Zvišanje letne dajatve za motorna vozila že 1. novembra

Vse v zvezi z offroadom
RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Če Okt 18, 2012 1:48 pm

zacki napisal/-a:mislim da bo nekatere ki vozimo stare avte udarilo še tole iz tega zakona

(1) Za osebne avtomobile (kategorija M1) in lahka tovorna vozila kategorija N1), katerih motor ustreza strožjim emisijskim zahtevam od EURO 3, se letna dajatev iz prejšnjega clena zniža in sicer:
– EURO 4: za 12,5 % in
– EURO 5 ali strožje zahteve: za 25 %.
(2) Za osebne avtomobile (M1) in lahka tovorna vozila (N1), katerih motor ne ustreza emisijskimzahtevam EURO 3, se višina letne dajatve iz prejšnjega clena zviša in sicer:
– EURO 2: za 5 %,
– EURO 1: za 20 % in
– EURO 0 ali nižje zahteve: za 30 %.

:evil:

Temu se reče spodbujanje gospodarstava aka avtombilske industrije.

Nemce, francoze, makarone zastopim, naše dežele pač ne, ker avtomobilske industrije nimamo.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Okt 18, 2012 2:42 pm

Ma mi imamo prodajalce.
Pri novem vozilu pride DDV, pa še DMV. Torej v žep države.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

SMRCKO
Prispevkov: 23
Pridružen: So Sep 25, 2010 9:46 pm
Kraj: VRHNIKA

OdgovorNapisal/-a SMRCKO » Če Okt 18, 2012 6:04 pm

živela naša vlada

saj je od ljudstva izvoljena in za ljudstvo dela

Uporabniški avatar
zacki
Prispevkov: 298
Pridružen: To Dec 07, 2010 7:55 am
Kraj: ljubno

OdgovorNapisal/-a zacki » Če Okt 18, 2012 7:20 pm

tukaj je Izračun letne dajatve za uporabo vozil v cestnem prometu

https://e-uprava.gov.si/storitve/edajatev/vstop.esju

nisem še probal :roll:
The Diesels are nice, if you do your homework.
If not, they will turn into a neverending nightmare

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Če Okt 18, 2012 7:27 pm

SMRCKO napisal/-a:živela naša vlada

saj je od ljudstva izvoljena in za ljudstvo dela


u bistvu niti ni izvoljena...

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Okt 18, 2012 7:29 pm

Ne dela.
Pokaže pa, kateri standard je avto po njihovem.

In lahk si narediš predračun za 48 mesecev, še po tastarem. :lol: aktualno za tiste, ki imate zdaj registracijo.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
zacki
Prispevkov: 298
Pridružen: To Dec 07, 2010 7:55 am
Kraj: ljubno

OdgovorNapisal/-a zacki » Če Okt 18, 2012 8:23 pm

Moj jeep-ek je po njihovem euro 2 standard ,... kar je zame vzpodbuden podatek 8)
The Diesels are nice, if you do your homework.

If not, they will turn into a neverending nightmare

Uporabniški avatar
Ipsilon
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Jun 01, 2006 6:32 pm
Kraj: Tolmin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ipsilon » Pe Okt 19, 2012 12:01 am

zacki napisal/-a:tukaj je Izračun letne dajatve za uporabo vozil v cestnem prometu

https://e-uprava.gov.si/storitve/edajatev/vstop.esju

nisem še probal :roll:

Računa še po sedaj veljavni uredbi, maksimum je tistih 193 EUR.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Okt 19, 2012 11:33 pm

zacki napisal/-a:... Menjam USA terenca za ...
... za samuraja :mrgreen:

Menjam samurai 97 za SJ410 letnik 82 :wink:

golenač napisal/-a:Točno tak Alien, GCji pa druga navlaka dizlska bodo šli cene dol .


Če se ne znajo sami jih bo pa nekdo drug na realna tla postavil.
Dokler bo nekdo z V8 na lizing več vreden kot 1.2 za keš nam ni pomoči.

Uporabniški avatar
Tinček
Prispevkov: 499
Pridružen: To Jul 17, 2007 10:52 pm
Kraj: ajdovščina
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Tinček » So Okt 20, 2012 9:44 am

Če prav razumem uredbo:
GC 4.0 ima 3989ccm in je prvič registriran leta 1995, to je EURO1.
Pomeni da je cestna taksa 400€ + 20%, kar je 480€.
LP

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » So Okt 20, 2012 12:42 pm

Ni nujno, da leto prve registracije določa odgovarjanje posameznim EURO določilom.
A je EURO sploh vpisan v homologo kartonček?
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

kleno
Prispevkov: 63
Pridružen: To Mar 03, 2009 12:50 pm

OdgovorNapisal/-a kleno » Če Okt 25, 2012 9:10 pm

Sranje ja, še vedno ne morem verjeti. Najbolj so mi smešne tista predvidevanja, koliko bo zaslužka po novem ... kreteni, nič ne bo zaslužka, ker bomo vsi GCji presedlali na kitajce - tiste na dveh kolesih ... rabljene.
Očitno je nekomu res preveč šlo v nos, da se reveži v predobrih avtomobilih vozijo.

Čudno, da se še niso spomnili po vzoru Hrvaške, dodatno obdavčiti avtomobile na plin.

S tem, da ... v čem je poanta kateri EURO je? V Izpuhih? kaj pa če imaš EURO0 na plin?

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Pe Okt 26, 2012 9:43 am

Iz razpredelnice na prvi strani je razvidno da je onih, ki bodo plačali znatno več zgolj 6 promilov. Glavni zaslužek države je še vedno med populacijo, ki vozi 1.400 do 2.500ccm tak da nehite piskat, da država služi zaradi GC-jev in podobnih.

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Pe Okt 26, 2012 12:02 pm

noben ne piska da država služi na GCjih, piskamo zato ker itak imamo tak avto bolj za izlete (cca 5k km letno) kot pa vsakodnevno nabijanje km in potem še tak davek gor pribijejo da je brez veze. Jih je pa tudi nekaj daily driverjev karim ne bo vseeno.

Sedaj so bili te avti fejst poceni sedaj bodo pa brez cene in tukaj nas bo kar nekaj utrpelo materialno škod, če tako pogledaš...

Skratka vodijo nas kreteni....

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Če Nov 01, 2012 3:36 pm

Morda bo treba spet začet razmišljati o možnosti prehomologacije v tovorno vozilo (če je še to sploh možno). Sedaj pa bodo razlike že kar velike v stroških registracije in zavarovanja.

Histrion
Prispevkov: 61
Pridružen: Pe Jun 10, 2011 12:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi / Pula

OdgovorNapisal/-a Histrion » Po Nov 05, 2012 8:00 am

Robinzon je pred enim letom napisal: če se prodaja novih avtomobilov ustavi ali zmanjša, bodo stare trotl zihr avtomobile obdavčili v nebo!

p.s. - vprašanje za Robinzona: mi lahko predlagaš nekaj številk za loto?
More wet - more fun

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Po Nov 05, 2012 8:07 am

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39
Srečnih 7 številk, si izberi sam :) :P

Mihevc
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Apr 23, 2010 6:28 pm

OdgovorNapisal/-a Mihevc » Po Nov 05, 2012 8:37 am

Kaj naj rečem!
Hvalabogu, da smo doma že pred časom presedlal na manjše kobiture.Pri osebnem iz 2.0tdci na 16 16v,jaz pa iz terrrana 2.4 na polota 1.0!!
Je pač doma kriza in sem se moral odpovedat nekaterim razvadam in ožitkom!

Se je pač treba prilagajat!
Nikakor pa zato sranje ni za kriviti le te vlade-temveč vso našo politiko,ki jo sami izberamo. ......
(tudi sosedu ni jasno,da ne potrebuje bmw 535d za 45.000e,da se z njim vozi na šiht 5km od doma).-Potem pa samo stoka in joka.

Sem optimist,in verjamem,da bom nekoč spet lahko lomu avto po skalah in se izživljal nad avtom.

Konec ,koncov jaz pravim-avto mora služiti meni in ne jaz njemu.V teh razmerah mi služi polo 1.0 za vse moje potrebe!!

EH,brez veze!!

lp.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Nov 05, 2012 1:03 pm

Slovenija je po blaginji na 24tem mestu med vsemi svetovnimi državami. Nekje nam pa morajo vzet, ker smo tako bogati in živimo v blaginji.

http://www.prosperity.com/
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
scala
Prispevkov: 132
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 9:55 pm
Kraj: Laško

OdgovorNapisal/-a scala » Po Nov 05, 2012 5:00 pm

Ne vem kje vidijo avtomobile kot blaginjo. Avtomobil se mi zdi isto kot vrtalni stroj in gedore v garaži. Ko jo rabiš jo uporabiš. Davek ob nakupu pa plačaš za oboje in seveda še gorivo, vinjete, servise in ostalo. Je pa res, da nam toliko trobijo o luksuzu, da so nas že skoraj prepričali.. Dolgoročno jim ne bo uspelo..
Avtocesta..slaba cesta..

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » To Nov 06, 2012 9:55 am

Mihevc napisal/-a:Kaj naj rečem!
Hvalabogu, da smo doma že pred časom presedlal na manjše kobiture.Pri osebnem iz 2.0tdci na 16 16v,jaz pa iz terrrana 2.4 na polota 1.0!!
Je pač doma kriza in sem se moral odpovedat nekaterim razvadam in užitkom!
Enako.
Družinski Berlingo 1,6 16V VTI (ga vozi baba, ker ima kinderzic, ali pa ga jaz včasih dobim) ter Toyota Yaris 1,0 VVTI - ni boljše za po mestu. ;)
Za Yarisko me komplet z registracijo in zavarovanjem stane manj kot samo cestnina za velikega terenca. ;)
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Nov 06, 2012 10:59 am

Če boste takole nadaljevali v stilu čimanjšetemboljše boste kmalu prišli do ugotovitve, da se je najceneje preseliti v Potočko zijalko. Ne bo treba več na šiht, pa otrok v vrtec, pa davki, pa volitve, pa referendumu .... vse bo odveč. Le še čista borba za preživetje. In pričakovana življenska doba nekaj pod 30 let.
Dejte ga no malo manj ...! Bodimo veseli, da si lahko privoščimo take - pa magari drage - igrače!
Na oblasti so vedno in povsod sami lopovi. Pa tudi če pred prihodom na oblast mislijo vse najboljše. Očitno tam v visokopolitičnih krogih že dolga stoletja divja en virus pokvarjenosti. Tudi revolucije nič ne pomagajo. Nasprotno!
Mogoče bi pa zapora kakšne glavne ceste pomagala. Recimo na volilni dan. :twisted: :twisted:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Nov 06, 2012 12:01 pm

Rafter napisal/-a:
Mihevc napisal/-a:Kaj naj rečem!
Hvalabogu, da smo doma že pred časom presedlal na manjše kobiture.Pri osebnem iz 2.0tdci na 16 16v,jaz pa iz terrrana 2.4 na polota 1.0!!
Je pač doma kriza in sem se moral odpovedat nekaterim razvadam in užitkom!
Enako.
Družinski Berlingo 1,6 16V VTI (ga vozi baba, ker ima kinderzic, ali pa ga jaz včasih dobim) ter Toyota Yaris 1,0 VVTI - ni boljše za po mestu. ;)
Za Yarisko me komplet z registracijo in zavarovanjem stane manj kot samo cestnina za velikega terenca. ;)


Je, je - daihatsu terios - še dost visok je da lahko na vsak pločnik zapelješ. Ga ima žena, pa je vsa navdušena, kje vse ga lahko zaparkiraš.
Pred EUR sem bil SIT!

madmax
Prispevkov: 294
Pridružen: Sr Jan 14, 2009 11:14 pm

OdgovorNapisal/-a madmax » To Nov 06, 2012 9:52 pm

miran napisal/-a:Če boste takole nadaljevali v stilu čimanjšetemboljše boste kmalu prišli do ugotovitve, da se je najceneje preseliti v Potočko zijalko. Ne bo treba več na šiht, pa otrok v vrtec, pa davki, pa volitve, pa referendumu .... vse bo odveč. Le še čista borba za preživetje. In pričakovana življenska doba nekaj pod 30 let.
Dejte ga no malo manj ...! Bodimo veseli, da si lahko privoščimo take - pa magari drage - igrače!
Na oblasti so vedno in povsod sami lopovi. Pa tudi če pred prihodom na oblast mislijo vse najboljše. Očitno tam v visokopolitičnih krogih že dolga stoletja divja en virus pokvarjenosti. Tudi revolucije nič ne pomagajo. Nasprotno!
Mogoče bi pa zapora kakšne glavne ceste pomagala. Recimo na volilni dan. :twisted: :twisted:
Miran


Se strinjam. :moli:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Nov 09, 2012 10:14 am

miran napisal/-a:Če boste takole nadaljevali v stilu čimanjšetemboljše boste kmalu prišli do ugotovitve, da se je najceneje preseliti v Potočko zijalko. Ne bo treba več na šiht, pa otrok v vrtec, pa davki, pa volitve, pa referendumu .... vse bo odveč. Le še čista borba za preživetje. In pričakovana življenska doba nekaj pod 30 let.


Miran, s tem si zelo zelo v temo brcnil.
Po tvojem so v ameriki 60 let bili zelo napredni in imeli pričakovano življensko dobo 200 let saj je bilo praktično vse 5000 in + ccm.
Zdaj so pa v kameni dobi, ko jim je končno prišlo iz riti v glavo, da se da normalno vozit tudi s precej manj ccm.

Jaz pravim tako. Zadnji čas je, da se ljudje navadijo živeti v okviru svojih zmožnosti. Zaradi takih, ki živijo izven meja njihovih zmožnosti smo vsi skupaj v kurcu. Če bo večina še naprej živela na puf bomo kmalu imeli čisto borbo za preživetje, kot si napisal. In ne zaradi tega, ker bi vozili manjše, oziroma svojemu žepu in standardu primerno.
Dokler pa ljudje kupujejo stvari, ki jih ne potrebujejo, z denarjem, ki ga nimajo samo zato da naredijo vtis na nekoga, ki ga niti ne poznajo bo šlo samo še navzdol. Neglede kakšno vlado imamo, dobro ali slabo. Nima veze........
So ljudje, tudi na tem forumu, ki so vozili ali vozijo največja "jaca", tudi 1000 ccm, pa niso danes v kameni dobi ampak so teški miljone evrov, kot so tudi ljudje, tudi na tem forumu, ki so vozili spaceshutle svoje čase danes pa za burek nimajo in so celo bili bili nekaj časa na "varnem".

Daj Miran razloži mi nevednežu, kaj imajo ccm in velikost avtomobila skupnega s pričakovano življensko dobo. S to metaforo si tako brcnil v temo da bogpomagaj.
Hud stroj na puf pa je marsikomu skrajšal življensko dobo. Lahko naštejem imena, če češ..........
Tistemu, ki si lahko privošči brez pufov in lizingov pa vsa čast. Veliko je takih, ki si brez problema lahko privoščijo karkoli, pa kljub temu živijo povsem "normalno". Zato pa imajo, pa ne samo na zunaj za oči mazat.


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov