vrecha

Kratka samopredstavitev članov foruma. Kaj delamo, s čim se vozimo, od česa živimo, kaj znamo in česar ne, od kod smo....
Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a vrecha » Pe Dec 15, 2017 5:12 pm

Še vedno Avto-Dom, še vedno december 2017: reportaža o najini letošnji (feb-mar 2017) poti po Zahodni Sahari in Mavretaniji.

-> KliK <-
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a vrecha » To Jan 09, 2018 9:50 pm

Ob letu osorej novo nagradno vprašanje, seveda ponovno iz Zahodne Sahare:

-> KliK <-
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a vrecha » Ne Jan 14, 2018 6:15 pm

Majhen (a za tiste, ki rešujete, skenirate karte ter knjige, ne majhen) popravek vprašanja, tu povzetek: na prvo vprašanje sem jaz odgovoril, drugo ima tako dva nova namiga.
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a vrecha » Po Feb 12, 2018 8:47 pm

Tokratno vprašanje je bilo gotovo najzahtevnejše doslej, natančnega odgovora niti nisem pričakoval, a lepo je videti, da ste vsi odgovarjajoči precej dobro zadeli bistvo lokacije. Glede lokacije same je več napisanega v zadnjem blogpostu.
Igor je zadevo postavil nekoliko preseverno, v dolino Draa. Res je tudi tam je najti precej kamnitih rezbarij, vendar na drugačni podlagi.
Glede podlage je zelo možno kot pravi Bojan, da je podobne kamenine najti tudi v okolici Tifaritija (osvobojena Zahodna Sahara). Midva sicer tekom lanske poti tam nisva naletela na takšno podlago ter tudi drugi meni znani viri na to temo je ne omenjajo.
Vojko sicer pravi, da "ni v igri", a njegov opis "pod mestom Smara" je bil nedoločenosti navkljub dolgo časa še najboljši približek.
Uroš je zadnji dan pred iztekom navedel konkretno lokacijo, ki jo lahko smatramo kot najbolj točen odgovor, zato sva se z Janjo odločila, da letošnja nagrada, kos neolitskega orodja iz Zahodne Sahare, podeliva njemu.

Še enkrat hvala vsem za angažma ter trud. Se beremo!
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a vrecha » Ne Mar 25, 2018 7:15 pm

Pogovor o najinih potovanjih ter bivanju v Zahodni Sahari na RTV SLO, Radio MB:

-> KliK <-
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a vrecha » Po Apr 16, 2018 7:29 pm

V aprilski številki revije Avto-Dom intervju z Andrejem Morovičem.

-> KliK <-
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a vrecha » Po Jul 09, 2018 4:43 pm

Na policah nova številka revija Avantura, notri pa med drugim tudi moj članek, prvi v seriji treh s skupnim naslovom Mala šola štirikolesnega overlanda.

-> KliK <-

Glede na to, da je tematika blizu marsikomu na tem forumu, bom cenil vašo kritiko in komentarje ter razmislil, kako lahko upoštevam morebitne predloge za izboljšave in dodelave vsebine. Lahko v javni diskusiji, lahko tudi na privat.
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Jul 25, 2018 2:55 pm

Sedaj bom imel razlog, da posežem tudi sam po naši novi reviji ;)
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a vrecha » So Jul 28, 2018 10:36 pm

Izvoli, izvoli,
le poseži in si postreži.
:-)
A dosti novega ne pričakuj, je le pisano z mislijo na tiste, ki v svet štirikolesnega overlanda šele vstopajo in ne za izkušene kalibre ...
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a vrecha » Pe Okt 26, 2018 7:08 am

Nova številka Revije Avantura je na policah, v njej med drugimi tudi drugi članek iz trilogije o tehnikah štirikolesnega overlanda. -> KliK <-
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a vrecha » To Dec 18, 2018 8:19 pm

Nova stran na strani, končno sem zbral dosedanje članke in jih posortital, uredil povezave ...

-> Tukaj <-

Velika večina vključno z intervjuji je sedaj na voljo za download/branje. Kar bo novega, bom tja obešal ...
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a vrecha » Ne Jan 27, 2019 6:40 pm

Sveža številka revije Avantura na policah, v njej med drugim tudi tretji, zadnji članek v seriji Mala Šola Štirikolesnaga Overlanda. Logistika je na tapeti.

-> KliK <-
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a vrecha » Ne Feb 10, 2019 5:48 pm

Ta četrtek, 14. 2. bova z Janjo v okviru AAO ferajna povedala nekaj o najinih poteh, s poudarkom na zahodni Afriki.
Tukaj je napovednik

Kje: Gostišče Žabec v Prulah, Lj.
Kdaj: četrtek, 14. 2. ob 21h (cca, Akademci smo dosledni edino pri akademskih 15, ki se jih včasih še malo potegne ...)
Trajanje: dobro uro predvidoma

Zainteresirana overlanderka, overlander, vabljena.
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a vrecha » Ne Sep 22, 2019 8:58 pm

Trije članki o overland teoriji in praksi, ki sem jih spisal za revijo Avantura, so sedaj na voljo tudi v elektronski obliki.

-> KliK <-
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a vrecha » Pe Jan 24, 2020 9:26 am

Danes zimska Avantura v trafikah, v njej pa tudi en članek o zanimivem vozilu za overland in naših logov. Glavnega akterja dobro poznamo v tej forumski skupnosti.

-> KliK <-
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a vrecha » Pe Jul 10, 2020 9:10 am

V poletni številki Revije Avantura tudi moj članek o Velebitu.

-> KliK <-

.
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a vrecha » Sr Dec 09, 2020 5:59 pm

Update, ki bo zanimal tiste bolj overlandersko razpoložene.
Midva sva septembra odšla v daljšo samoizolacijo v puščavo, trenutno v Zahodni Sahari, kaniva počasi še kam. Ampak počasi. Dosegljiva sva bolj malo, na net priklopljena še manj (zato odgovori na mejle ipd tipično zaostajajo kak teden ali še malo več), so se pa začele spet rolati overlandersko navdihnjene objave na blogu.

Slika
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Dec 09, 2020 8:40 pm

:skace_od_srece:
Nazadnje spremenil Dr.Patrol, dne Sr Dec 09, 2020 8:51 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Dec 09, 2020 8:50 pm

:skace_od_srece:
Če ne pa... ata Damjan, mal mi siveješ, ampak nič kaj dosti ne zaostajam za tabo... Kar se tiče sive barve :mrgreen:
Prebral na dušek in bil vsaj za delček sekudne z vami v puščavi, vsaj za delček sekunde z vami na ladji, tekel pa s tabo hvala bogu nisem! :lol:
Kot že rečeno, uživajta! Malo tudi za nas, ki"še" ne moremo!

Srečno!
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a vrecha » Ne Dec 20, 2020 4:27 pm

Me veseli, da zgodbe zvenijo, glede sivega skalpa pa ... počasi bom lahko :stari_pridiga:
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
LocoWay
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Mar 01, 2023 5:55 pm

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a LocoWay » Pe Apr 21, 2023 11:19 am

Evo, našel stvari, ki bi bile osebno zanimive, pa linki ne delajo več... Kje so te zadeve sedaj ?
Do 2023: 5 motorjev, 31 avtov, skupaj 1.516.000 prevoženih km

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a vrecha » Pe Apr 21, 2023 2:11 pm

Večina materjala, vključno z vsemi blogposti ter vsemi razen enim člankom v revijah še živi na domeni http://damjan.vrencur.info/.

Guglu hvala (čeprav ga načeloma ne čislam preveč).
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
LocoWay
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Mar 01, 2023 5:55 pm

Re: vrecha

OdgovorNapisal/-a LocoWay » Pe Apr 21, 2023 10:53 pm

Uau, hvala za večerno branje.
Do 2023: 5 motorjev, 31 avtov, skupaj 1.516.000 prevoženih km


Vrni se na “Povejmo kaj o sebi”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost