Izjava o ustreznosti in teh.brezhibnosti vozila?

Vse v zvezi z offroadom
Uporabniški avatar
Roger
Prispevkov: 205
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 5:55 pm
Kraj: Vasi pod Stolom

Izjava o ustreznosti in teh.brezhibnosti vozila?

OdgovorNapisal/-a Roger » So Apr 04, 2015 7:31 am

Ob nakupu patrola nisem ob prepisu na teh. pregledih dobil ˝homo.kartonček˝, dobil pa sem 2 lista A4 format potrdilo o skladnosti,in mislil da je to namesto kartončka.Problem je nastal včeraj, ko sem hotel homologirat podvozje, pa mi pravi da moram imet homo.kartonček!?
Pa še ena stvar. V potrdilu o skladnosti pod oznako Z.1 Dovoljene pnevmatike in platišča: 235/80R16 109S,265/70R16 112S,285/65R17 112S
in glavna dim.285/85R16 109S javascript:emoticon(':shock:')
,kar mislim da je napaka pri vpisu. Tako velikost gum ne spraviš na original patrola, pa še zelo exsotična dimenzija je.
Prosim koga ki obvlada zadevo, kaj narediti ?
___________
Lp Vojc

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » So Apr 04, 2015 1:29 pm

Sicer nisi napisal, kateri letnik je avto... Jaz vem (iz lastnih izkušenj, a zelo dolgo nazaj) da je moral zastopnik (oz. tedaj še generalni uvoznik) priložiti homolomo kartonček vsem novim avtom, kupljenim pred 01.05.1997.
Moj tedanji avto je bil kupljen 25.4.1997 in ga ni imel.

No sedaj je tak, da ga vsak avto ima in ko prideš na homologacijo katerekoli predelave, ti jo vpišejo v ta kartonček. ČE ga nimaš, ga moraš kao kupit (ne me držat za besedo, ampak mislim da se cena giblje nekje okoli 45 ali 60 €, ampak zagotovo je odvisna od enega ali drugega izvajalca).

Se pravi na tehničnega lahko greš samo z A4 potrdilom, za vpis predelave pa potrebuješ kartonček.

Izjava, da ga MORAŠ imeti in da ti ga oni ne morejo (proti plačilu) izstaviti, ne drži. Vsaj pri RTI ali Avto Krka ne.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
Roger
Prispevkov: 205
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 5:55 pm
Kraj: Vasi pod Stolom

OdgovorNapisal/-a Roger » So Apr 04, 2015 3:54 pm

Medtem sem se poglobil v zadnji levi predal in zraven navodil ter servisne knjižice našel tudi homo.kartonček.Prejšnji lastnik je trdil, da ga sploh nima.
Vseeno hvala,Rafter!
Me pa še vseeno zanima, če ima še kdo pri patrolu y61 vpisano dim.gum 285/85-16?Sem mislil, da je napaka,pa ni. :shock: Se pravi,da bom moral dim.285/75-16 homologirat.
___________

Lp Vojc

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » So Apr 04, 2015 4:03 pm

Čeprav si rešil problem, lahko povem, da sem imel enak problem že lep čas nazaj z osebnim avtomobilom. Kartonček sem moral zrihtat sam, povedali so mi samo, kdo je avto uvozil in homologiral. V mojem primeru je bil to RTI Maribor, kamor sem poslal mail z prošnjo o duplikatu in fotokopijo prometne, oni pa so za plačilo poslali nov homologacijski kartonček. Cene se pa ne spomnim več.
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

LC 90TD
Prispevkov: 416
Pridružen: So Feb 12, 2005 4:35 pm
Kraj: Kranj

Re: Izjava o ustreznosti in teh.brezhibnosti vozila?

OdgovorNapisal/-a LC 90TD » So Apr 04, 2015 5:13 pm

P-A-J-E-R-O napisal/-a:Ob nakupu patrola nisem ob prepisu na teh. pregledih dobil ˝homo.kartonček˝, dobil pa sem 2 lista A4 format potrdilo o skladnosti,in mislil da je to namesto kartončka.Problem je nastal včeraj, ko sem hotel homologirat podvozje, pa mi pravi da moram imet homo.kartonček!?
Pa še ena stvar. V potrdilu o skladnosti pod oznako Z.1 Dovoljene pnevmatike in platišča: 235/80R16 109S,265/70R16 112S,285/65R17 112S
in glavna dim.285/85R16 109S javascript:emoticon(':shock:')
,kar mislim da je napaka pri vpisu. Tako velikost gum ne spraviš na original patrola, pa še zelo exsotična dimenzija je.
Prosim koga ki obvlada zadevo, kaj narediti ?


Te dodatne dimenzije je verjetno predhodnik odkucal v Wordu, ujel vrstico na homologaciji in spustil skozi laserski printer in evo dimenzije so tu.
235/80R16 in 265/70R16 so normalne dimenzije ostali dve sta skoraj sigurno dopisani na zgoraj opisani način.

Samo mimogrede ali 285/85R16 sploh obstaja, še nisem zasledil, za 285/75R16 vem da obstaja.

lp,

Jure

Uporabniški avatar
Navigator Tome
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 4:14 pm
Kraj: Kanal ob SOČI

OdgovorNapisal/-a Navigator Tome » So Apr 04, 2015 7:41 pm

Poglej si v register vozil katero dimenzije maš vpisane, če je predhodnik popravil hom. kartonček!

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Apr 14, 2015 11:38 am

Malo je OFF topic, pa ne dosti :)
Se opravicujem!
Mene zanima, kako homologiras drugacne - vecje/manjse pnevmatike?
kaksnim predpisom moras zadovoljiti, kje bi nasel te predpise?

Hvala

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Apr 14, 2015 12:14 pm

Dardaj napisal/-a:Malo je OFF topic, pa ne dosti :)
Se opravicujem!
Mene zanima, kako homologiras drugacne - vecje/manjse pnevmatike?
kaksnim predpisom moras zadovoljiti, kje bi nasel te predpise?

Hvala

Gume kupi tam, kjer ti uredijo tudi homologacijo ali pa ti vsaj dajo TUV (ali drug ustrezen dokument) za tvoj avto in to dimenzijo gum. In potem s temi papirji homologiraš sam, relativno enostavno. Da bi pa sam sprožil celotno proceduro ... pri nas ...ojoj! :buta_z_glavo_ob_zid: :buta_z_glavo_ob_zid:
Jaz sem to raje rešil pri Maroltu.

Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: Izjava o ustreznosti in teh.brezhibnosti vozila?

OdgovorNapisal/-a game-on » Sr Apr 08, 2020 6:36 pm

Na originalna Nissan platišča bom montiral 285/75r16. Je homologacija nove dimenzije na org. platišča možna?

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Izjava o ustreznosti in teh.brezhibnosti vozila?

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Apr 08, 2020 9:06 pm

game-on napisal/-a:Na originalna Nissan platišča bom montiral 285/75r16. Je homologacija nove dimenzije na org. platišča možna?

Od Nissana boš moral pridobiti certifikat, kjer je navedeno točno katera dimenzija je predvidena za originalna platišča, če tvoje dimenzije ni med vpisanimi, potem z original platišči ne bo šlo.
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: Izjava o ustreznosti in teh.brezhibnosti vozila?

OdgovorNapisal/-a game-on » To Apr 14, 2020 2:42 pm

Torej bo precej težko. Hvala.

Še eno vprašanje. Kako je z blokiranjem EGR? Bodo izpusti prekomerni?


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov