Dardaj

Kratka samopredstavitev članov foruma. Kaj delamo, s čim se vozimo, od česa živimo, kaj znamo in česar ne, od kod smo....
Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Dardaj

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Sr Feb 26, 2014 10:49 pm

Najprej se spodobi, da se predstavim.
Moje ime je Martin, kot pravi moja žena, sem pravi "petrol head", kar je celo potrdila z nakupom pižame z napisom MY car My life mojemu novorojenemu sinu.
Kot ima (le deloma) prav moja ljubezen, se res rad vozim z avtom :-)
Sem ponosni lastnik VW Passat 4 motion 1.9. tdi, letnik 2000.
In od zelo nedavnega tudi lastnik ISUZU Bighorn 3.1 Td, 1998.
Za vsako dnevno potrebo, stroške vzdrževanja in vozne lastnosti je VW odlična kombinacija mojih potreb, saj je tako dobra avtocestna križarka kot se tudi znajde izven njih.
Po cestah sem prekrižal Evropo od Prištine do Stockholma.
Tekom svojih avantur in brskanjem po vašem forumu sem dobil idejo, da bi se udeležil rally -a Budapest Bamako 2015.
Ker je v meni od nekdaj gorela tiha želja po pravem terenskem vozilu, sem si ga sedaj tudi pripeljal k hiši. In pa seveda ultimat žene in mojega prestolonaslednika, da gresta z mano na rally Budapest Bamako, če ne ....

Tako smo pravzaprav rešili problem obeh strani :)
Jaz sem prišel do štirikolesnika z off road sposobnostmi in pa najboljšo družbo za na pot :)

Slika

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Če Feb 27, 2014 5:47 pm

:welcome:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

dulinr
Prispevkov: 244
Pridružen: To Okt 05, 2010 6:17 pm
Kraj: Notranjska

OdgovorNapisal/-a dulinr » Če Feb 27, 2014 6:24 pm

Lepo pozdravljen :veselo_za_volanom:

PAJEROxxl
Prispevkov: 353
Pridružen: To Okt 30, 2007 9:33 pm

OdgovorNapisal/-a PAJEROxxl » Pe Feb 28, 2014 11:48 am

:welcome:
Ma kej si mona

Uporabniški avatar
jernej1984
Prispevkov: 74
Pridružen: Po Sep 16, 2013 9:08 pm
Kraj: Nova gorica

OdgovorNapisal/-a jernej1984 » Pe Feb 28, 2014 2:36 pm

:welcome:

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Pe Feb 28, 2014 2:42 pm

Dobrodošel.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

bular
Prispevkov: 760
Pridružen: To Okt 26, 2010 1:26 pm
Kraj: bula

OdgovorNapisal/-a bular » Po Mar 10, 2014 8:34 pm

:welcome:
nissan tractor 3.3sdt

avokado
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Mar 02, 2014 7:49 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Dardaj

OdgovorNapisal/-a avokado » Ne Apr 06, 2014 8:33 pm

Dardaj napisal/-a:Najprej se spodobi, da se predstavim.
Moje ime je Martin, kot pravi moja žena, sem pravi "petrol head", kar je celo potrdila z nakupom pižame z napisom MY car My life mojemu novorojenemu sinu.
Kot ima (le deloma) prav moja ljubezen, se res rad vozim z avtom :-)
Sem ponosni lastnik VW Passat 4 motion 1.9. tdi, letnik 2000.
In od zelo nedavnega tudi lastnik ISUZU Bighorn 3.1 Td, 1998.
Za vsako dnevno potrebo, stroške vzdrževanja in vozne lastnosti je VW odlična kombinacija mojih potreb, saj je tako dobra avtocestna križarka kot se tudi znajde izven njih.
Po cestah sem prekrižal Evropo od Prištine do Stockholma.
Tekom svojih avantur in brskanjem po vašem forumu sem dobil idejo, da bi se udeležil rally -a Budapest Bamako 2015.
Ker je v meni od nekdaj gorela tiha želja po pravem terenskem vozilu, sem si ga sedaj tudi pripeljal k hiši. In pa seveda ultimat žene in mojega prestolonaslednika, da gresta z mano na rally Budapest Bamako, če ne ....

Tako smo pravzaprav rešili problem obeh strani :)
Jaz sem prišel do štirikolesnika z off road sposobnostmi in pa najboljšo družbo za na pot :)

Slika
:P Moja zgodba je kar podobna, kako gredo priprave za B-B 2015. jaz se z kolegom odpravljam na Amsterdam -Dakar nov. letos. priprave so v teku-uradno sva prijavljena-rihtava avto itd. Izkušenj nimava.Če si za kakšno izmenjavo mnenj...!

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Apr 08, 2014 1:42 pm

Pozdravljen!

Lepo! Če sem prav razumel, gre za rally, kjer imaš limit cene vozila 500 € ?
Zadeva se sliši zelo interesantno, samo na žalost nimam toliko časa, da bi lahko vse to podelal :)
Ali si avto že kupil in če, katerega?
Malo sporoti, kako se boste pripravili, kaj boste vzeli s sabo?

Kot si verjetno opazil,je letos tudi v Senegalu izbruhnila Ebola. Po mojem mnenju bodi previden in spremljaj, kako poteka okužba ter ali jo bodo do takrat uspeli obvladati.

LP

avokado
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Mar 02, 2014 7:49 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a avokado » To Apr 08, 2014 5:25 pm

hVALA ZA ODGOVOR. RES IMA ORG. LIMIT 500 EUR, KI PA SE GA MNOGI NE DRŽIJO. Tudi midva z kolegom ne, kupula sva Mussota l.1998, že delno prirejenega. trenutno je avto na dodelavi. zavore smo že zrihtali, sedaj je na vrsti elektrika, vodna pumpa in volanska letev. vse to je bilo skoraj Ok, kljub temu sva se odločila, da zadeve urediva. ostale stvari bova uredila sama. največja dilema so gume imava en komplet offroad gum, ki je v kar dobrem stanju, so pa velike in zelo težke-o tem še razmišljava. Za ebolo vem-zaenkrat org. ne napoveduje nič konkretnega- bomo videli-če bo še trajala epidemija v nov. zagotovo ne greva na pot. Drugače sva pa ekipa srednjih let in izkušenj. Jaz se bližam šestemu desetletju, kolega pa je precej mlajši .Pridem z avtom kaj naokoli, če si kje v bližini Ljubljane.

LIVSTRONG

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Če Dec 24, 2015 1:10 pm

Slika

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Ne Jun 19, 2016 12:07 am

Po popravilu menjalnika sem naredil nekaj "upgrade -ov".
Z kolegom sva naredila nosilec za drug akumulator, v bistvu gre za VW -jevo plastično škatlo od akumulatorja, katero sva obrezala na želeno velikost in jo z pomočjo nosilca pod njo vgradila v prostor z motorjem. Je popolnoma snemljiva, nosilec je pa privarjen na karoserijo. Sedaj se seveda v temu nosilcu nahaja drugi/pomožni akumulator, ki je sicer primarno namenjen, da je na njega priklopljen kompresorski hladilnik, lahko pa ga povežem preko štart kablov z glavnim akumulatorjem in deluje kot zagonski akumulator :)

"Možgani", ki uravnavajo polnjenje enega ali drugega akumulatorja je serijski polnilec CTEK Dual 250S, katerega se enostavno veže na en glavni akumulator in seveda preko drugega pola na pomožni akumulator. Zadeva funkcionira popolnoma sama, je pa po mojem mnjenu dobra zato, ker se je ne veže med alternator in sedaj prvi akumulator, temveč direkt na prvi akumulator na klemo. Ima tudi temperaturno sondo za glavni akumulator.
Na napravo je možno priklopiti tudi sončno celico, katera med postankom po potrebi polni pomožni akumulator.

Zadaj sem sicer že lansko leto izdelal predalnik, ki vsebuje dva predala, v enemu je "krame" za manjšo kuhinjo, v drugega pa naložimo hrano. Za njima se skriva še en prostor, pokrit z dvižnim pokrovom. V njemu je orodje, kompresor za zrak, olja, ipd.
Desno zadaj je sedaj še kompresorski hladilnik, levo pa prostor za mizico (kemp miza :) ).

Nabasan prostor motorja, na sliki desno pomožni akumulator:
Slika

Naša mobilna kuhinja v letošnji "hit" :) modri barvi
Slika

Naš mobilni domek v akciji, sicer lansko leto na Sardiniji
Slika[/img]

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Če Jul 07, 2016 5:38 pm

Še dodatek za sladokusce :)

Slika

Slika

;) :veselo_za_volanom:

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Dardaj

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Ne Feb 05, 2017 11:45 pm

Ker je prišla zima in z njo sneg (.... juhej juhej) in ker ima moj "ljubi japonec" (It`s an Isuzu thing, you wouldn`t understand) zopet dolgo bolniško zaradi dolgotrajnega iskanja ustreznega nadomestnega "organa"/dela :) , sem se odločil kupiti nekaj, za kar so deli na voljo, če ne drugega, na uradnem servisu, in čigar znamka v naši družini (beri od leta 1996 dalje) služi dobro in pošteno (upam, da se ne boste nasprotniki preveč razburjali, ker je so to moje izkušnje in moje mnenje).

Osnovna ideja je bila, da imamo pri hiši nekaj, kar ima štirikolesni pogon in kar je sposobno nositi šotor na strehi poleti ter da je zadosti dvignjen od tal, da ravno ne udari ob njih vsakič, ko zapelješ iz ceste na kašen bolj razdrapan makadam. Ter pa seveda kriterij dostopnost rezervnih delov.
Po krajšem tuhtanju sva z ženo pripepljala domov sledečo turbodizelsko zver....

No, takole izgleda sredinska kontrola :)

Slika

Ima celo nekakšno konzolo, kjer ti kaže, kaj se dogaja z vozilom in pogoni, služi dobro kot višinomer in kompas :) Lift in izbira pogona po potrebi, sicer pa na sredini služi torsenov diferencial, ima low range in low range z zaporo sredinskega diferenciala. Zadaj deluje t.i. elektronska zapora, ki sicer ni ravno enakovredna mehanski, verjetno neko dodatno funkcionalno vrednost pa vseeno ima :) Svoje doprinese tudi ESP, v kolikor pa vse skupaj odpove, pa je vedno rešitev .... POWER :)

In takole izgleda od zunaj :)

Slika

Slika

V kolikor je podvozje nastavljeno na off road višino, ima vozilo zadosti oddaljenosti od tal, da v vseh merah in kotih ustreza definiciji terenskega vozila, sposoben celo prebroditi vodo do globine 580 mm (kar počnem seveda vsak dan :) hihihihihihi)

Edino, kar priznam, je, da je prelep, da bi ga gnal čez "ribežne"!
Zato bo na koncu še vedno (zelo) verjetno pri hiši ostal Isuzu!

:kadi_in_zgleda_kul:

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: Dardaj

OdgovorNapisal/-a Dimen » Po Feb 06, 2017 3:04 pm

Super, to je stroj Martin. Šmensi :-)

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Dardaj

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Če Maj 25, 2017 8:58 am

Po dolgem zimskem spancu je končno uspel prikukati na plano, na toplo pozno pomladno sonce, tudi moj Isuzu.
Potreben je bil popravila 4 kolesnega pogona.
Počen je bil zobnik, ki vklaplja 4 kolesni pogon, bile so uničene lamele in pa raztegnjena veriga.

Slika

Na sliki so vidne "zdrajsane" lamele ter počen zobnik (na sredini, okoli njega so kroglice), zadaj se vidi uničene lamele.

Še odprt odgon z "pretegnjeno" verigo. Deluje po principu stiskanja lamel in s tem doseže, da se navor prenaša na sprednjo os.

Slika

Najprej sem se lotil problema tako, da sem dal izdelati nov zobnik, kar je bil, glede na njegovo specifičnost, kar izziv za mojstra. Na koncu se je problema lotil neki možakar na Dobrovi (pri Ljubljani). Kasneje sem želel dati obnoviti še lamele, kar pa se je izkazalo za nemogoče, ker so lamele v olju in tega pri nas (seveda po pričevanjih različnih ljudi), ne počne nihče in nihče nikogar ne pozna. Nato sem se lotil iskanja lamele po raznih firmah, ki prodajajo lamele od avtomatskih menjalnikov (te so tudi v olju), lamele so prepotovale vse do Nizozemske in nazaj. Pa tudi brez uspeha.

Nato sem našel nov odgon od leto mlajšega Isuzuta na odpadu v Italiji.

Slika

Težava, seveda, ker je od novejšega, torej 3.0, sam imam 3.1, ne paše direktno gor, ker ima drugačno eleketroniko in s tem tudi drugačen način vklapljanja 4WD (z gumbom namesto preko ročice - ta je samo za vklop 4 LOW). Zato je bilo potrebno transplantirati notranjost novega odgona v mojega. K sreči je bila notranjost "novega" v zelo dobrem stanju.

No, sedaj avto DELA! :skace_od_srece:

Končni strošek: 400 € za custom made neuporabljen zobnik (rezerva vedno pride prav :) ), 400 € z dostavo do vrat za "nov" odgon + Cvetotovo delo (ki pa se obračunava po prijateljski tarifi :) ).

Zraven sem dal zamenjati še komplet zobatega jeremena z vodno pumpo (komplet od Dayco -ta cca. 170 €)

(P.S. najboljša izjava moje žene, ko sem ji rekel: "A slišiš ta zvok (motorja Isuzuta)?!", je odgovorila: "Ja, počitnice!") :skace_od_srece: :nazdravljamo:

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: Dardaj

OdgovorNapisal/-a vrecha » So Maj 27, 2017 8:14 pm

Bravo vsem udeleženim!
Sedaj pa :skace_od_srece: pa na pot!
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Dardaj

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Ne Maj 28, 2017 12:53 am

Hvala!

....... and back on (ali bolje receno off) track :)

Slika

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Dardaj

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Maj 29, 2017 7:15 pm

Heh...Istrska obala? :D
Drgač pa nisem čisto prepričan da pravilno razumem...nekomu si odkartal 400eur za izdelavo zobnika?!
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Dardaj

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Maj 30, 2017 5:47 pm

istra, res je, nekam sem se Moral odpeljati :)

Po toci zvoniti je prepozno.

Nekomu (beri Bizjan orodjarstvo)sem "odkartal" skoraj 400 € za zobnik. In se to na koncu za brezveze. Ce se sedaj zaradi tega "jokam", ne naredi vec noben razlike.
Tolazba je, da ga Imam sedaj vsaj na zalogi :) (Optimizem umre zadnji :) ).

Problem je bil, da je ima ta zobnik precej posebnosti, namrec posebne kanalcke, v katerih notri so kroglice, ne pozabi na majhno udrtino, ki preprecje, da bi se zalepil na obod oz, okvir, v katerega je umescen (poglej sliko, sicer je slikan od zgoraj, vendar je od spodnji del "zrcalna slika" okvirja, v katerem lezi). Skupaj s tem okvirjem drsi po osovini in stiska lamele!
nacrtov, mer, .... za njega ni, Isuzu Slovenija delov oz nacrtov za ta pogon ne more/ne zna/se Jim ne da/... dobaviti, ....

Slika

Znasel sem se, kakor sem se v danem trenutku znal oz. sem mislil, da bi bilo najboljse!

Kot sem ze rekel, jokati sedaj za preteklim ne spremeni ne dejstev ne sedanjosti!

K...... vse skupaj, dela pa sedaj :veselo_za_volanom:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Dardaj

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Maj 30, 2017 6:41 pm

Ampak peljal si se zelo počasi. :)

Sem te prehitel na vrhniškem klancu.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: Dardaj

OdgovorNapisal/-a vrecha » Sr Maj 31, 2017 1:59 pm

Še dobro, da zame večina ne ve, v katerih garah se trenutno vozim, ko me prehitevajo in klejejo po raznih slovenskih klancih ... :lol:
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

Re: Dardaj

OdgovorNapisal/-a kloshar » Sr Maj 31, 2017 8:25 pm

vrecha napisal/-a:Še dobro, da zame večina ne ve, v katerih garah se trenutno vozim, ko me prehitevajo in klejejo po raznih slovenskih klancih ... :lol:

hehehe.....
Slika

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Dardaj

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Maj 31, 2017 9:02 pm

Ok, res so zakompliciral pri isuzutu in zdej nekako zastopim modela, ki se je tega sploh lotil... pa vseeno, to je veliko denarja. Ampak kot si rekel, po toči zvoniti je prepozno... če bi šteli vse naše "brezvezne" nakupe... Idrija/Lj Polje vabi... :lol:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Dardaj

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Če Jun 01, 2017 9:54 am

Nebivedu napisal/-a:Ampak peljal si se zelo počasi. :)

Sem te prehitel na vrhniškem klancu.


Hitrost je relativna zadeva in je odvisna od hitrosti opazovalca :mrgreen:

Dr.Patrol napisal/-a:Ok, res so zakompliciral pri isuzutu ....... ... če bi šteli vse naše "brezvezne" nakupe... Idrija/Lj Polje vabi... :lol:


V bistvu je bil za pogon zadolzen Borg-Warner oz. so ga od njega vgradili. Zobnik in okvir predstavljata vklop oz. izklop 4WD pogona, s stiskanjem lamel (zobnik drsi po osi skupaj z okvirjem) se dodaja navor na sprednjo os.


Vrni se na “Povejmo kaj o sebi”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov