Barvanje alu platišč

Vse v zvezi z offroadom
Riot88
Prispevkov: 181
Pridružen: To Feb 21, 2012 5:24 pm
Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a Riot88 » Sr Sep 05, 2012 9:55 am

Odvisno kakšna folija.Fen za barvo pa dobre živce.Ali pa poseben gumjasti nastavek za na flex oz bormašino-radirka.
Maknite ruke s mog volana,maknite dupe sa mog sica,ja putujem bez GPSa,
GPSa sa nebesa......:veselo_za_volanom:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Sep 05, 2012 10:34 am

Riot88 napisal/-a:Odvisno kakšna folija..

Zelo trdovratna :shock:
Klasične metode, fen, odstranjevalec barve, topila itd sem že probal itak.....pa ne gre.
Zelo je pa pomembno, da ne poškodujem aluminija pod folijo, zato razne vrteče se stvari odpadejo.

Riot88
Prispevkov: 181
Pridružen: To Feb 21, 2012 5:24 pm
Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a Riot88 » Sr Sep 05, 2012 12:07 pm

To kar se vrti je radirka oz njej podobna mehka guma.Uporablja se za čiščenje lakirane pločevine od lepil, smol....Na laku se nič ne pozna.
Maknite ruke s mog volana,maknite dupe sa mog sica,ja putujem bez GPSa,

GPSa sa nebesa......:veselo_za_volanom:

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Sr Sep 05, 2012 1:16 pm

Alien,

kaj pa ogenj oz. toplota?

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » Sr Sep 05, 2012 1:43 pm

Trdovratna folija??
Da ni to slučajno prozorni lak?

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » Sr Sep 05, 2012 9:03 pm

AŁIEN napisal/-a:Ima kdo idejo kako odstranit folijo z alu platišč na čim manjboleč način za alu spodaj.
Da ne bom odkrival tople vode in po tretjem spraskanem platišču šele pri četrtem ugotovil kako enostavno se da narediti vseskupaj :evil:


Za avto, ki je namenjen offroadu je prov en k...c kakšna so platišča :veselo_za_volanom: . Če gre pa za postavljanje pred folkom, potem je pa to druga pesem. Jaz sem pred časom dal platišča speskat , potem sem jim pustil na sončku, da so se ogrela, nazadnje sem jih pobarval s sprejem za platišča- srebrnim in so še sedaj skoraj ista. Drugače pa mislim, da nas ti Alien malo cigu-migu 8)
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Sep 06, 2012 10:19 am

Se strinjam okoli off roada in alu platišč, jaz jih niti ne uporabljam, ker nimam denarja za preč metat.
Nikjer pa nisem omenjal offroada, niti ni nujno, da je tema o alu platiščih kakorkoli povezana s offroadom, čeprav je na off road forumu.
In postavil sem preprosto vprašanje: kako sleči folijo s feltne brez mehanskih posegov. Doslej sem jih slekel že veliko brez problema, te se pač ne dajo (se niso dale, zdaj so že slečene). Več glav več ve in beseda ni konj.
Za drugo me ne zanima, kako barvat, peskat, itd.......sori samo s sprejem jih jaz ne morem barvat, niti jih sploh barvam. To zna vsak sam v končni fazi. Tudi peskat jih ne morem, in se moram posluževati drugačnih postopkov.
Tako, da ni cigu migu :wink:


Bizzy napisal/-a:Alien,

kaj pa ogenj oz. toplota?

LP Bizzy


Na koncu mi je res dopi........ in sem jih malo posmodil z brenerjem, potem premazal s kemičnim sredstvom in so se je folija zluščila kot kača ob levitvi.
Na fen za odstranjevanje barve ni bilo nobene reakcije niti pri max temperaturi :shock: neka vesoljska folija bemumast.
Je pa tako, feltne so zelo redke in je treba imet kar pogum lomastit po njih. Ne morem reči človeku, ej sori mal sem ti zjebal feltne, nardi se jbga......

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Sep 07, 2012 10:57 pm

Ker vem, da je marsikdo rekel, da se vesoljcu dogaja, ker sem izjavil, da ne barvam in peskam alu platišč je tukaj nekaj slik obdelave alu platišč brez peskanja in barvanja.......

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Brez peskanja in barvanja, kaj šele bognedaj sprejanja. Pa te so moje, za samuraja, tako da je to nekako polizdelek. Jbga, kovačeva kobila je vedno bosa...........vrhunski izdelek ali platišča, ki gredo na kromanje morajo biti brez najmanjše napake.

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a OrangePower » So Sep 08, 2012 10:52 am

Temu bi pa lahko rekel vztrajnost.
Kapo dol 8)

Fisher
Prispevkov: 139
Pridružen: Če Sep 14, 2006 2:25 pm

Re: barvanj

OdgovorNapisal/-a Fisher » Sr Okt 10, 2012 10:47 pm

Mr.G. napisal/-a:
Popaj napisal/-a:
jeep corporation napisal/-a:baje da eden v tolminu speska in pražno pobarva za cca 120€, večim ljudem sem to povedal in so bili z rezultatom zadovolni. kovnoplastika kravos, se mi zdi. erik

Kovinoplast Kavs :wink:

http://www.kovinoplast-kavs.si/

Cena lahko da je malo draga, ampak je pa kvalitetno....

Samo peskanje niti ni problematično, problem se lahko pojavi, ker tak izdelek, mora po prašnem barvanju v peč in tukaj je treba poznati lasnosti ALU, da se ve na kolko stopinj temp. se sme gret, da se ne pojavijo deformacije v materjalu.


Tukej morm mal pošimfat, ker so men nardil tako, da je po 1 letu sama od sebe odpadla...da, odpadla barva.
Spodaj je bil špric kit. Za kar sem jim takrat povedal in so rekl da bodo to že zrihtal.
Pa niso nič in zdej imam take temno sive feltne.

Uglavnem, tja dol nič več.


To pa meni zveni zelo čudno.

Ali nam lahko poveš par dejstev:

- kdaj si to rihtal?
- S kom si govoril, ko si to rihtal
- zakaj nisi uveljavljal garancije, ki jo damo na barvanje platišč ?
- glede na to, da se platišče v celoti speska (in to povemo vsakemu in ga še opozorimo, da za poškodbe pod raznoraznimi kiti in špric kiti ne moremo odgovoarjat) se mi zdi še bolj smešna izjava da je bil spodaj špric kit.


Predvsem me preseneča, da platišč nisi prinesel nazaj, glede na to da dajemo garancijo na njih.
Upam da nisi še eden tistih, ki pljuva čez druge samo zato, ker sam nisi nič ustvaril.


LP
Ambrož Kavs

Par primerov naših platišč!

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Riot88
Prispevkov: 181
Pridružen: To Feb 21, 2012 5:24 pm
Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a Riot88 » Če Okt 11, 2012 3:46 pm

AŁIEN napisal/-a:Ker vem, da je marsikdo rekel, da se vesoljcu dogaja, ker sem izjavil, da ne barvam in peskam alu platišč je tukaj nekaj slik obdelave alu platišč brez peskanja in barvanja.......

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Brez peskanja in barvanja, kaj šele bognedaj sprejanja. Pa te so moje, za samuraja, tako da je to nekako polizdelek. Jbga, kovačeva kobila je vedno bosa...........vrhunski izdelek ali platišča, ki gredo na kromanje morajo biti brez najmanjše napake.


Kolk časa pa traja tak postopek?
Maknite ruke s mog volana,maknite dupe sa mog sica,ja putujem bez GPSa,

GPSa sa nebesa......:veselo_za_volanom:

Mr.G.
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Jul 10, 2011 5:34 pm

Re: barvanj

OdgovorNapisal/-a Mr.G. » Pe Jul 05, 2013 1:11 pm

Fisher napisal/-a:
Mr.G. napisal/-a:
Popaj napisal/-a:
jeep corporation napisal/-a:baje da eden v tolminu speska in pražno pobarva za cca 120€, večim ljudem sem to povedal in so bili z rezultatom zadovolni. kovnoplastika kravos, se mi zdi. erik

Kovinoplast Kavs :wink:

http://www.kovinoplast-kavs.si/

Cena lahko da je malo draga, ampak je pa kvalitetno....

Samo peskanje niti ni problematično, problem se lahko pojavi, ker tak izdelek, mora po prašnem barvanju v peč in tukaj je treba poznati lasnosti ALU, da se ve na kolko stopinj temp. se sme gret, da se ne pojavijo deformacije v materjalu.


Tukej morm mal pošimfat, ker so men nardil tako, da je po 1 letu sama od sebe odpadla...da, odpadla barva.
Spodaj je bil špric kit. Za kar sem jim takrat povedal in so rekl da bodo to že zrihtal.
Pa niso nič in zdej imam take temno sive feltne.

Uglavnem, tja dol nič več.


To pa meni zveni zelo čudno.

Ali nam lahko poveš par dejstev:

- kdaj si to rihtal?
- S kom si govoril, ko si to rihtal
- zakaj nisi uveljavljal garancije, ki jo damo na barvanje platišč ?
- glede na to, da se platišče v celoti speska (in to povemo vsakemu in ga še opozorimo, da za poškodbe pod raznoraznimi kiti in špric kiti ne moremo odgovoarjat) se mi zdi še bolj smešna izjava da je bil spodaj špric kit.


Predvsem me preseneča, da platišč nisi prinesel nazaj, glede na to da dajemo garancijo na njih.
Upam da nisi še eden tistih, ki pljuva čez druge samo zato, ker sam nisi nič ustvaril.


LP
Ambrož Kavs

Par primerov naših platišč!

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Pozdravljeni,

Me doug cajt ni blo na temu forumu in sem dolžan razlago.

Da, g.Kavs in prav to se je zgodilo.
Gre se za stara ALU platišča, ki sem jih kupil kar nekaj let nazaj.
Vseeno pa sem se jih odločil malo "zrihtat".
Po šmirglanju, drgnjenju in seveda tudi nanosu špric kita( pa tudi ni se mi dalo) sem vam najprej telefoniral in vam celotno SITUACIJO opisal.
Rekli ste da ni popolnoma nobenega problema. To boste že vi uredili.

Pripeljal sem vam platišča, in sem še enkrat, pred vašo delavnico, vam lepo povedal in pokazal kaj in kako. To ni problema!
Tam je blo še 4-5 drugih ljudi.

O.K....super! Po 1 tednu sem jih prišel iskat in so bila naravnost čudovita.
Minilo je leto ali dve, nakar sem po dolgih časih dal avto malo močneje oprat. Perem ga tud sam. Glede na leta ga ne mislim večkrat.
Oprali so mi ga tudi z WAP-om ( posebej platišča, ker se je nabrala neka črna nesnaga) in glej ga vraga iz platišč je odletela POPOLNOMA VSA barva, pod njo pa se je pokazal TISTI ŠPRIC KIT , ki sem ga sam nanesel.
Čeprav ste rekli da ni problema!
Kar je pa meni znano, se prašno barvanje daje BREZ špric kita.
Kar ste mi tudi VI zagotovili pred vašo delavnico v Tolminu-Brežič 9.
Tudi ste mi povedali, da se bo na platiščih poznalo vse kar je spodaj- črte od drgnjenja z šmirkl papirjem, majhne udrtine,praske.
Kar pa mi ni bilo pomembno in tudi zdaj ni.
Edino, kar me je tolk presenetilo je to, da se je barva kar "odlimala/snela " dol.
Zaradi tega je tudi negativno mnenje, ki sem vam ga dal.
Menim pa, da po 1 letu+ mi te garancije nebi več priznali....da sva poštena.

Kdaj sem to rihtal : uf,leta nazaj
S kom si govoril, ko si to rihtal : z Ambrožem Kavsom - vsaj tako se je predstavil. Al je bil njegov sin?

Slike so pa lepe, te, ki ste jih na forum prilepili.

Lp,

Mr.G.
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Jul 10, 2011 5:34 pm

OdgovorNapisal/-a Mr.G. » Ne Jul 07, 2013 8:59 pm

Še nekej:

Upam da nisi še eden tistih, ki pljuva čez druge samo zato, ker sam nisi nič ustvaril.

Kolk sem jest ustvaril bi lohk še govorila. Glede vas je pa res vprašanje.
Samo toliko. Ker lahko postanem zelo, zelo direkten!

lp,

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Ne Jul 07, 2013 11:11 pm

Predvsem me preseneča, da platišč nisi prinesel nazaj, glede na to da dajemo garancijo na njih.
Upam da nisi še eden tistih, ki pljuva čez druge samo zato, ker sam nisi nič ustvaril.

LP
Ambrož Kavs


Mr.G. napisal/-a:Kolk sem jest ustvaril bi lohk še govorila. Glede vas je pa res vprašanje.
Samo toliko. Ker lahko postanem zelo, zelo direkten!


G... glede na to, kar je Kavs napisal, ti težko verjamem, da si imel slabo izkušnjo, pa nisi uveljavljal garancije? Zakaj pa ne? Ravno temu je garancija namenjena, da se kakšna skrita napaka, ki nastane, lahko odpravi in se splošno mnenje in zadovoljstvo uporabnikov spet povrne na zadovoljivo raven.

Jaz tvoji zgodbi enostavno ne verjamem.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Mr.G.
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Jul 10, 2011 5:34 pm

OdgovorNapisal/-a Mr.G. » Po Jul 08, 2013 9:09 am

Rafter napisal/-a:
Predvsem me preseneča, da platišč nisi prinesel nazaj, glede na to da dajemo garancijo na njih.
Upam da nisi še eden tistih, ki pljuva čez druge samo zato, ker sam nisi nič ustvaril.

LP
Ambrož Kavs


Mr.G. napisal/-a:Kolk sem jest ustvaril bi lohk še govorila. Glede vas je pa res vprašanje.
Samo toliko. Ker lahko postanem zelo, zelo direkten!


G... glede na to, kar je Kavs napisal, ti težko verjamem, da si imel slabo izkušnjo, pa nisi uveljavljal garancije? Zakaj pa ne? Ravno temu je garancija namenjena, da se kakšna skrita napaka, ki nastane, lahko odpravi in se splošno mnenje in zadovoljstvo uporabnikov spet povrne na zadovoljivo raven.

Jaz tvoji zgodbi enostavno ne verjamem.



Odlično,

Torej nisi prebral mojega odgovora.
Lepo sem napisal, da se je to zgodilo po nekaj letih...mislim da 2.
Bi bil ti takrat še pripravljen upoštevati garancijo?

Mi pa ni treba verjeti. Nisem pisal zaradi tega.

Lp,

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Po Jul 08, 2013 6:29 pm

Mr.G. napisal/-a:Lepo sem napisal, da se je to zgodilo po nekaj letih...mislim da 2.
Bi bil ti takrat še pripravljen upoštevati garancijo?
Vsaj poskusil bi? Verjemi, da pri podjetnikih, ki nekaj dajo na dobro ime (ker so nenazadnje eksistenčno odvisni od njega) včasih delajo čuda.

No, pa naj ne bo ta debata predolga. Slišali smo obe plati zgodbe. Jaz pa itak ne bom vozil robe iz MB v T'min.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Fisher
Prispevkov: 139
Pridružen: Če Sep 14, 2006 2:25 pm

OdgovorNapisal/-a Fisher » Sr Okt 23, 2013 12:22 am

1. Kot podjetnik, prvo rešujem težavo z dobaviteljem - ne z njegovimi sosedi.
2. Ali so to jeklena ali aluminjasta platišča? Sprašujem, da morda ni temeljna barva spodaj.
3. Sprašujem zato, ker so pri nas platišča VSA V CELOTI speskana (ne samo zunaj, kot to pocnejo nekatera "konkurencna" podjetja) in moznosti, da bi ostal spric po celem platiscu ni
4. Garancija je 12 mesecev, vendar če je v tem primeru padla v CELOTI barva s platišča, bi se zagotovo dogovorili - če bi nas poklicali. Še vedno smo z vsemi strankami, ki imajo primeren odnos vse rešili.
5. Glede na način komunikacije dvomim, da si kaj veliko dosegel. Morda pa se motim.

PS: Tako kot avto rabijo tudi platisca doloceno vzdrzevanje. Če boš pustil barvo pod vsemi možnimi pogoji (sol, pesek, sonce, sol, pesek, sonce) in jih nikoli opral - ti tudi nova originalna za par 1000 EUR ne bodo dolgo zdrzala.

LP

kokaner1
Prispevkov: 2
Pridružen: So Mar 01, 2014 8:48 pm
Kraj: braslovce

OdgovorNapisal/-a kokaner1 » To Mar 04, 2014 10:25 am

AŁIEN napisal/-a:Ker vem, da je marsikdo rekel, da se vesoljcu dogaja, ker sem izjavil, da ne barvam in peskam alu platišč je tukaj nekaj slik obdelave alu platišč brez peskanja in barvanja.......

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Brez peskanja in barvanja, kaj šele bognedaj sprejanja. Pa te so moje, za samuraja, tako da je to nekako polizdelek. Jbga, kovačeva kobila je vedno bosa...........vrhunski izdelek ali platišča, ki gredo na kromanje morajo biti brez najmanjše napake.


pohvale zgleda odlično!


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov