landcruiser piskanje v podvozju

Vse v zvezi z offroadom
land_cruiser
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne Mar 16, 2008 5:48 pm

landcruiser piskanje v podvozju

OdgovorNapisal/-a land_cruiser » Če Sep 15, 2011 6:28 pm

Pozdravljeni,

Verjamem, da bo težko (brez ogleda vozila) odgovoriti na spodnje vpršanje ampak vseeno prosim za kakšno informacijo.

Imama Toyoto landcruiser 90 letnik 97 - 3 vratni model. Zadnje čase se občasno sliši cviljenje, piskanje nekje v podvozju zadnjega dela vozila. Ponavadi se to začne pri hitrosti nad 30 km/h, največkrat s pritiskom na sklopko ob menjavi ali ob bremzanju. Zvok je skoraj konstanten in se z hitrostjo avtomobila ne povečuje. Najbolj je glasno ob zavijanju na krožnem križišču...

Sem peljal na servis, ampak ravno takrat je bilo vse OK. Kaj mislite, da bi lahko bilo narobe?

Hvala za vsakršno informacijo....

dulinr
Prispevkov: 244
Pridružen: To Okt 05, 2010 6:17 pm
Kraj: Notranjska

OdgovorNapisal/-a dulinr » Pe Sep 16, 2011 12:42 am

Hmm,sm mel nekaj podobnega. poglej če se ti po daljši vožnji kateri od diskov nenormalno segreje. Vzrok,rjasto vodilo po katerem teče pakna in pol z majhno silo drsa po disku,ko se segreje začne cvilit,cviljenje je v visokem tonu,razkoplješ spucaš in stvar mora delati.

lp

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Sep 18, 2011 11:25 am

Meni se je nekaj podobnega dogajalo na moji, potem sem pa ugotovil, da mi (delno odtrgana) zaščitna pločevina rezervoarja goriva drsa po kardanu.
Ko je avto stal na miru, je bila še precej mm stran, med vožnjo se je pa očitno geometrija avta malo spremenila.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov