Dardaj

Kratka samopredstavitev članov foruma. Kaj delamo, s čim se vozimo, od česa živimo, kaj znamo in česar ne, od kod smo....
Uporabniški avatar
Dardaj
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Dardaj

OdgovorNapisal/-a Dardaj » So Jun 17, 2017 2:59 pm

Končno je prišel čas za "nadgradnje" :)
"Hitra nadgradnja" je dodatni hladilnik za menjalnik; tovarniško se je hladil le preko toplotnega izmenjevalnika, sedaj pa sem mu dodal še pravi hladilnik.

Sicer izdelek ni ravno umetniški, je pa funkcionalen, stoji pa v prvi vrst zračnega toka za hlajenje :)

Slika
It´s an Isuzu Thing, you wouldn´t understand!
https://www.facebook.com/Mukandtheteam

Uporabniški avatar
Dardaj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Po Jul 03, 2017 10:08 am

Se eno, sicer je ze "iz arhiva" (beri lanskoletno), popravilo, ki je na koncu prizemljilo vozilo za celo lansko poletje :(, je pa vseeno verjetno zanimivo za podobne sotrpine.
Namrec, pregnili sta cevki (dovod nafte v Motor in vracanje), kar se je odrazalo v obcasni izgubi moci, nestabilni obrati v mirovanju ter obcasne luze nafte na dvoriscu.
Posebnost Isuzuta je to, da obe cevki (dovod in vracanje) za nafto gresta do dna tanka. Najina nevednost naju je stala kar nekaj casa in pa zivcev, saj sva cevko za vracanje nafte naredila najprej krajso.
Ker se seveda ucimo najraje na lastnih napakah, sva montirano zadevo morala sneti in popraviti :buta_z_glavo_ob_zid:
Tank sva pred "kirurskim posegom" napolnila z vodo.

Po pogumnem izrezovanju pregnitih delov:

Slika

je sledilo varjenje in pa tesnenje na novo zavarjenih delov:

Slika

in pa koncni izdelek v vsej velicini svojih 80 litrov :)

Slika

:veselo_za_volanom:

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Jul 05, 2017 8:34 pm

Kje pa ma to čudo kak plovec? Nisem še nikjer videl, da bi šle cevi takole direkt v rezervar? :D ...vsaki dan neki novega... :D
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)

www.Adventure-Overland.si
Slika

Uporabniški avatar
Simon989
Kraj: Primorska

OdgovorNapisal/-a Simon989 » Sr Jul 05, 2017 10:41 pm

Na zadnji strani ima konektor :) ga nima na vrhu kot večina...

Uporabniški avatar
Dardaj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Pe Jul 21, 2017 7:40 pm

Če ga že noben noče kupiti, ga bomo pa do konca izdelali .... :nazdravljamo:

:veselo_za_volanom:

Pred dopustom sem dal izdelati še majhen detajl na strehi - dodaten prtljažnik - dve vzporedni kovinski palici, na katerem je par podnic in pa Hi - Lift Jack!
Zdaj sem že prej montiral par luči, 2X18 W, za boljšo osvetlitev pri vzvratni vožnji, po potrebi seveda :) Dokazano pomagajo :D

Slika

Slika

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Jul 23, 2017 7:18 pm

Če že ti nimaš pameti, jo ma vsaj avto, s tem da noče v druge roke....Pa sej te pelje, kaj boš hudiča prodajal, pol boš pa s tisto nemško kravo rinu kamr ni treba... :lol:
Pot pod noge, oz kolesa na teren in gremo! :wink:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)

Slika

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Ne Jul 23, 2017 10:49 pm

Ma kaj ti pa preostane. Vozit. Takih norcev, ki bi šli kupil toliko starega terenca, zapovrhu pa še z volanom na napačni strani, nas ni veliko :)
Lepo narejeno, ampak jaz Jacka vseeno dam raje na dno prtljažnika.
Zadeva ni čisto neobčutljiva na dež. In ima par kil, ki se na stehi poznajo.
In zelo mala verjetnost je, da ga bom rabil. (ok, po pesku je najbrž drugače)
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
Niva 1.9D(PSA) l. 99, Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado

Uporabniški avatar
rx
Kraj: NM

OdgovorNapisal/-a rx » Po Jul 24, 2017 6:39 am

Jaz jacka že nekaj let vozim na strehi, pred tem sem ga imel na dnu prtljažnika. Če ni pravilno pritrjen in pospravljen lahko hitro postane leteči projektil. Jaz se nekako boljše počutim če je na strehi, pa še prostora v prtljažniku ne jemlje.. Pred uporabo ga malenkost z wd40 pošpricaš pa hitro začne delat tako kot mora.
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Jul 24, 2017 9:48 pm

Pa odvisno kakega imaš...meni pride v poštev samo ta velik, in njega nimaš v avtu kam dat. Poleg tega se strinjam z rx-om...je**š tistih par kil na strehi več, če pa maš lahko zato kako pivo več v avtu :lol: :lol: :lol: . Ok ok...sej kdaj je res vsaka g na strehi lahko odveč, priznam, pa vseeno...rejsamo s svojimi avti ravno ne, za bočne nagibe pa tud morš malo met pamet in je.
Pa lih za info...Tud v pesku ga ne rabiš lih pogosto...če ti pač sname kolo, ali kaj podobnega...nič kar nebi morala urediti tudi navadna avto dvigalka, če le imaš eno pametno podlogo, da se ne ugrezne... Se mi zdi, da je ta "naš jack" ratal bl kt ne tisti "imiđ", ki ga more imeti vsak "tapravi" offroader... :wink: Hudičevo malo je prilik, kjer ta kos železa resnično pride prav, ampak taki pač smo...

...pa tud tista je malo resnična...ponavadi rabiš ravno tisto, kar v danem momentu nimaš s seboj :mrgreen:

Slika

Uporabniški avatar
Dardaj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Jul 25, 2017 10:51 am

Dr.Patrol napisal/-a:.... Poleg tega se strinjam z rx-om...je**š tistih par kil na strehi več,..... za bočne nagibe pa tud morš malo met pamet in je ...pa tud tista je malo resnična...ponavadi rabiš ravno tisto, kar v danem momentu nimaš s seboj :mrgreen:

Kot prvo; tako nekako!

Kot drugo; hvala vsem, tako dr. Patrolu kot Gregorju, oba sta mi dvignila samozavest, s tem. da Sem se iskreno nasmejal tistega dezevnega delovnega nedeljskega popoldneva ob Urosevemu komentarju.

Kot tretje, jaz Sem trenutno v fazi, ko vozim s sabo v prtljazniku od otroske skret dile, plenic, voziceka, otroske dekice, igrace, "Milijon" cunjic za preoblec, ker sta otroka pobruhana, polulana, ipd., kar pomeni, da za preostalo kramo ni vec kaj dosti prostora.
Poleg tega Imam na strehi sotor celo poletje, ki tehta kar nekaj kg in pripomore k nagibanju vozila, s tem da OME odlicno opravi svoje delo. Jacka sicer nimam namena voziti stalno s sabo, ker za ture, ki jih opravljam z otrokoma "na krovu" niso ravno tezak off road. ideja je bila, da ce ze delam prtljaznik za "rescue" opremo, potem zraven Spada se jack. Je res lahko projektil, zato je dodatno zavarovan se z zajlo.

In, ker je Murphy lahko vedno prisoten, ponavadi rabis ravno tisto, kar v danem momentu Nimas s sabo :)

Vkljucno z rezervno dudo in flasko :)

Vrni se na “Povejmo kaj o sebi”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost