iz česa naredit UTV

Vse v zvezi z offroadom
Furman
Prispevkov: 24
Pridružen: So Maj 11, 2013 5:52 pm
Kraj: Kot

iz česa naredit UTV

OdgovorNapisal/-a Furman » Po Maj 13, 2013 9:12 pm

Pozdravljeni
kot novinec na forumu imam vprašanje za vas stručkote. Na kmetiji bi si rad naredil UTV vozilce. Najprej sem imel v mislih predelavo iz kake gnile Pandice, ko pa sem eno probal peljat, nato drugi dan pa vitaro, je pa kot kolo in kros motor...
Kaj mi vi svetujete naj kupim enga Samurajčka, Vitaro... ali kak mali osebni avto Subaru... in ga predelam . Rad bi imel nekaj takega kot je John deer Gator, z njim bi vozil gnoj od konj do gnojišča, kako balo sena in namesto karjole po kmetiji. Smo v hribu in bi imel željo, da zadeva skobaca po travniku gor in dol dokaj varno.
Hvala za odgovore in kak konstrukcijski predlog.
lp Furman

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Po Maj 13, 2013 9:31 pm

kaj je to "UTV"?
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Maj 13, 2013 9:38 pm

nekaj takega...Slika
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Po Maj 13, 2013 9:42 pm

Kak star Unimog te bo prišel ceneje, boljši bo... Sam mal višji je za nakladat pa notr plezat.

Furman
Prispevkov: 24
Pridružen: So Maj 11, 2013 5:52 pm
Kraj: Kot

OdgovorNapisal/-a Furman » Po Maj 13, 2013 9:51 pm

Ne ne unimog je prevelik. Imam majhno dvorišče, pa če bi kdaj skočil čez cesto je fajn, da policaj misli, da vozim motokultivator ne pa kamion ;(
Nazadnje spremenil Furman, dne Po Maj 27, 2013 11:47 pm, skupaj popravljeno 2 krat.

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Po Maj 13, 2013 10:01 pm

http://suchen.mobile.de/lkw/john-deere- ... GrossPrice

Za nekatere drago, za nekatere poceni, to pa vsak zase ve.
Predelave kot jo ti hočeš, niso poceni. Seveda če želiš vozilo, ki je funkcionalno, estetsko in varno.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Maj 14, 2013 12:03 am

Definitivno boš to najlažje naredil iz samuraja kabrio. še predelovati ga ni treba, kason gor, majhne kramparce za avtokros 15 col in to je to.
Sam samuraja je hudič poceni dobit, pa da še skup stoji. Nekaj brez šasije pa nikar ne kupuj, prvo bo jeba ker bo treba šasijo narest, če ne ti bo vse skup razpadlo, ko boš gnoj gor natrosil.
Še najboljš bi bilo da bi dobil samuraja LWB s kasonom, to je pa redkost pri nas, pa še dragi so kot žafran.

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » To Maj 14, 2013 7:02 am

aha, sem videl te đonije že nekje na TV.....
....in pri nas KAJ je to? traktor?, kosilnica?, motokultivator?, quad?...kako se to registrira? (če sploh), katera vozniška? (če sploh)

Vem, da za na gmajno ni potrebno nič (zaenkrat), vendar je pa to sexy zadeva za med vasi in do gostilne :lol:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
pjeb
Prispevkov: 192
Pridružen: Sr Jun 29, 2011 1:53 pm
Kraj: Hočko-Pohorje

OdgovorNapisal/-a pjeb » To Maj 14, 2013 11:52 am

lahko tudi ferozo, vitaro ,frontero al pa patrola uporabiš za to ! hard top streho samo dol vzameš pa kako pregradno steno narediš pa je to to ! maš kake slabše ohranjene frontere že za drobiž na avtonetu :D

Matjazzz
Prispevkov: 265
Pridružen: To Jan 22, 2008 6:36 pm
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a Matjazzz » So Maj 25, 2013 9:27 am

Alien ima prav, samuraja ampak motor nujno 1.3 ker že ta je relativno švoh za klanec in da je še kej naložen gor.

Kaj pa mazda bt50 je pickup, zelo malo predelave, ker je zadnji kason samo privijačen? ne bo pa zgledu k motokultivator :twisted:

Ko boš delu kason naredi kiper sistem na hidravliko ali vitel, drugače ti bo žal slej kot prej :roll:

Koliko denarja imaš namen za to odštet?

PS: včasih se dobi na bolhi ali avto netu že dobit kakšne na pol predelane projekte za drobiž. Takrat ko rabiš ponavad ni, murfijev zakon ;)
nikoli ne reci nikoli

Furman
Prispevkov: 24
Pridružen: So Maj 11, 2013 5:52 pm
Kraj: Kot

OdgovorNapisal/-a Furman » So Maj 25, 2013 4:03 pm

Danes prišla k hiši mala Justy. Ni sicer pravi OFFROAD vozilce a ne morete mislit kam tole pride. Z navadnimi zimskimi gumami po mokrem travniku v hrib in ker me je to tako pozitivno presenetilo sem šel še v kamnolom. Stara opuščena pot sprana od dežja, na nekaterih mestih pa polna peska. Ampak mala kozica je z dvema splezala gor za šalo. Potem sva jo posnela z GSMjem in v drugo, ko sem bil sam je na par mestih zakopala a je šla naprej do vrha.
Če mi uspe narediti lepo šasijo bo tole še kako uporabna igračka.
Ali kdo ve, če se da menjalnik predelat, da bi bil počasnejši obenem pa imel več moči, ker meni končna hitrost 130km/h ne bo nikoli več potrebna. Če bi bilo dokaj enostavno samo v menjalniku na glavni osi zamenjati zobnik ali dva bi bilo idealno.
njen drugi vzpon na kamnolom:
http://www.youtube.com/watch?v=lxOyxVnZAqw&feature=youtu.be

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » So Maj 25, 2013 5:43 pm

Zakaj pa nisi kake impreze 1.6 z reduktorjem vzel. Tam bi dobil menjalnik z reduktorjem, pa bi imel že serijsko, brez predelav "počasnejši" menjalnik. Cene so pa za stare gnile impreze nižje kot za stare justyje.
Pred EUR sem bil SIT!

Furman
Prispevkov: 24
Pridružen: So Maj 11, 2013 5:52 pm
Kraj: Kot

OdgovorNapisal/-a Furman » So Maj 25, 2013 7:52 pm

Žal je bil ta trenutno najugodnejši. Če ne bo pa za probo on kasneje pa magari kaj hujšega nabavim, če bo potreba.


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov