do katerega dne krije zavarovalnica škodo????

Vse v zvezi z offroadom
NN
Prispevkov: 90
Pridružen: Ne Jul 31, 2011 2:50 pm
Kontakt:

do katerega dne krije zavarovalnica škodo????

OdgovorNapisal/-a NN » Ne Feb 03, 2013 6:25 pm

Lep pozdrav,

nekaj me zanima glede zavarovanja, bom kr na enem primeru vprašal.
Recimo da sem js imel nesrečo pred 3 dnevi in da sm šel do cenilca in mi je ocenu škodo, nato poiščem podjetje ki mi bo to popravilo in poračunalo z zavarovalnico. Ampak js imam pa še avto zavarovan samo 5 dni, ko zavarovanje poteče bom menjal zavarovalnico, avto bo pa mogoče popravljen šele čez 2 ali 3 tedne. Mi more zdajšnja zavarovalnica kriti škodo, ali so lahko kaki problemi ker bom js dal avto drugam zavarovat?

Uporabniški avatar
def110
Prispevkov: 323
Pridružen: To Maj 06, 2008 12:51 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a def110 » Ne Feb 03, 2013 6:42 pm

Če ni nikjer navedeno, v kakšnem roku moraš zadevo popraviti, je rok za popravilo 3 leta, ne glede na to, kje boš imel zavarovan avto. V tem času je tudi možno oddati vlogo za izplačilo škode, v kolikor želiš vozilo popraviti sam.
Il potere logora chi non ce l'ha

NN
Prispevkov: 90
Pridružen: Ne Jul 31, 2011 2:50 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NN » Ne Feb 03, 2013 6:51 pm

torej bo škodo morala kriti zdajšnja zavarovalnica, ker je že bilo ocenjeno v tem času ko je bil avto pri njih zavarovan?

Uporabniški avatar
def110
Prispevkov: 323
Pridružen: To Maj 06, 2008 12:51 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a def110 » Ne Feb 03, 2013 6:59 pm

Točno tako.
Il potere logora chi non ce l'ha

NN
Prispevkov: 90
Pridružen: Ne Jul 31, 2011 2:50 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NN » Ne Feb 03, 2013 7:45 pm

def110 napisal/-a:Točno tako.


Ok, tut če nebo pol pr njih zavarovan ne?

kaj bi js lahko zahtevu da mi nakažejo denar?? ker bi 100% za polovico cene popravu škodo

Uporabniški avatar
def110
Prispevkov: 323
Pridružen: To Maj 06, 2008 12:51 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a def110 » Ne Feb 03, 2013 7:59 pm

Kje imaš ti zavarovan avto ne igra nobene vloge potem ko imaš enkrat škodni spis.

Zahtevo za izplačilo neseš na zavarovalno enoto in po pošti dobiš njihovo ponudbo. To ponudbo (v kolikor se strinjaš z njo) neseš nazaj na zavarovalnico ter čakaš priliv na trr. Če imaš na lizing, potem moraš zraven priložiti še odstopno izjavo lizing hiše.
Il potere logora chi non ce l'ha

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » Ne Feb 03, 2013 8:13 pm

ne bo šlo tak enostavno, če avto ni ocenjen totalka, boš za izplačilo moral dostavit zavarovalnici račun za popravilo in za nadomestne dele. na osnovi predračuna ti ne bodo izplačali , razen če koga poznaš......
pri kateri zav. pa imaš zavarovan avto ?

Uporabniški avatar
def110
Prispevkov: 323
Pridružen: To Maj 06, 2008 12:51 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a def110 » Ne Feb 03, 2013 8:20 pm

uzitek napisal/-a:ne bo šlo tak enostavno, če avto ni ocenjen totalka, boš za izplačilo moral dostavit zavarovalnici račun za popravilo in za nadomestne dele. na osnovi predračuna ti ne bodo izplačali , razen če koga poznaš......
pri kateri zav. pa imaš zavarovan avto ?


1 teden nazaj sem nazadnje urejal te zadeve. Ne rabiš nobenega poznat, taki so postopki.
Il potere logora chi non ce l'ha

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » Ne Feb 03, 2013 8:24 pm

hm, sem zavarovalniški agent....pri nam so postopki takšni. :wink:

Uporabniški avatar
def110
Prispevkov: 323
Pridružen: To Maj 06, 2008 12:51 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a def110 » Ne Feb 03, 2013 8:31 pm

Pri kateri zavarovalnici?
Il potere logora chi non ce l'ha

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Ne Feb 03, 2013 8:51 pm

Že kr nekaj časa ni več keša na roke ali račun. Vse preko servisa ali kleparja pa to. Razen če poškodovan avto prodaš. V tem primeru najdeš zelo dobrega kolega in naredita kupoprodajno pogodbo za poškodovan avto, to pogodbo neseš na zavarovalnico in dobiš keš na račun. Čez čas avto "odkupiš" nazaj. Nič nezakonitega, samo obvoz njihovih pravil.
Ja pa da o tem ne govoriš na glas :D

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » Ne Feb 03, 2013 9:21 pm

jp, ma robinzon prav . teško je gnar kr na lepe oči dobit. preveč goljufov obstaja ,ki na ta račun živijo....drgač pa za grawe delamo, pa tud za triglav....

Uporabniški avatar
def110
Prispevkov: 323
Pridružen: To Maj 06, 2008 12:51 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a def110 » Ne Feb 03, 2013 9:42 pm

Ne vem, če je praksa pri drugih zavarovalnicah kaj drugačna, jaz sem pri adriatiku vedno dobil nakazano na trr 4 dni po prejemu ponudbe, ponudbo pa tudi v roku parijh dni. Nazadnje pred enim tednom.
Il potere logora chi non ce l'ha

bular
Prispevkov: 760
Pridružen: To Okt 26, 2010 1:26 pm
Kraj: bula

OdgovorNapisal/-a bular » Ne Feb 03, 2013 9:51 pm

Če imaš z strani zavarovalnice krito popravilo je na tebi odločitev ali boš dal popravljat firmi ali kasiraš keš(vendar je v tem primeru keša občutno manj:10-20%)-meni osebno je cenilec svetoval naj vzamem keš,in sam popravim-ker bi blo za zavarovalnico bolje..js sem se pa zmenil z kleparjem da je on dobil vs keš in mi dobil cenjše dele, in mi z tisto vsoto popravil pol avta, čeprav je bila divjad :twisted:
nissan tractor 3.3sdt

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » Ne Feb 03, 2013 9:58 pm

hehe, tisti časi so minili.zdaj je treba predložiti račune od delov itd

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Ne Feb 03, 2013 11:52 pm

def110 napisal/-a:Ne vem, če je praksa pri drugih zavarovalnicah kaj drugačna, jaz sem pri adriatiku vedno dobil nakazano na trr 4 dni po prejemu ponudbe, ponudbo pa tudi v roku parijh dni. Nazadnje pred enim tednom.
Verjetno si sami sebi iz s.p. izstavil račun/predračun? Potem ni problema.

uzitek napisal/-a:ne bo šlo tak enostavno, če avto ni ocenjen totalka, boš za izplačilo moral dostavit zavarovalnici račun za popravilo in za nadomestne dele. na osnovi predračuna ti ne bodo izplačali , razen če koga poznaš......
pri kateri zav. pa imaš zavarovan avto ?


Svoje cajte je veljalo, da si dobil 70% predračunske vrednosti uradnga servisa/mehanika/kleparja/ličarja, če si popravljal sam. Nisi rabil nič predložit, lahko si celo samo vzel in ne popravljal, so pa ti avto temeljito pregledali takrat, ko si ga želel na novo zavarovat. Ampak od tega je slabih deset let... takrat sem še vozil avte, ki so se popravljali doma... Zdaj (moram, pač....) peljem na uradni servis in se pokrije iz AO povzročitelja ali pa iz mojega kaska (hvala bogu še ni bilo treba)...
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

bular
Prispevkov: 760
Pridružen: To Okt 26, 2010 1:26 pm
Kraj: bula

OdgovorNapisal/-a bular » Po Feb 04, 2013 12:44 pm

Tako daleč pa spet ni-js sem avto popravljal pred niti ne pol leta.. :shock:
In pri tisti firmi kjer sem popravljal je izstavil original račune, vendar so bili od druzga enakega avta..če nas zavarovalnice že vs čas odirajo lahko tudi mi kaj njim(vem, da ste tudi zavarovalničarji tukaj, a se mi zdi da je tko pravično :twisted:
nissan tractor 3.3sdt

NN
Prispevkov: 90
Pridružen: Ne Jul 31, 2011 2:50 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NN » Sr Feb 06, 2013 3:22 pm

Pa mi more potem on ko mi popravla vrniti poškodovane dele, ali lahko najde kak izgovor?

leon
Prispevkov: 98
Pridružen: Po Sep 21, 2009 10:00 am
Kraj: Idrsko

OdgovorNapisal/-a leon » Sr Feb 06, 2013 8:01 pm

Ne,stari deli so last zavarovalnice.

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Če Feb 07, 2013 9:54 am

leon napisal/-a:Ne,stari deli so last zavarovalnice.


Tole mi je pa najbolj všeč. Deli katere sem plačal, so potem last nekoga tretjega. :moli:

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Če Feb 07, 2013 10:42 am

RangeRover napisal/-a:
leon napisal/-a:Ne,stari deli so last zavarovalnice.
Tole mi je pa najbolj všeč. Deli katere sem plačal, so potem last nekoga tretjega. :moli:
Oni so jih plačali tebi.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » Če Feb 07, 2013 4:34 pm

RangeRover napisal/-a:
leon napisal/-a:Ne,stari deli so last zavarovalnice.


Tole mi je pa najbolj všeč. Deli katere sem plačal, so potem last nekoga tretjega. :moli:


Tako kot pravi Rafter, npr ti si imel cel avto in si ga udaril. Zavarovalnica, ti "plača" nov blatnik, teoretično stari ostane njej. Pri totalkah, ti ocenijo škodo in zmanjšajo za razliko vrednosti razbitine, ki ostane tebi, ker oni se ne ukvarjajo z nadaljno prodajo razbitin, načeloma pa bi verjetno lahko rekli, da plačajo celotno totalko, razbitina pa ostane njim. Seveda odbijajo samo večje vrednosti razbitin-totalke, za en blatnik verjetno ne odbijejo 1,5EUR za vrednost pleha :D , čeprav verjamem da so vsega zmožni. :D
LP
TUDI NA FB>>>KLIK

NN
Prispevkov: 90
Pridružen: Ne Jul 31, 2011 2:50 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NN » Če Feb 07, 2013 6:55 pm

Aha, tak je to.

Pa 1% bom mogu plačat od novga avta. Kaj pa ko sem že nekaj iz kaska uveljavlu pred mesecem, pa ni blo odbite franšize in mi ni blo treba nč plačat, me lahko zej kej bolj zavarovalnica užge po žepu ko bojo že drugič mogl popravlat škodo?

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » Če Feb 07, 2013 11:29 pm

nobena zavarovalnica ne bo zahtevala starih- poškodovanih delov ! kam pa si jih naj odnesejo? !

drugače pa je tebe NN teško razumet...če imaš na polici sklenjeno zav. z 1% odbitne franšize, zakaj jo nisi rabil krit?
Zakaj bi te zdaj vžgali več ? ti lahko vsak mesec razbiješ avto in zav. bo krila popravilo, če ne bo ocenjen totalka, kar pa je seveda lahko hitro.

leon
Prispevkov: 98
Pridružen: Po Sep 21, 2009 10:00 am
Kraj: Idrsko

OdgovorNapisal/-a leon » Pe Feb 08, 2013 6:46 am

[quote="uzitek"]nobena zavarovalnica ne bo zahtevala starih- poškodovanih delov ! kam pa si jih naj odnesejo? !

Deli morajo ostati vsaj 3 mesece pri kleparju ki ti je prek zavarovalnice popravljal škodo!


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov