pomoč..deli za terence

Vse v zvezi z offroadom
bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

pomoč..deli za terence

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Po Nov 15, 2010 7:05 pm

sm skoraj nov na forumu.no berem res že dolgo sam pisal nism..no bistvo..za katere terence so najcenejši rezervni deli..trenutno tut gledam najcenejše terence pa obvezno bencinarji.no u mislih mam čerokija 25 benc.,aj suzuki vitara-samuraj,niva,kia.nekaj do 2 jurja.za prvo silo.no za kere so najcenej deli..nimam pa z nobenim od naštetih izkušen.no mel sm kio in mi je bla čist ok za kar sm jo rabu..nism mel za offroad.za to sm mel učas nisana.no če mi lahk kako pomagate bi bil hvaležn.

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Po Nov 15, 2010 7:21 pm

Čiro 2,5 bencinc je prešvoh, raje poglej za 4.0 jih je nekaj na anetu.
večina delov za jeepe je cenejših od evropskih avtomobilov imaš pa tudi rabljene robe kar nekaj.
Aja, prešvoh ni v štartu, ti bo pa kmal ratal če se boš res po trerenu vozu. Za po cesti ga je pa dost. Aja pa v porabi ni velike razlike... govorim iz izkušenj.

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Po Nov 15, 2010 7:27 pm

Da je prešvoh se nebi strinju. Smo mel jeepa 2.5 v libiji in je čist lepo premagal puščavo v reduktorju.

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Po Nov 15, 2010 7:44 pm

se čeroki se men ful dopade..sam nevem kako ga bo žena vozila na šiht..hehe pa sej ga nebo škoda..za kej bolšga bom pa pol kakega patrola 2.8 dizla.ta avto bi bil sam tko mal za izživlat po njivi pa d bo ženska pozim na šiht pršla..a pol se da dobit dele za čerokija..lepo..se mi to še najbl dopade..aja sej 4.0 bi še rajš..me ne skrbi za porado.sam d bo mašinka dobra pa d pogoni delujejo pa je dobr..:)če je mal obtolčen me nč ne mot..še fajn je videt če je mal pošlajsan..če pa še ni bi pa pr men dubu kak zaznamek d se vozi..:)

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Nov 15, 2010 7:56 pm

bugimajstr napisal/-a:..aja sej 4.0 bi še rajš..me ne skrbi za porado...:)


Zdaj še ne, pol k ga bo treba tankat te pa bo :wink: bo :zena_z_valjarjem: imela več stoškov za prevoz v službo kot pa zaslužila......
Se strinjam z Dimnom, 2.5 je za normalne uporabnike več kot dovolj.

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Po Nov 15, 2010 8:05 pm

Ja, tako kot sem rekel, za začetek je dost močan, samo če ga ne bo šparal, se bo vozil po terenu, bo hitro hotel kaj več in potem bo pa premalo. No vsaj tako sem jaz nekako jadral...
Nikoli več...
Bugi, če te ne skrbi registracija in par L višja poraba vzami 4.0, ne bo ti žal...

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Po Nov 15, 2010 8:20 pm

bom gledal 4.0..k je vrjetno mašina bol trpežna..sej pa bencina menda nebo tuk pokuru.aja pa če ti prtisneš 2.5 al pa 4.0 pomoje ni razlike u porabi..k 40 nerabiš tiščat do konca k sam gre..:)saj tko je blo pr audiju...pr men..:)

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Po Nov 15, 2010 8:35 pm

aja sam kaj je pa z avtomatskim menjalnikom??nism ga še mel nikol.pa me je strah d nebo zajebaval preveč..ka naš na traktorju je zezal pa smo ga kr prodal...kaki se kej menjalniki pr 4.0..al pa pr 5.2

Jurčk
Prispevkov: 132
Pridružen: Sr Apr 22, 2009 7:54 pm
Kraj: GORENJSKA

OdgovorNapisal/-a Jurčk » To Nov 16, 2010 7:55 pm

avtomatik je ok sploh pri 5,2 sam če kupuješ vzem zravn strokovnaka da ti nav žal.če gre menjalnik je hudo sploh za varžat to ti povem iz lastnih izkušenj lp

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Sr Nov 17, 2010 9:29 pm

strokovnjaka..za avtomatski menjalnik..ta bo težka pr men k nobenga ne poznam..sam itak d nem kupu če bi kej pokalu al pa škrtalo.bo moglo bit res dobr d bom jst kupu..sm se že prevečkrat nasral k sm kupu na vrat na nos....

mamaMicka
Prispevkov: 294
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 8:08 am
Kraj: severni del juga

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Nov 17, 2010 9:31 pm

Jurčk napisal/-a:avtomatik je ok sploh pri 5,2 sam če kupuješ vzem zravn strokovnaka da ti nav žal.če gre menjalnik je hudo sploh za varžat to ti povem iz lastnih izkušenj lp


Kolikor jaz vem je vsa umetnost v vonju olja v avtomatskem menjalniku. Drugega nimas kaj delati, ce menjalnik sicer normalno deluje.
Meni je na Jeepu delal brezhibno.... do trenutka, ko je nehal delati.

Strosek je pa okoli 1000€!

Uporabniški avatar
Mitsurugi2
Prispevkov: 660
Pridružen: Po Feb 02, 2009 10:20 pm

OdgovorNapisal/-a Mitsurugi2 » Sr Nov 17, 2010 10:27 pm

ZJ 5.9 naj bi imel neko fajn hlajenje olja za avtomatski menjalnik in to naj bi mu podaljšalo življenjsko dobo. Čeprav te avtomatski menjalniki na Jeepih mal grdo šaltajo. Napram LC120 ali kakšnem bavarcu ( :bruha: )
VM - Turbotronic®

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Če Nov 18, 2010 10:03 am

Olje v menjalniku mora bit kot bi ga ravnokar noter zlil, se pravi čisto rdeče kot cviček :D ) , brez vonja po zažganem.

Variant za testirat je veliko samo nobena ne pove čisto vsega. Je pa tako kot pri vsaki stvari, če je bila avto vožen na relacije bo menjalnik delal dlje kakor če se ga je priganjalo non stop v kakšne klance.
Moj jih ima 300k pa še vedno dela, sem pra zarmišljal da bi ga preventivno dal obnovit da slučajno ne crkne sam in naredi še kakšne škode po satju.

Tako kot je matMicka rekla, je strošek materiala nekaj čez 500€ plus delo za menjavo in demontaža/montaža menjalnika, pa smo na 1k€.

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Pe Dec 03, 2010 3:09 pm

še eno uprašanje...a se splača kupit nivo 1,7..sam zarad tega ker že ma servo pa to..pa še ugodno se jo da dobit...če je ta niva še terenc...al je že cestna..:)

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Pe Dec 03, 2010 3:33 pm

Niva = Niva
Ni tu tega od takrat naprej pa ni več terenc. Al je terenc, al pa ni, to se moraš sam odločit. Vse so bolj ali manj enake.
Če misliš čez skale plezat, potem boš kmalu kaj polomil in boš nezadovoljen.
Nimajo vse 1.7 servo volana. Kateri letnik gledaš?

Serijsko vgrajen je ZFov.
Italjanski naknadno vgrajen je mene malo motil, ker je bil manj direkten kot original. Torej volan si moral malo bolj vrtet.
Deli za nivo so še vedno poceni, ne dobiš jih pa več za vsakim vogalom. Na ebayu v nemčiji ali pri Gaborju na madžarskem dobiš vse.

Takole bom rekel, če si mal "čuden" in hočeš lado, potem je ok, drugače pa raje poglej za kakim jimnyem.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Pe Dec 03, 2010 9:55 pm

neeee..nism čudn..:)jst bi rad nisana..95 kw..gr.....sam finance mu ne potegnejo....mah sej kakor kaže mi še en cajt nebojo potegnile..sam sm pa čist fertik že z živci in nujno rabim nekej za adrenalin nafilat.upam d kmalu rata kej kupit drgač se mu bo sfuzlalo....

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

jeep

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » So Dec 04, 2010 11:09 pm

kupi cherokeeja 4.0, ne zgrešiš prav nič. Imel sem že ene par cherokeejev,ene par patrolov tr,gr,.. in ene par grand cherokeejev in še vedno se mi zdi cherokee eden bolših, obvezno pa 4.0. Če hočeš kaj prišparat na gorivu uzemi ročni men., drugače je za teren bolši avt..
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)
+386 40 697 872; +386 40 798 615
www.4x4exe.net

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

Re: jeep

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Ne Dec 05, 2010 9:26 am

ok...sej čeroki se mi dopade oblika že od samega začetka..sam kako je pa z rezervnimi deli??se jih da dobit al je treba u nedogled čakat?itak pa bi mogu bit 4.0 al pa jači.itak tist litr več k požre ne igra vloge.pa problem je tut u tem k jst nism mekanik in pojma nimam o kakem šraufanju.tko da sm odvisen od sosedov k so mehaniki.drgač pa čerok se mi ful dopade ja.sam bi ga treba dvignt pa preobut..k zrihtanega je že težko najt.

Uporabniški avatar
Huligan
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 11:40 am
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Huligan » Ne Dec 05, 2010 9:36 am

BOLJŠ IZ ŠIHTA SKREGAN KOT ZMATRAN.

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Ne Dec 05, 2010 9:51 am

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4052773&show=1
ta se mi dopade..:) sam kolk bi pršla generalna za tak avto?ker jst mislim pol avto met in hočem da mi 100% služi..da nebi pol kje daleč od doma ostal u luftu..

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Ne Dec 05, 2010 9:56 am

Huligan napisal/-a:No evo enga 4,0 pa zrihtan za :veselo_za_volanom:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4178025&show=1


ta se mi zdi predrag..glede na to da bi mogu use še enkrat prerihtat na mašini..k sam 108 000 km zihr nima..al kuk že piše.k pol bi me pršu zihr čez 10 jurjev pa še opreme nima use k bi jo jst rad...

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Ne Dec 05, 2010 11:02 am

Kaka generalna? Kaj boš delal na mašini? Ni to TDI, da pri 250k km kar zariba.
Kake puše na podvozju bo že treba zamenjat, pa kak semering spusti. Pa kak diferencial boš morda polomil.


Pa še nekaj ti iz izkušenj povem: avta, katerega bo žena vozila za na šiht, nikar ne uporabljaj za adrenalin sproščat.
Zanesljiv avto za vsakodnevno uporabo in terenc za offroad ponavadi ne gresta najbolj skupaj.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Ne Dec 05, 2010 11:37 am

bugimajstr napisal/-a:
Huligan napisal/-a:No evo enga 4,0 pa zrihtan za :veselo_za_volanom:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4178025&show=1


ta se mi zdi predrag..glede na to da bi mogu use še enkrat prerihtat na mašini..k sam 108 000 km zihr nima..al kuk že piše.k pol bi me pršu zihr čez 10 jurjev pa še opreme nima use k bi jo jst rad...


Bugi, tale avto IMA REALNE kilometre. Se je kar nekaj časa prodajal, ker ga je prvi lastnik dal drugemu za vozit, oba starejša možakarja (drugi lastnik ima gostilno) pa nobenemu se ni zdelo smiselno avto pod ceno prodajat, oziroma sta rekla da kater bo dal denar kakšen hočeta ga bosta prodala.
Sam sem ga šel gledat pred zimo mislim da lani ali predlani in v avtu je vse delalo kot da je nov, menjalnik je delal perfektno. Edino kar je bilo za pograjat je bilo pod tepihom v prtlažniku malo rje.
Pa škoda je ker nima limited opreme.

Drugač je pa to avto za kupit in vozit, ne rabiš nič rihtat. Edino meni je cena malo previsoka, jo pa malo odtehta stanje avta, ker če je tak kot pred dobrim letom potem je odličen.

Se pa da za ta denar kaj drugega dobiti ja, samo takoj je potrebno dati nekaj poleg, da se boš tako po terenu vozil kot s tem. Mislim ,ker je dvignjen pa gume so prave za teren.

Če imaš dobro ženo, da rada nosi krila, potem ta avto itak ne bo zanjo tako da ga boš imel le zase :twisted:

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Ne Dec 05, 2010 12:02 pm

bugimajstr napisal/-a:http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4052773&show=1
ta se mi dopade..:) sam kolk bi pršla generalna za tak avto?ker jst mislim pol avto met in hočem da mi 100% služi..da nebi pol kje daleč od doma ostal u luftu..


Lep, samo malo drag, generlana ne košta veliko, sploh pa če je avto koliko toliko dobro vzdrževan še ne bo rabil.

Drugače te eli koštajo od cca 400$ do recimo 700$. Lahko pa se zmišljuješ glede performance parts in prideš na par 1000$

Za primer je tole kompleten kit in ne rabiš ničesar več, dobiš še več kot je nujno...
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Jeep-SUVs-318-5-2-MASTER-Engine-Rebuild-Kit-97-98-Cam-/190464983592?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2c58990228


Tukaj si lahko malo prebereš o generalni, pa tudi drugih tem je veliko.
http://www.4wdandsportutility.com/tech/0703_4wd_mopar_engine_rebuild/index.html
http://www.4wdandsportutility.com/tech/0704_4wd_mopar_engine_build_part_2/tuning.html

Lahko pa si naročiš nov motor
http://www.precisionengine.com/rebuilt-engines/jeep-crate-engines/index.html

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

jeep

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Ne Dec 05, 2010 12:59 pm

Za rezervne dele ni treba skrbet, jast imam 3 cherokeje in 2 grand cherokeeja v delih. kar se tiče modrega cherokeeja, kolikor vem ima realne kilometre in tudi če bi imel 250000km ne bi smel bit problem, saj ni fiat. škoda samo ker res nima nič opreme, kar se za tak avto ne spodobi. l.p.Erik
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)

+386 40 697 872; +386 40 798 615

www.4x4exe.net


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 81 gostov