Pomoč - Nissan Terrano

Vse v zvezi z offroadom
dave7
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Jul 07, 2013 12:50 pm
Kraj: Velenje

Pomoč - Nissan Terrano

OdgovorNapisal/-a dave7 » Po Jul 08, 2013 8:05 am

Pozdravljeni strokovnjaki terencev in offroada! Sem nov na forumu in vas prosim za pomoč!
Namreč pred letom in pol sem kupil Nissan Terrana l.03 (2.7TD,3vrata) zaradi svojega poklica-gozdar in pa tudi zaradi prebivališča v hribih. Avto je bil kupljen v okolici Divače; kupljen v SLO,1.lastnik; ima 120 tisoč; nič predelan;gume enako napumpane (že drugi kpl za dobrih 20 tisoč - prve BF, sedaj Yokohama); nikoli karamboliran! Problem;
AVTO VLEČE V DESNO IN POBIRA OBE SPREDNJI GUMI PO ZUNANJI STRANI!!!
Narejeno: večkrat optika (različni izvajalci); pregledano krmilni drog, pomožni volan, končniki, zglobi, zadnji dif.... vse OK vendar težava ni odpravljena! :(
Kot je nekdo že enkrat napisal: najraje bi ga polil z benzom in zažgal!!!
:twisted: , toda še prej vas prosim za pomoč!!!!

Hvala !

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Jul 08, 2013 11:05 am

Pobiranje prednjih gum po zunanji strani je lahko tudi posledica prehitre vožnje v ovinkih.
Pa 4x4 pogon imaš na suhi cesti zanesljivo izklopljen?

Glede vleke v desno pa :res_ne_vem:
Res pa je, da lahko le rahla zamaknitev zadnje preme vpliva na tako vlečenje. Za tako zamaknitev ni treba imeti karambola, dovolj je smola pri kakšni mali oviri na cesti (udarec).
Mojstri za optiko se pa s 4x4 avti ponavadi ne izkažejo kaj dosti.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

bular
Prispevkov: 760
Pridružen: To Okt 26, 2010 1:26 pm
Kraj: bula

OdgovorNapisal/-a bular » Po Jul 08, 2013 1:01 pm

Na optiki ti pokaže tudi izteke zadnje preme, tko da lahko potem korigiraš..
Zunaj pobrane gume so zaradi prehitre vožnje v ovinkih ali preveč zaprta nastavitev..spet je treba videt tudi naklon..za teranota nisem gvišen, ma se mi zdi da se da tudi naklon štelat, drugače je pa za kolotek odpret(na mojemu avtu sem imel vsako stran zamaknjeno za 1,5mm-ovinki)
nissan tractor 3.3sdt

dave7
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Jul 07, 2013 12:50 pm
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a dave7 » Po Jul 08, 2013 2:00 pm

Hitra vožnja mislim da ni vzrok, ker zelo gledam na porabo (povp. 9l/100). 4x4 je vklopljen redkokdaj, predvsem pozimi. Glede koloteka in zadnje preme pa bom nasvete posredoval mehaniku. Hvala za odgovore in prošnja za dodatne nasvete še velja!

dave7
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Jul 07, 2013 12:50 pm
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a dave7 » Ne Jul 14, 2013 8:43 am

Ja sedaj naj povem, da je težava vlečenja avta v desno odpravljena (očitno je bil kriv polž - avto gre zdaj kot v tirnicah), glede obrabe zunanjega dela prednjih gum pa sem še vedno skeptičen, čeprav optika kaže vse OK; namreč pri polnem obratu volana (v levo ali desno) se vidi, da prednja kolesa niso več "pokonci" ampak nekako zvrnjena (kot pri starih kamionih Tatrah)! ALI JE MOŽNO, DA SO ZA TO KRIVE "GUMICE ali BLAŽILNIKI" NA ZGORNJIH VILICAH ? (mehanik na optiki mi je to omenil)

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Ne Jul 14, 2013 12:52 pm

Sej Mercedez ima tud nek čuden kot kolesa ko ga obrneš do konca. Zgleda kot da bo padlo stran. Ampak obračalni krog je pri Mercedesovi limuzini skoraj manjši od kakega mestnega avtomobilčka.
Če majstr na optiki ne ve ali kolo stoji normalno ali postrani, ti svetujem da zamenjaj mojstra.......

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Pe Apr 04, 2014 10:33 am

Si bom izposodil temo.
Meni riba na trooperju zadnjo levo gumo - zunanji rob.
Optika narejena pred tremi meseci.
Sem pa vmes prešaltal na BFG AT 265/75/16 in ga zadaj podložil za 2cm-ja.

Na optiki mi je nastavljal zgolj sprednji del in malce vleče v desno če zabremzaš na hladne zavore.
Ali se nastavlja tudi zadnja prema??
Stabilizatorji so ok! Smo jih preverili na optiki.


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov