Kaj izbrati: nexen ro mt al bf goodrich mt km2?

Vse v zvezi z offroadom
dejan1992
Prispevkov: 214
Pridružen: Po Feb 08, 2010 2:16 pm

Kaj izbrati: nexen ro mt al bf goodrich mt km2?

OdgovorNapisal/-a dejan1992 » Pe Dec 13, 2013 5:58 pm

Pozdravljeni. Kupujem nove gume za nissan terrano, pa me zanimajo razlike me zgoraj omenjenimi gumami, dobre in slabe lastnosti, ter katera guma bi bila bolj primerna za uporabo čez celo leto (zima, sneg, kolovozi poleti)? Kako je z oprijemom na mokri podlagi ali snegu (led)

Vsem hvala za odgovore

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Dec 15, 2013 9:15 pm

Osebno bi od teh dveh izbral BF goodrich, za potrebe kakršne navajaš pa bi raje posegel po AT profilu kot MT :wink:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

dejan1992
Prispevkov: 214
Pridružen: Po Feb 08, 2010 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a dejan1992 » Ne Dec 15, 2013 11:15 pm

Kaj pa menite o godyear duratrac? Kot sem bral na tujih forum gre za neko mešanico med mt in at profilom z lamelami ali se motim? Jo kdo mogoče uporablja in kakšne so kaj izkušnje z njimi?

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Dec 15, 2013 11:53 pm

Po slikah je videti obetajoča guma, kaj več pa nebi znal povedat...počakaj še malo, mogoče jo kdo ima in bo znal z prve roke kaj povedat
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
TIŠLER
Prispevkov: 251
Pridružen: Ne Maj 13, 2012 12:25 pm
Kraj: Ljubljana

Gume

OdgovorNapisal/-a TIŠLER » Po Dec 16, 2013 11:55 am

Gume , ki bi opravljala vse tvoje naštete naloge verjetno še niso naredili :wink:
Preberi si na forumu, je bilo kar nekaj debate o tem. Je pa tako, vsak od nas vozi drugačen avto, na različnih gumah, v različnih pogojih in na različne načine.
Lahko bi dal v enak avto N-število voznikov, pa bi se vsak peljal drugače, v enakih pogojih.Ko sam kaj kupujem,si pogledam teste še čez mejo (hvala bogu za You tube :wink: ).
Če se boš zgolj za zabavo zapeljal skozi blato, ostalo pa večino makadam, oz. asfalt,ne bi kupoval MT,tudi v zvoženem snegu in ledu si ne boš naredil usluge.
Če pa je vprašanje zgolj za te dve BF AT.
Zase sem kupil Falken Wild peak AT1, kar sem sam vozil z njo zadovoljen.

lp

Uporabniški avatar
tomop
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe Mar 19, 2010 2:20 pm

OdgovorNapisal/-a tomop » Po Dec 16, 2013 4:19 pm

Moja ocena NEXEN RO MT:

Te gume mam na obeh avtih tretjo sezono.
Pajero V30 (235/85R16) in Ford Ranger (265/75R16)

Cestna uporaba:
Na suhi cesti so OK, na mokri so boljše od BF AT in od HT gum, ki so bile na rangerju prvougradnja.
Gume so slišne, niso pa moteče glasne. Na Fordu imajo dobrih 50.000km, pa bojo gor še do naslednje zime cca 20.000km.
V zimskih razmerah so presenetlivo dobre, glede na to da nimajo lamel.

Teren:
Zelo suverena guma, zelo sem bil presenečen nad trakcijo v celem snegu.
Slabost je edino slaboten bok gume, na Pajerotu sem presekal že dve gumi. Obakrat na boku, eno jeseni na zboru v Brdih.

Dobra guma za nisko ceno.

Me pa tudi mene zanima mnenje uporabnikov o Goodyear duratrac.

Lp, Tomo

SVrider
Prispevkov: 157
Pridružen: Po Jan 25, 2010 2:32 pm
Kraj: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a SVrider » Po Dec 16, 2013 9:09 pm

Jaz pa razmišljam o GT Radial za Granda. Vozil jih bom samo pozimi.
Točno te:
http://www.ebay.de/itm/GT-RADIAL-SAVERO ... 51b211f136

Imel sem jih že na Nivi, sicer drugačen, neusmerjen profil in bile so naravnost odlične :D Minimalna obraba, po snegu je šel avto kot tank in prav nič niso drsele po mokrem. Vozil sem jih čez celo leto.

Kar se tiče pa teh zgoraj omenjenih, naj bi bile kar dobre za terenco, kolikor sem bral mnenja. Cena je pa tudi zelo mamljiva 8)

dejan1992
Prispevkov: 214
Pridružen: Po Feb 08, 2010 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a dejan1992 » Po Dec 16, 2013 11:47 pm

Po vsej verjetnosti bom vzel kar nexen mt, čeprav sem bil od začetka namenjen kupiti bf mt km2, ampak po mnenju nekaterih uporabnikov le ni tanovi profil tako učinkovit in dober kot stari profil bf mt km.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » To Dec 17, 2013 7:48 am

Če sem prav razumel se ne bos vozil po terenu. Po kolovoznih cestah poleti bo bolj ali manj vseeno kaj imas gor. Torej nobene potrebe po MT.
Jaz bi za ta namen vseeno iskal nekaj z lamelami.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

dejan1992
Prispevkov: 214
Pridružen: Po Feb 08, 2010 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a dejan1992 » To Dec 17, 2013 8:57 am

Rabim jih za teren in pa tudi cesto, tako da bo kar treba nekaj z mt profilom uzet

Uporabniški avatar
tomop
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe Mar 19, 2010 2:20 pm

OdgovorNapisal/-a tomop » To Dec 17, 2013 10:04 am

Uzemi MT-jke.

Moje mnenje o AT gumah. AT-jke so narejene za 100.000km in več (ne ekstremne MT-jke za 50-70.000) se pravi da je trša zmes gume. Oprijem predusem na zvoženem snegu zato kompenzirajo z uporabo lamel.
Po mojih izkušnjah (primerjam BF AT in Nexen MT) je oprijem v zimskih razmerah približno enak - teško rečem pri kateri je boljši.

Nenazadnje pa če je že terenc naj ma tudi terenske gume.

jaz30
Prispevkov: 31
Pridružen: Pe Nov 15, 2013 6:52 pm

OdgovorNapisal/-a jaz30 » Če Dec 26, 2013 9:19 am

Jaz imam zdaj BF MT sem kar zadovoljen z njimi.Pa itak nimaš neke izbire pri nas tako da...

Uporabniški avatar
Tex
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Nov 28, 2005 5:39 pm
Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a Tex » Če Dec 26, 2013 9:51 am

uf, tudi jaz bi si želel gume za 100.000km :lol:
Fantje nehajte ga srat, za na cesto pozimi je ZIMSKA GUMA !
Drive With Style...

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » Če Dec 26, 2013 12:09 pm

Evo, moja Scottie je že več kot 100 kkm obuta v eno četvorico BFG AT, vsi smo super zadovoljni s temi gumami, je pa res, da je to že druga zima, ki jo vidimo samo preko neta ... :lol:
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
Tex
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Nov 28, 2005 5:39 pm
Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a Tex » Če Dec 26, 2013 1:15 pm

100k km naredite z enimi gumami ?! da se vam števci prehitro ne vrtijo :)
Drive With Style...

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » Če Dec 26, 2013 11:19 pm

V resnici malo prepočasi, saj so gume večjih dimenzij od originalnih. :wink:

Drugače pa se z gumami v stanju, kot so sedaj, ne bi želel voziti v Sloveniji, sploh pa ne po mokrem ali po snegu. Ampak še vedno so daleč najboljše gume v naši vasi (glej Kraj levo pod avatarjem), vsi sosedi mi jih zavidajo.

Resno: Z BFG AT sem več kot zadovoljen in pozitivno presenečen glede trdoživosti in dolgoživosti, želel bi si le drugačno dimenzijo (malo ožje in morda še malo višje). Prvo zimsko sezono so se čisto spodobno peljale po snegu, drugo je bilo že očitno slabše, tretje nisem čakal, enako sedaj četrte. Kot omenjeno sedaj so za v smeti po vseh civiliziranih standardih, ampak po štirih letih, več kot 100 kkm, od tega vsaj 35 kkm resnega overlanda ob polno naloženem avtu po negladkih poteh in smereh ... se nikakor ne morem pritoževati.
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Pe Dec 27, 2013 10:42 am

MT za v sneg ni.
AT je za sneg prvo sezno.

po 40 kkm so obe gumi na mokrem asfaltu zanič.

100kkm se verjetno da presankat verjetno gre tudi 150 - 200 kkm.

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Pe Dec 27, 2013 11:27 am

vrecha napisal/-a:V resnici malo prepočasi, saj so gume večjih dimenzij od originalnih. :wink:

Drugače pa se z gumami v stanju, kot so sedaj, ne bi želel voziti v Sloveniji, sploh pa ne po mokrem ali po snegu. Ampak še vedno so daleč najboljše gume v naši vasi (glej Kraj levo pod avatarjem), vsi sosedi mi jih zavidajo.

Resno: Z BFG AT sem več kot zadovoljen in pozitivno presenečen glede trdoživosti in dolgoživosti, želel bi si le drugačno dimenzijo (malo ožje in morda še malo višje). Prvo zimsko sezono so se čisto spodobno peljale po snegu, drugo je bilo že očitno slabše, tretje nisem čakal, enako sedaj četrte. Kot omenjeno sedaj so za v smeti po vseh civiliziranih standardih, ampak po štirih letih, več kot 100 kkm, od tega vsaj 35 kkm resnega overlanda ob polno naloženem avtu po negladkih poteh in smereh ... se nikakor ne morem pritoževati.
Vrecha, glej da ne bo na klocnih :lol:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

LC 90TD
Prispevkov: 416
Pridružen: So Feb 12, 2005 4:35 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a LC 90TD » Pe Dec 27, 2013 4:43 pm

RangeRover napisal/-a:MT za v sneg ni.
AT je za sneg prvo sezno.

po 40 kkm so obe gumi na mokrem asfaltu zanič.

100kkm se verjetno da presankat verjetno gre tudi 150 - 200 kkm.


Zanimivo,

jaz sem se zadnjič na Krvavcu vozil po ledenih kolesnicah (čez dan sonce malo staja, ponoči zmrzne) skratka led, gume stare blizu 6 let, grabber AT2, pa je šlo brez problema tako v klanec kot tudi navzdol, sem bil zelo presenečen, ker sem mislil da pod nobenim pogojem ne bom prišel tja gor.

So pa definitivno za zamenjat, že zaradi starosti gum,profila je še kar nekaj, na otip so tudi že konkretno trde.


lp,
Jure

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Pe Dec 27, 2013 4:54 pm

No če smo že malce posplošili to temo...
Jst z MT gumami (Mickey Thompson) v zmrznjen klanec nisem prišel brez vitle... Ta isti klanec je čez par minut čisto brez vsakršnega problema osvoji prjatu z Terranotom...z navadnimi zimskimi gumami.

Me pa zanima če jih je, kljub temu, da jih se jih pri nas mislim da, ne da dobiti, probal pnevmatike Mickey Thompson MTZ? Po večini forumih jo primerjajo z BF KM2.
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » Pe Dec 27, 2013 7:24 pm

Vrecha, glej da ne bo na klocnih

:lol:

Ni to S(Z)lovenija, niti hipervarna EU, tako da kar se tega tiče kar mirno spim, hamdulila. Tukaj na vasi. Ko skočimo v velemesto, pa malo manj, ampak vseeno ni panike.
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Pe Dec 27, 2013 7:34 pm

Godi se ti vrecha, godi :lol:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

madmax
Prispevkov: 294
Pridružen: Sr Jan 14, 2009 11:14 pm

OdgovorNapisal/-a madmax » To Jan 14, 2014 11:26 am

x2 :lol:

on: za zimo so zimske gume, razlika je več kot očitna. Posebej za zvožen sneg in led. ;)


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov