Pozdrav!

Kratka samopredstavitev članov foruma. Kaj delamo, s čim se vozimo, od česa živimo, kaj znamo in česar ne, od kod smo....
NN79
Prispevkov: 6
Pridružen: So Sep 23, 2017 11:39 am

Pozdrav!

OdgovorNapisal/-a NN79 » Po Sep 25, 2017 2:39 pm

Pozdravljeni!
Sem Nejc in prihajam iz okolice Celja. Vaš forum spremljam že vrsto let, sedaj pa sem se odločil, da se registriram, saj se mi je nabralo že par vprašanj. :-) . Moji hobiji so pohodništvo (hiking), ribolov, strelstvo, sem tudi zelo zagret za kamping in karavaning. Pri hiši je že vrsto let resen (bolj velik kot resen) terenec, ki pa več kot malo bolj grobega makedama še ni videl. Sedaj, ko je sin že tako velik, da se resno spogleduje z lepotami vseh vrst avtomobilizma, sem se odločil (zaradi veselja in preživljanja skupnega časa), da za začetek kupim cenejši, manjši terenec, ki bi se ob vikendih uporabljal na raznih brezpotjih. Za začetek nobenih predelav, pač, da vidimo če je to to in če je, potem pa hop, v nakup kaj bolj resnega. Sedaj, ko sem pred tem korakom, pa se mi je pojavilo vprašanje- prosim, če se ne delate norca iz mene, vem da je to za vas najbrž zelo butasto vprašanje, ampak bolj kot razmišljam, bolj sem v dilemi, kje recimo v okolici Celjske kotline (Rogla, Svetina, Resevna, .....?), bi sploh lahko vozil po kakšnih hribih in brezpotjih, brez da bi bil v kakšnem prekršku, ali pa da bi me kdo priganjal? Kje se vozite vi, razen na kakih organiziranih dogodkih in turah? Ali pa recimo, če vas lahko prosim za kakšno idejo, recimo konkretno za Pohorje ( od MB do SG).....? Mogoče sem malo nerodno vse skupaj napisal in izpadel teleban in komplikator, ampak to me res zanima (za začetek :-) ).

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: Pozdrav!

OdgovorNapisal/-a game-on » To Sep 26, 2017 10:51 am

:welcome:

In katera terenca sta pri hiši? Slike so zaželjene :D
Osebno ne morem svetovati, kje točno se lahko voziš na teh lokacijah. Je pa zakon takšen:

Vozila na motorni pogon so motorna vozila, namenjena vožnji po cesti z močjo lastnega
motorja (Zakon o motornih vozilih, Ur.l. RS, št. 106/2010) in je z njimi dovoljeno vozit:
– po kategoriziranih cestah: da (razen če je označena prepoved);
– po nekategoriziranih cestah, vključno z gozdnimi cestami, kolovozi: da (razen če je
označena prepoved);
– po gozdnih vlakah: ne;
– po planinskih poteh: ne;
– po stezah, pešpoteh: ne;
– izven cest in poti: ne.

Uredba o prepovedi vožnje z vozili v naravnem okolju
Po uredbi je prepovedano voziti, ustavljati, parkirati:
– zunaj ureditvenih območij naselij;
– zunaj ureditvenih območij infrastrukturnih objektov;
– zunaj ureditvenih območij rudarskih operacij med izvajanjem rudarskih del;
– zunaj nekategoriziranih cest in zunaj drugih prometnih površin, ki so namenjene za vožnjo,
ustavljanje in parkiranje v skladu s predpisi o cestah in predpisih o varnosti cestnega prometa,
in organizirati vožnje na gozdnih cestah in cestah z makadamskim voziščem v gozdnem
prostoru, na cesti v varovanih območjih (narava, vode, gozd). Prav tako je te površine
prepovedano uporabljati za testne in kros vožnje, športne, tekmovalne in reklamne vožnje ter
njim podobne oblike uporabe.

Zakon o planinskih poteh
Zakon zapoveduje, da ni dovoljeno voziti:
– po planinskih poteh, ki ne potekajo po poljskih poteh in gozdnih prometnicah (izjeme za
oskrbo koč, lastnike zemljišč);
– po planinskih poteh, ki potekajo po poljskih poteh in gozdnih prometnicah, če to ni
dovoljeno s predpisi o ohranjanju narave, lovstvu, gozdarstvu. V območju, ki je varovano
(ohranjanje narave, gozdarstvo, lovstvo) je vožnja za oskrbo koč in za lastnike zemljišč
dovoljena le na podlagi dovoljenja za poseg v naravo.

Zakon o gozdovih
Zakon opredeljuje, da je:
– dovoljeno voziti na gozdnih cestah, če z režimom uporabe gozdne ceste ni določeno drugače
(gozdne ceste morajo biti označene kot gozdne ceste in da jih uporabniki lahko uporabljajo na
lastno odgovornost);
– ni dovoljeno voziti zunaj gozdnih cest izjema je za reševalne namene;
– ni dovoljeno voziti po gozdnih vlakah.

VIR: LINK

NN79
Prispevkov: 6
Pridružen: So Sep 23, 2017 11:39 am

Re: Pozdrav!

OdgovorNapisal/-a NN79 » Sr Sep 27, 2017 11:07 am

Pozdravljen!
Najprej hvala za odgovor, ampak je približno tak, kot sem si predstavljal da bo. :-) Torej ne smeš voziti praktično nikjer zunaj makedamskih ipd. cest. Ker smo veliko v hribih ali gozdovih (peš seveda), velikokrat vidim kakšne gozdne, travniške ali hribovske poti, po katerih bi se bil prav užitek zapeljati, zato me je zanimalo kako je s tem v praksi, saj se najbrž vsi dosledno ne držijo zakona, ali pač? Približno po kakšnih terenih se vozite vi?
Drugače pa je pri hiši zaenkrat samo en terenec, Touareg, zaradi njegovih "vlečnih" sposobnosti :-) , drugega pa bi kupil, če bi vedel kam z njim:-) (Pajero, Vitara, Samurai,Niva, Feroza, Terios....-da je majhen, okreten in da ga ni škoda, torej poceni nakup).

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Pozdrav!

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Sep 27, 2017 12:15 pm

Terios je zelo okreten, prideš zelo daleč, ampak mu manjka reduktor. Za po samih kolovozih in makadamih je pa dovolj zmogljiv.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: Pozdrav!

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Sep 27, 2017 12:34 pm

V Slovedniji je na milijone prekrasnih gozdnih cest, po katerih se sam lahko povsem legalno voziš in (pustimo prah in blato) avta niti malo ne poškoduješ. A uživa lahko cela družina. Sploh še, če se odpraviš po kakšni sveže zasneženi cesti.
Kot zelo star (po letih in izkušnjah) OR entuzijast ti lahko povem, da se boš na koncu tako ali tako vozil predvsem po takih poteh.
Miran
PS: z izgovorom, da bo za vnuka, sem si nabavil (pra)starega Terranota in z njim neizmerno uživam.
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

NN79
Prispevkov: 6
Pridružen: So Sep 23, 2017 11:39 am

Re: Pozdrav!

OdgovorNapisal/-a NN79 » Sr Sep 27, 2017 2:02 pm

G.Miran, kar ste napisali mi je jasno in se povsem strinjam, ampak trenutno sem pač zeeelo navdušen nad idejo, da bi vseeno kupil kakšen manjši terenec, ki ga ni škoda, saj je Touareg prevelika krava za kaj takega, pa tudi škoda mi ga je (je neke vrste moj hišni ljubljenček :-) , veliko sva že preživela skupaj, pa me še nikoli ni pustil na cedilu.
Ne vem še točno, kaj bom kupil, vsak dan spremljam avto.net, ampak zaenkrat mi ni nič padlo v oči (imam nastavljen filter do 2.000,00€, mogoče zato :-) ).Če bi imel pa malo večji budget, pa definitivno kakšen star Patrol, Terrano, LC ali celo LR.
G.Nebivedu, Teriosa je imel kolega za na jago, pa mi je bil razen tega, da skoraj nisem mogel normalno sedeti v njem, čisto dober, zato je prišel v ožji izbor, edini problem je bil, da si ga dobesedno slišal rjaveti :-)

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: Pozdrav!

OdgovorNapisal/-a game-on » Sr Sep 27, 2017 7:41 pm

Rjavenje bo težava vseh naštetih. Sem imel Ferozo in doma stoji Samurai - oba sta imela precej težav z rjo. Izmed naštetih bi jaz najbolj gledal za Pajerom. Dizel se mi osebno zdi primernejši za terensko vožnjo kot pa bencinar. Če pa primerjam Ferozo in Samuraia - meni je bolj všeč Feroza. Samurai je veliko bolj neudoben. Dobiš pa za Samuraia čisto vse dele za predelavo, medtem ko za Ferozo bore malo oz. nič.


Vrni se na “Povejmo kaj o sebi”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov