dvig pajerota

Vse v zvezi z offroadom
hirkon
Prispevkov: 41
Pridružen: So Jan 08, 2011 5:39 pm

dvig pajerota

OdgovorNapisal/-a hirkon » Sr Jan 12, 2011 10:04 pm

:D imam mitsubishi pajero!! rad ga bi dvignil in z njim dirkal off road!! zanima me če ima kdo iskušnje s pajerotom in pa kako bi ga lahko dvignil ker ima torzijo?

primorec 90
Prispevkov: 316
Pridružen: Pe Feb 26, 2010 9:28 am
Kraj: Vogrsko

OdgovorNapisal/-a primorec 90 » Sr Jan 12, 2011 10:17 pm

spredaj navij torzijo , zadaj zmenjaj vzmeti al pa podloži.
in pa lift kit.
vseno pa s pajerotm ne boš vozu nekega harda ker avto ne dela prav nič.

hirkon
Prispevkov: 41
Pridružen: So Jan 08, 2011 5:39 pm

OdgovorNapisal/-a hirkon » Sr Jan 12, 2011 10:19 pm

aha samo jaz sem čul da se torzijo navije do ene točke potem pa konec!! zanima me kaj če čem še bolj dvignit!! namen imam tudi daljšat roke

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

Re: dvig pajerota

OdgovorNapisal/-a Matej » Če Jan 13, 2011 8:13 am

hirkon napisal/-a::D imam mitsubishi pajero!! rad ga bi dvignil in z njim dirkal off road!! zanima me če ima kdo iskušnje s pajerotom in pa kako bi ga lahko dvignil ker ima torzijo?


najprej povej kaj ni ti dirkal: hitrostno, hard,......
za hitrostno je 5 cm kolikor se da navit tirzijo povsem dovolj, za hard pa je pajero itak neprimeren, edino če ga posadiš na togo premo tudi spredaj....

hirkon
Prispevkov: 41
Pridružen: So Jan 08, 2011 5:39 pm

OdgovorNapisal/-a hirkon » Če Jan 13, 2011 3:39 pm

ja mislil sem hard!! ja sej bi kr zamenjal prvo premo ! sam ne vem kako pol tisto torzijo če lako kar dam dol

Uporabniški avatar
Quadracer
Prispevkov: 173
Pridružen: Sr Okt 22, 2008 11:36 am
Kraj: Zg. Savinjska

OdgovorNapisal/-a Quadracer » Če Jan 13, 2011 3:41 pm

kolk si pa star, če ni skrivnost?

hirkon
Prispevkov: 41
Pridružen: So Jan 08, 2011 5:39 pm

OdgovorNapisal/-a hirkon » Če Jan 13, 2011 3:59 pm

20 let

Uporabniški avatar
zuki
Prispevkov: 660
Pridružen: Ne Apr 04, 2004 1:18 pm
Kraj: nova gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a zuki » Če Jan 13, 2011 6:00 pm

zadnje fedre ti jst prodam pa bos mel zadi +7cm
lp zuki
Slika

pajo
Prispevkov: 367
Pridružen: Če Maj 05, 2005 4:43 pm
Kraj: cerknica

OdgovorNapisal/-a pajo » Če Jan 13, 2011 6:54 pm

kar vekijo pajerotov sem videl na hardu včasih!!! sedaj jih res ni več toliko!! pri nas eden dva, v italiji se jih pa še kar nekaj preganja!!! drugače ga pa za hard prav tako lahko dovolj zvišaš in skrajšaš spredaj in zadaj da je čisto konkurenčen!!!
urban svet

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Če Jan 13, 2011 7:40 pm

hirkon napisal/-a:ja mislil sem hard!! ja sej bi kr zamenjal prvo premo ! sam ne vem kako pol tisto torzijo če lako kar dam dol


nabavi drugi avto
naprimer gherokeeja 4.0
bo najcenejše za začetek al pa enga samurajčka

Uporabniški avatar
MarkX
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Dec 12, 2010 9:29 pm
Kontakt:

pajero

OdgovorNapisal/-a MarkX » Če Jan 13, 2011 7:57 pm

Saj to veš ne, da če ga za hard zrihtaš ga potem po cesti ne boš, oziroba bo precej problemov z registracijo, homologacijo itd,itd..



l.p.

hirkon
Prispevkov: 41
Pridružen: So Jan 08, 2011 5:39 pm

OdgovorNapisal/-a hirkon » Ne Jan 16, 2011 11:51 am

jajaj js vem da za po cesti ne bom več šel!! mene zanima samo al bi jaz menjal celo prvo premo al to predelat problem je samo zaradi rok spredi dvignit zadi že vem kako bom samo amortizeje in vzmeti!! spredi pa bo treba verjetno daljšat roke :D če ma kdo iskušnje z tem naj pove hvala

Uporabniški avatar
Huligan
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 11:40 am
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Huligan » Ne Jan 16, 2011 12:06 pm

2hirkon Če bi ti malo lepše oblikoval stavke in vse skupaj lepo povezoval v neko zgledno in vsem razumevajočo celoto,
bi že imel vse informacije kako pa kaj. Tako pa :ne_ne_ne:
BOLJŠ IZ ŠIHTA SKREGAN KOT ZMATRAN.

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Matej T » Ne Jan 16, 2011 2:31 pm

Glej pobec Pajerota prodaj ker ni za dirkat pa kupi Patrola, ki ima toge preme. Sam akse daš pod fedre pa imaš +10cm. Najbolje da kupiš mojega ki je že mal liftan in motor je dost močen. :lol:


http://www.nivaoffroadteam.com/forum/vi ... hp?t=10675

Lep pozdrav Mato

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Ne Jan 16, 2011 10:14 pm

pa še za hard je boljši ta dolg, ker kasneje nasedeš :wink:

cero
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Nov 18, 2009 10:03 am
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cero » Ne Jan 16, 2011 11:06 pm

Pjebi kako vi delate :krohota_se: pustite fanta naj se uči pa bo videu kak je jas sem biu isti.Želeu sem naret iz osla konja pa sem videu da to negre :krc_v_roke: :krc_v_roke: kupil sem fnotero pred štirimi leti dau za njo 2000 evrof not zabiu še toliko odpeljau z njo tri brzince pa spretnostne pa jo prodau bugarom za 1000 evrof nauk tega pa je biu da na napakah se učiš pa da najlepše je da sam to ugotoviš da negre vse tak kot si misliš lepo sem nzaj nabaviu samurajčka in to je to pi prilepiu sliko moje predrage frontere pa je žau neznam :res_ne_vem: :res_ne_vem: sem pa biu čist isti kot ta pjeb sedaj :kadi_in_zgleda_kul: :kadi_in_zgleda_kul:

Cero!

Zadnjič te opozarjam, da preberi kaj si natipkal, preden objaviš, in poskusi razumeti kaj te kvake pomenijo.

Dost je heca, resno mislim. :evil:

R., upravnik
foter mesar ,mati pek kaj pride vun ??
vun pridem jas :) :)

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Ne Jan 16, 2011 11:28 pm

...pa v dveh letih se še nisi naučil pisat po forumu...

Mater, sem komaj prebrau post, pa še migreno dobil od razmišljanja kaj berem

Nisi se nič naučil na napakah :roll:

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Ne Jan 16, 2011 11:44 pm

Na CT je (zelo uspešno) vozil tudi pajero,ki je-če me spomin ne vara-še vedno na torzijah... Aha,evo link: http://www.facebook.com/photo.php?pid=3 ... =623799443
Če pa hočeš kej bolj “nastopaškega“ in višjega,boš pa mogu it na toge preme...sicer ne vem na kateri strani ima pajero spredaj diff,načeloma imaš pa opcijo toge preme od patrola gr ali kakega američana...naslednja faza so pa unimogove ali volvotove preme...tu se govori pa že o konkretnih številkah...

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Jan 17, 2011 12:20 am

Si mu pa najdel primer :lol: ekipo z neomejenim budgetom.....
Če pogledaš sliko tega pajera pol vidiš dva štrika spredaj in ni več tako čudno zakaj je uspešen. Proračun te ekipe ki ga imajo na voljo za off road je pa verjetno večji kot nas vseh skupaj tule na forumu. Da o delavnicah in osebju niti ne govorimo....
Tale pubec pa niti dvignit avta ne zna kaj šele preme zamenjat....

Matej je še najbolj pametno napisal......in če je pameten ga bo ubogal.

cero
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Nov 18, 2009 10:03 am
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cero » Po Jan 17, 2011 12:35 am

alijen to pa ni res da majo neomejen proračun ker popraska poznam je en kolega delau pri njem v delaunici zelo daugo pa če koga zanima prodaja prejšniga pajerota kaj je dirkau z njim je pa ta pajero res hud stroj sem se tri mesece vsaki dan mimo njega vozo :D
OrangePover rajši mam fertik zaerjavetega samuraja ko pa ameriški kup pleha na guman :skace_od_srece: :skace_od_srece: :skace_od_srece:
foter mesar ,mati pek kaj pride vun ??

vun pridem jas :) :)

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Jan 17, 2011 1:02 am

Kakor se vzame.....no realno ga imajo res neomejenega samo šejki. Samo glede na to koliko in kakšne avte imajo, ter da vozijo vsepovsod in tadrage tekme je to za nas smrtnike neomejeno. Vsaj zame je.....Zame je že ena CT neomejeno.......najmanj 5K€ stroškov za en teden, brez avta in nebodigatreba okvar ali lomov je že veliko šoldov.
In če popraska primerjamo z enim dvajsetletnikom ki bi se rad igral hard je popraskov proračun za offroad neomejen. Se strinjava cero?
Sam veš koliko stane že praskanje jajc na brzincih, kaj šele hard. Pa avto je še najmanj kar rabiš za hard......rabiš še cel kup cvenka da sploh lahko voziš hard. Da delavnice, znanja in orodja ne omenjam. razen če ga ne misli nekam na servis vozit :lol:

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Po Jan 17, 2011 6:08 am

cero napisal/-a:alijen to pa ni res da majo neomejen proračun ker popraska poznam je en kolega delau pri njem v delaunici zelo daugo pa če koga zanima prodaja prejšniga pajerota kaj je dirkau z njim je pa ta pajero res hud stroj sem se tri mesece vsaki dan mimo njega vozo :D
OrangePover rajši mam fertik zaerjavetega samuraja ko pa ameriški kup pleha na guman :skace_od_srece: :skace_od_srece: :skace_od_srece:


Moj ati ma pa večjega kot tvoj....
Ajajaj, kot otrok..

Nisi doumel mojega posta, nimam nič proti tvojemu avtu in ne moti me kaj si kdo misli o bilo čem pač vsak ima svoje mnenje in svoje želje hotel sem povedat, da piši tako da te ljudje razumejo

cero
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Nov 18, 2009 10:03 am
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cero » Po Jan 17, 2011 9:55 am

G Rafter sem danes prebrau pa sem videl da sn spet napiso nekaj brez riti pa glave po domače včeraj me je pa malo zgleda pauna luna matrala :vdam_se: :vdam_se:
Želeu sem pač napisat da je tako brezveze kaj mu mi tu razlagamo ker pri svoji 20-tih letih bo tak nardiu in trdiu svoje
Alien to se vse strinjam z tabo ker meni že gre na k...... to da moram plačat da lahko grem svoj avto razbijat ::jokam: ::jokam:
foter mesar ,mati pek kaj pride vun ??

vun pridem jas :) :)

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Po Jan 17, 2011 3:36 pm

AŁIEN napisal/-a:Si mu pa najdel primer :lol: ekipo z neomejenim budgetom.....
Če pogledaš sliko tega pajera pol vidiš dva štrika spredaj in ni več tako čudno zakaj je uspešen. Proračun te ekipe ki ga imajo na voljo za off road je pa verjetno večji kot nas vseh skupaj tule na forumu. Da o delavnicah in osebju niti ne govorimo....
Tale pubec pa niti dvignit avta ne zna kaj šele preme zamenjat....

Matej je še najbolj pametno napisal......in če je pameten ga bo ubogal.


je že res da je budget skor neomejen,pa vseeno....če ma fant pajota ki bi ga rad "ugodno" naštimal za hard,pomeni to zame:malo naštelat torzijo,zadej podložit,še mal bodylifta,ene dobre kramparce,feltne,winch pa je to to....da ne pozabimo da je bilo pred nekaj leti 90% tekmovalcev na hardih s takimi avti...če pa hočeš komplicirat,lahko kompliciraš do onemoglosti in zabiješ v (vsak) avto 100k eur...to je seveda moje kavč mnenje :lol:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Jan 17, 2011 7:35 pm

ferrarist napisal/-a:če ma fant pajota ki bi ga rad "ugodno" naštimal za hard,pomeni to zame:malo naštelat torzijo,zadej podložit,še mal bodylifta,ene dobre kramparce,feltne,winch pa je to to...:


si me pa fejst razočaral s temle pisanjem.....zelo.
kajti tole je res kaučoffroaderski nasvet. Če misli kdo s tem na hard je bolje da koj doma ostane. Tole je komaj za soft dobro.
Če so včasih konje jahali ne pomeni da jih še danes. Priti s takim avtom kot ti praviš na hard v današnjem času je delanje norca iz vseh ostalih udeležencev, ki morajo čakat in u luft gledat tačas ko takega bager z proge dol spravlja. Ali pa se vitla do nezavesti in vse ostale ovira in spravlja v slabo voljo.
Tak avto ne bo noben organizator tekme, ki da nekaj nase niti spustil na tekmo.
Kdorkoli se danes odpravi na hard brez šper in primerne sklopke je zame butec in ga je treba domov zjagat ko se pojavi na štartu.

Glede takih mnjenj in nasvetov lahko rečem samo tole: lahko je s tujim denarjem srat.
Ne samo da boste fantu, če se bo res lotil tega, zapravili veliko denarja ampak mu boste vzeli zraven še leto ali dve življenja, oziroma najmanj sezono ali dve. Potem bo pa pogruntal zakaj.
Pa ne rabite mu dajat za primer nedosegljivo, dajte mu za primer pajota ki vozi pri nas in je zanj čisto realno dosegljiv kot cilj. Poleg tega pa lahko vidi njegove dosežke in iz tega naredi določene zaključke.
Če bi si pa vzel mal časa in pregledal forum bi tudi našel morje napisanega o pajeru.
Pa nimam nič proti pajeru da ne bo kdo kaj u luft skakal. Nasprotno, o pajotu imam zelo dobro mnenje in mu dam velik pik kar se terena tiče.
Imam pa proti temu da se daje neumne nasvete brez kakršne koli podlage in argumentov.
Z takimi posti in vprašanji kot jih piše hirkon se pa vse bolj spremijnamo v avtomobilizem.com. Tam nabijajo 300 na uro pa modri dirkači vsevprek.
Niti toliko se ni potrudil da bi forum pregledal in osvojil nekaj teoretičnega znanja nabral. Meni nič tebi nič prvi post in on bi na hard. Podaljšuje roke na pajeru brez da ve da se to ne da, menja prvi dif zadnji se bo pa sam sinhroniziral z njim......še bebcu je jasno da fant ne ve o teh stvareh nič.
Me prav zanima koliko bo pajero naredil z 35kami in našponano torzijo....
Neumnosti parexelons bi rekel naša barbika.....

In še moj nasvet, da ne blebetam na prazno.
Pubec če si res želiš na hard prodaj pajota in za cca 5K € boš dobil že narejenega samuraja. Mal potreniraj in naslednjo sezono lahko štartaš naš DP. Če si dober in si najdeš dobrega kopilota imaš vse možnosti postati tudi državni prvak.
Če pa vidiš da to ni to in odnehaš boš pa vedno dobil svojih 5 jurčkov nazaj.
Če ne verjameš imaš tule na forumu fanta tvojih let ki je dve leti nazaj naredil prav to in tudi je aktualni državni prvak.
Ne odkrivaj tople vode ker je že odkrita.
Če bi pa rad postal državni prvak po številu odstopov na tekmah pa nadaljuj z pajerotom. Več boš naredil če avto pustiš pri miru kot če ga predalaš tako kot ti misliš. Vsaj crkavalo ne bo, z dobrim winčem, ki sicer stane več kot pajero se pa tudi daleč pride.
Če ti pa samuraj ni všeč pa je na voljo stari dobri čiro 4.0 le da je treba precej več špage kot za samuraja. Ostalo je zate nedosegljivo.
Moje mnenje. Ni nujno da imam prav in da se kdo z njim strinja.


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov