar večina vlak.
Zdaj me pa zanima, ker je displaj navigacije premajhen ali se, da to sd kartico uporabit na kakšni tablici ali prenosniku z dodatnim gps sprejemnikom?
LP by Jereb

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a rx » Po Apr 24, 2017 10:07 am

Načeloma bi se dalo v primeru da na tablico naložiš ustrezen program za branje kart katere so v tem formatu. Ampak itak bo nastala težava z resolucijo, ker boš tablico ali notebook težko pripravil da bo delal v tako majhni resoluciji kakor jo ima stari gps.. probat je treba, mogoče ti pa uspe.. najprej poglej v kakšnem formatu so tvoje karte in nato poišči ustrezen program kateri bo te karte znal prebrat.. ko si prišel do tukaj si takorekoč že zmagal. samo hrabro :)
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Apr 24, 2017 10:47 am

Včasih je bil IGO za na pc, samo resolucija 800x400 ne paše več novodobnim prenosnikom.

Če imaš možnost dobit ozi Explorer, potem vržeš notri mape in imaš navigacijo na pc-ju
Pred EUR sem bil SIT!

NN79
Prispevkov: 6
Pridružen: So Sep 23, 2017 11:39 am

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a NN79 » Sr Sep 27, 2017 2:43 pm

Za iOS je zelo dobra aplikacija Maps 3D pro, naložiš si karte želenega področja in deluje off line. Prikaz je 3D, tako da točno vidiš, kakšni hribi in doline so pred tabo, je pa res da to ni navigacija,ima pa vrisane (po mojih izkušnjah) še najbolj zakotne poti.

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Okt 02, 2017 12:27 pm

a ma mogoče kdo kitajsko 2 din navigacijo v avtu? jaz sm dobil eno v fordu z CE Windows 6,0
pa ni sd kartice z navigacijo.
Slika

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Okt 02, 2017 12:52 pm

Zelo verjetno je link na strani proizvajalca, kje si lahko dl-jaš vsebino in jo posnameš na sd kartico
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Okt 03, 2017 8:11 am

marolt 4x4 napisal/-a:a ma mogoče kdo kitajsko 2 din navigacijo v avtu? jaz sm dobil eno v fordu z CE Windows 6,0
pa ni sd kartice z navigacijo.


Pri meni je deloval Igo, lahko ti posljem kaksno kopijo na SD -ju, karte mislim da Imam predlanske.
Samo poslji mi naslov na zs.

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Ne Dec 10, 2017 11:54 am

Mislim, da Sem koncno nasel dobro kombinacijo programov za nacrtovanje in navigacijo po "brezpotjih" oz. po cestah, katerih cestna navigacija ne zajame.
Za nacrtovanje poti Sem odkril android app Sketch a Track. Sicer, da funkcionira (da lahko shranjujes .gpx track), moras placati 3,6 €, kar sicer povprecen terenec v obliki goriva porabi v cca. 25 km voznje. Program deluje tako, da "track" enostavno poklikas pa Google mapsih, potem pa ga shranis v obliki .gpx datoteke.

Za navigacijo uporabljam program GPS Compass Navigator app, v katerem odprem prej shranjeno .gpx datoteko.
Program deluje z pomocjo gps -a in vgrajenega kompasa/magnetometra v Telefon (v kolikor ga le ta ima).
V kolikor ga nima, uporablja le podatke pridobljene preko gps -a (isto naredi Car Mode funkcija v programu).
Hkrati je sposoben tudi beleziti pot katero si prevozil.

Testiram ga po domacih logih v terencu on in off road in deluje zelo dobro.

Happy (off) roading :)

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Po Feb 12, 2018 2:08 am

Evo, in v kolikor nismo preveč vešči klikanja po tablicah (jaz je še sedaj nimam), je na voljo na spletu za uporabo na domačem računalniku umap, v kateremu si lahko prerosto "naklikaš" track, ga shraniš na računalnik in ga potem dostaviš, kakor pač najbolje znaš, v svoj gps. Imaš na voljo celo različne "plasti", od topo, cest, itd.
Slika
Happy "off" routing :)

Aleksander
Prispevkov: 44
Pridružen: Sr Mar 02, 2022 2:20 pm

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a Aleksander » Če Avg 18, 2022 2:41 pm

Programi za navigacijo uporabljajo pretežno dve elektronski topografski karti.
openstreetmap https://www.openstreetmap.org/
openandromaps https://www.openandromaps.org/

Če prav razumem, simboli za oznake cest bazirajo na sestavi vozne podlage. Sam uporabljam Locus z openandromaps offline kartami + Brouter za offline izračun poti + naložene nadmorske višine.

Slika

Desna črtkana pot je največkrat neprehodna za overlanding. Lahko je že čisto zaraščena. Leva, s polno rjavo črto ob straneh je praviloma prevozna.

Kakšne so vaše izkušnje, oziroma kako se odločate pri načrtovanju poti?

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Navigacija

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Avg 18, 2022 5:46 pm

Pogledam na googlovih satelitskih posnetkih, kje izgleda pokrajina zanimiva. Kolikor se pač vidi "od daleč".
Potem wikiloc, če je že kakšen track objavljen tam.
potem pa google od blizu. Dostikrat se na satelitskih posnetkih da razbrati, ali je zvožen kolovoz, ker vidiš kolesnice. Kjer je gozd, je to bolj pogojno uporabno, ali če je bil sneg, ko so bili satelitski posnetki zajeti.
Prav tudi pride, če si spodaj desno vklopiš prikaz slik na lokaciji zemljevida, ki jo imaš prikazano. Tako lahko včasih najdeš kakšne slike poti, sploh pohodniki, kolesarji vidim da se radi slikajo kje ob cesti. Je pa treba bit previden, ker ni nujno, da je slika res od tam kjer piše, da je (je bila ročno določena napačna lokacija ali pa telefon/fotoaparat še ni pridobil prave lokacije, ali čas gpsa in fotoaparata ni bil usklajen in so posledično vse lokacije zamaknjene)
Kombiniram še z openStreetmaps.
OpenAndromaps do sedaj nisem poznal.

Track sem si za zadnjo furo pripravljal s spletnim gpx.studio.
Prej sem si kar googleove linke za pot shranil po odsekih, ampak je problem, ker on potem na telefonu znova preračuna pot glede na promet in ni nujno, da je izbral isto pot, kot si jo doma na računalniku gledal.
Na telefonu imam OsmAnd, ne vem zakaj sem tega izbral, pač pred leti sem iskal nekaj kar dela z offline kartami. Karte so OpenStreetMaps.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost