Zvišanje letne dajatve za motorna vozila že 1. novembra

Vse v zvezi z offroadom
Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Nov 09, 2012 10:41 am

Ups, spet polemika.
Vesoljček, imaš prav, le moje poante nisi razumel. Niti slučajno nisem delal reklame ne za velike niti za majhne. Pa drage ali poceni. Le hvaljenje z malimi avtomobilčki (ki niti niso 4x4) na offroad forumu se mi ne zdi primerno za tak forum. Zato sem napisal "...Če boste takole nadaljevali v stilu čimanjšetemboljše boste kmalu prišli do ugotovitve..."

Če se ne strinjamo z odločitvami oblasti, ukrepajmo. Saj živimo v demokraciji.
A je že šel kdo k svojemu poslancu (saj mu plačujemo - poleg vsega ostalega - poslansko pisarno za redne stike z volilci) in od njega zahteval spremembo tega zakona?
A je naša zveza (klub,...) uradno protestirala, oz. izrazila nestrinjanje?
A je ... ???
:wink:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Nov 09, 2012 10:53 am

Še tole mi je padlo na pamet. Malo offtopic, a po svoje tudi odgovor na Vesoljčkov izziv: "...Daj Miran razloži mi nevednežu, kaj imajo ccm in velikost avtomobila skupnega s pričakovano življensko dobo..."
Anekdota: Nekoč je k enemu najbogatejših ljudi na svetu, Rotschieldu, prišel možakar in mu ponudil recept za zelo dolgo življenje. Predlagal mu je, naj se preseli v četrt revežev. Tam baje še noben bogataš ni umrl.

Sicer pa, Vesoljček, da ti odgovorim: pojma nimam. Vem pa, da pričakovana življenska doba prebivalcev Potočke zijalke ni bila ravno dolga. Avtomobilov zanesljivo niso imeli. Pa tudi davkov niso plačevali.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Nov 09, 2012 11:34 am

Če bi danes ljudje malo več pešačili ali gonili kolo bi bila pričakovana življenska doba še daljša. Če ne bi bilo davkov pa še daljša...
Medicino pa lahko kar ukinemo, važno, da imamo velike avtomobile.
Tiste z majhnimi je pa treba z zakonom ukinit, da ne bodo ljudje prezgodaj umirali......way of life pri tem itak nima nobene veze.

miran napisal/-a:A je že šel kdo k svojemu poslancu (saj mu plačujemo - poleg vsega ostalega - poslansko pisarno za redne stike z volilci) in od njega zahteval spremembo tega zakona?


Sem jaz. Večkrat (in to peš :wink:) in še celo pripravil za fascikel materiala in CD.

V eni strvari se pa strinjava Miran. Da take teme ne spadajo na ta forum.
Primejdun, da res ne.

PS
Miran, a te še noga boli?

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Nov 09, 2012 9:38 pm

Ne, noga me ne boli več. Z mojo EMŠO me boli že čisto vse.
To je že totalen offtopic.
Govora je o novih, višjih, dajatvah.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Nov 09, 2012 10:16 pm

miran napisal/-a:Ne, noga me ne boli več.

Lepo. Glede na to, kako fejst si v temo brcnil si še dobro skozi prišel.

miran napisal/-a:To je že totalen offtopic.

Se strinjam. Sam si začel čudne stvari pisat. Vzdrži se politike in nepotrebnih (za ta forum) komentarjev, pa ne bo offtopica.
miran napisal/-a:Govora je o novih, višjih, dajatvah.
Miran

Dol mi visi. Vozim se s 900 ccm in in plačam cesarju za leto dni vožnje 80 ojrov. Kar še ne pomeni, da se strinjam z novimi dajatvami.
Pa 4x4 je, da ne boš spet skakal.In to hud 4x4. Taprav terenc. Zadovoljen?
Lahko pišem po forumu? Po tvoje tisti, ki nimajo 4x4 ne smejo.....
Sem avstralopitek, če imam ubogih 900 ccm? Je moja pričakovana življenska doba zaradi tega manjša?

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Nov 09, 2012 11:02 pm

AŁIEN napisal/-a:...
Lahko pišem po forumu? Po tvoje tisti, ki nimajo 4x4 ne smejo.....
....

Glede na to, da sem od lani decembra brez kakršnega koli avtomobila ali drugega prevoznega sredstva, je res čudno, da si še dovolim oglašati se na tem forumu.
Vesoljček! Imaš v celoti prav. In cenim tvoje argumente.
Se opravičujem, če sem te užalil ali zabolel.
Miran

PS: zadnje dni je spravljivost v modi :twisted:
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Nov 09, 2012 11:09 pm

miran napisal/-a: Le hvaljenje z malimi avtomobilčki (ki niti niso 4x4) na offroad forumu se mi ne zdi primerno za tak forum.


:ne_ne_ne:

Uporabniški avatar
scala
Prispevkov: 132
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 9:55 pm
Kraj: Laško

OdgovorNapisal/-a scala » So Nov 10, 2012 12:52 am

Ali je sploh pomembno zakaj se posameznik odloci za terenca z močnejsim motorjem ali vec-manj prostornine cenejsega ali dražjega?? .Zame ne, tudi prav vseeno mi je na kaksen nacin ga je kupil na leasing ali gotovino.Danes se obsoja vse, kar je vecje, luksuzno,kar odstopa od merila povprecnezev.,Kaj ni to forum, v katerem nas zdruzuje terenska voznja,popotovanja,tekme in skupni interesi..vsaj do sedaj.. Na tem forumu je kar nekaj oseb,ki imajo precej znanja in izkušenj z predelavami vozil,ki jih nebi bilo z razmisljanjem,da se nic ne izplaca..Pa kar nekaj znanja in izkušenj je bilo predanega naprej vsem nam.. Mislim,da bi nam lahko bilo to vodilo za naprej, da smo bolj organizirani,da se zveza ali posamezniki večkrat oglasimo,saj na polno tolčejo in nas vlecejo za nos ze več let... Raje razmislite v kateri drzavi bomo zaceli registrirati avtomobile..Morda bi bila Afrika primerna..imajo bolj malo računalnikov:-) To je bila šala, dokler kdo ne najde rešitve..ali pa..
Avtocesta..slaba cesta..

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Nov 11, 2012 5:44 am

scala napisal/-a: prav vseeno mi je na kaksen nacin ga je kupil na leasing ali gotovino...

Meni tudi. Vendar, mogoče ne boš verjel ampak resnica je, da ima vozilo kupljeno na lizing ali kredo veliko slabše terenske sposobnosti kot enako vozilo kupljeno za keš.
Kar samo po sebi ni nič narobe, če ne bi nekateri, seveda za šankom, na ves glas hoteli dopovedat drugače. Še večji problem, pa ker to lajnajo potem nonstop. Namesto, da bi najprej sebi dopovedali, da živijo prek meja svojih zmožnosti. Ne, raje v slabo voljo spravljajo vse okoli sebe.
Najhuši so tisti ki poleg tega, da so prirojeno zabiti še pojma o pojmu nimajo. Če imajo pa poleg še življensko sopotnico, ki je odprte glave samo kadar zeha, pa je kompletek popoln. Neprecenljivo.

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Ne Nov 11, 2012 1:05 pm

Alien,

ne lajnaj, ker se bo našel feraristek, ki ti bo zaklenil temo. Tako kot jaz, na forum pišeš same bedarije in si skrajno protigobcaško nastrojen- to dvoje je popoln uspeh za zaklep teme s strani nekoga, ki je se je še pred kratkim čudil, da ima Samurai toge preme.

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
adormi11
Prispevkov: 118
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 5:54 pm

OdgovorNapisal/-a adormi11 » Ne Nov 11, 2012 1:19 pm

Mislim, da je ta tema ustvarjena v tem smislu, da se pove, da naša država ne dela pravilno. Nikoli niso in tudi ne bodo uspeli zbrat tolko denarja, kolko ga bodo zapravli. Tudi ta dvig ne bo obrodil željenih sadov, samo nezadovoljstvo naroda.

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Ne Nov 11, 2012 6:42 pm

Bizzy, nikoli se ne more nič tak fejst zaklenit da se ne bi dalo potem spet odklenit. ;)
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Ne Nov 11, 2012 6:43 pm

adormi11 napisal/-a:Mislim, da je ta tema ustvarjena v tem smislu, da se pove, da naša država ne dela pravilno. Nikoli niso in tudi ne bodo uspeli zbrat tolko denarja, kolko ga bodo zapravli. Tudi ta dvig ne bo obrodil željenih sadov, samo nezadovoljstvo naroda.


To me spominja na definicijo, kdaj je moški poslovno uspešen:

ko zasluži več kot uspe njegova baba zapravit.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Nov 11, 2012 7:55 pm

Dobra :mrgreen:
Še ena:
Nobel avto je kot lepa ženska. Ni ga problem dobit problem ga vzdrževat in servisirat.

adormi11 napisal/-a:Mislim, da je ta tema ustvarjena v tem smislu, da se pove, da naša država ne dela pravilno. .

Na offroad sceni velja nepisano pravilo, da politika ne spada zraven. Tako tudi na offroad forumih ne najdemo političnih tem. Razen v temah kjer so šale in vici. O tem kako dela država ali vlada je veliko drugih forumov.
Še to se fali, da se še tista peščica, kar nas je začne deliti na leve, desne, rdeče, bele, črne........
O cenah registracije pa ni problem razpravljat.

Bizzy napisal/-a:Alien,

ne lajnaj, ker se bo našel feraristek, ki ti bo zaklenil temo. Tako kot jaz, na forum pišeš same bedarije in si skrajno protigobcaško nastrojen- to dvoje je popoln uspeh za zaklep teme

LP Bizzy


Ebga, tak je če plavaš proti toku in ti čredni nagon ni prirojen.
Pol si med dvema ognjema. Najhujše je to, da če ne blejaš skupaj s čredo, te čreda popade, kljub temu, da nekje globoko v sebi ve, da imaš prav. Najlažje je po poti najmanjšega odpora........pa čeprav pot vodi v klavnico.

"feraristek" je čist v redu dečko drugač. Mal je mlad, norčav in zaletav vendar je material dober.
Resnici na ljubo, tudi sam sem porabil veliko časa, da sem razumel bistvo tega, kar bizzy hoče povedat. Tako, da ne pričakovat da te bo večina iz črede razumela na prvo branje. Marsikdo ne bo razumel point tudi, če desetkrat prebere. O teh sem pisal v prejšnjem prispevku. Mastercard pa to........

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

taksa

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Ne Nov 11, 2012 10:18 pm

problem je v tem, da bolj kot bomo šparali in kupovali bol ekonomične avte, bolj se bodo takse in gorivo dvigovali.Mi dejansko moramo za njih zapraviti zmeraj isto, vbistvu zmiraj več. Mislim da je itak vsem jasno da ne dvigujejo cen zaradi ekologije, ker potem bi subvencionirali razvoj električnih in na vodik avtomobile, tako jih pa zatirajo. Pač če bi hoteli boljše, bi se morali vpret, ne samo govorit. l.p. erik
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)
+386 40 697 872; +386 40 798 615
www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Ne Nov 11, 2012 10:27 pm

AŁIEN napisal/-a:Še to se fali, da se še tista peščica, kar nas je začne deliti na leve, desne, rdeče, bele, črne........


Slovenija na barikadah.

Ni važno ali si rdeč ali zelen, važno je strniti vrste! V Spodnjem Dupleku.


Slika
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Nov 12, 2012 8:42 am

Tale Nasina fotografija, ki jo je z Marsa posredovala njihova sonda Spirit, delno pojasnjuje nastrojenost našega Vesoljčka:

Slika

Verjetno mu niso sporočili, da ga doma toliko lačnih ust čaka....
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Nov 12, 2012 10:18 am

:shock: :lol:
Matkurjo, maš več slik mojih od gor, kot jaz sam.........
Miran se mi zdi, da že dolgo nisi bil pri spovedi. Bi bilo treba počas ite, da se preveč hudobije ne nabere :lol: :lol:

Rafter napisal/-a:
Ni važno ali si rdeč ali zelen, važno je strniti vrste!


Beer connecting people. :nazdravljamo: :stisk_roke: :vinska_bratca:

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Po Nov 12, 2012 2:07 pm

:nazdravljamo: :veselo_za_volanom:
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

madmax
Prispevkov: 294
Pridružen: Sr Jan 14, 2009 11:14 pm

OdgovorNapisal/-a madmax » Po Nov 12, 2012 5:44 pm

Zoran67 napisal/-a::nazdravljamo: :veselo_za_volanom:


:ne_ne_ne: Vrstni red: :veselo_za_volanom: :nazdravljamo: :vinska_bratca: :a_vi_mene_malo: :malo_zadremal: :pije_kavo_in_bere_casopis: ... drugače je lahko hitro: :policija_prihaja: :grozno_prestrasen: ::masuje: .... :lol: :lol: :lol: 8)

Uporabniški avatar
pjeb
Prispevkov: 192
Pridružen: Sr Jun 29, 2011 1:53 pm
Kraj: Hočko-Pohorje

OdgovorNapisal/-a pjeb » Po Nov 12, 2012 7:55 pm

danes sem poslušal po radiju da se baje misli bencin pocenit nekaj malega :P

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » Po Nov 12, 2012 8:13 pm

pjeb napisal/-a:danes sem poslušal po radiju da se baje misli bencin pocenit nekaj malega :P


Fajn, še parkrat ga pocenijo, pa bodo prišli v modo spet V8 :veselo_za_volanom:
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

runner
Prispevkov: 107
Pridružen: Sr Mar 22, 2006 9:30 pm

OdgovorNapisal/-a runner » To Nov 13, 2012 7:46 am

pomoje bi morala država bi z povečanjem prostornine in moči zmanjševal plačilo cestnega sklada, se pravi večji motor manj plačaš


razlog?

veliki porabniki goriva prinesejo preko goriva - trošarin več denarja v blagajno kot 1.0 jajčki....na koncu par eurov za cestno takso je zanemarljivo glede na količino goriva

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » To Nov 13, 2012 10:01 am

runner napisal/-a:veliki porabniki goriva prinesejo preko goriva - trošarin več denarja v blagajno kot 1.0 jajčki....na koncu par eurov za cestno takso je zanemarljivo glede na količino goriva


Valda greš na plin in voziš cnej k kinderja. Tale teorija ne pije...

Uporabniški avatar
def110
Prispevkov: 323
Pridružen: To Maj 06, 2008 12:51 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a def110 » To Nov 13, 2012 11:45 am

Sej tut plin ne pije vode, ker ga ni dovolj za vsa vozila.
Il potere logora chi non ce l'ha


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov