game-on

Kratka samopredstavitev članov foruma. Kaj delamo, s čim se vozimo, od česa živimo, kaj znamo in česar ne, od kod smo....
Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a game-on » Ne Mar 12, 2017 8:21 pm

Da in da. Enega 250A kitajca. Za začetek je super.

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a Rafter » Ne Mar 12, 2017 8:36 pm

game-on napisal/-a:Lokalno. Ni bil objavljen na spletu.
Lastila si ga je starejša gospa, prej pa njen pokojni mož. Avto je bil kupljen v Nemčiji, je letnik 1992, zadnja štiri leta pa je stal. Me je pa super navdušil, saj deluje čisto vse kar je električnega (še žarnice so vse cele), ima usnjene sedeže, poliesterski hardtop, 140***km. Moram pa priznati, da je veliko bolj špartanski od Feroze.

Ja, točno nekaj takega iščem tudi sam.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a game-on » Ne Mar 26, 2017 11:26 am

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Iz ene rje na drugo.

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » So Maj 13, 2017 9:50 pm

Sej vem kako je ko maš Samuraja, bi se človk kar vozu cel dan po gmajni z njim, ma me vseeno zanima, kaj je novega na projektih? :mrgreen:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a game-on » Ne Maj 14, 2017 7:46 am

Samuraj se za več kot 5 m naprej in nazaj ni premikal odkar je bil postavljen v garažo. :P Imam trenutno zelo malo časa in je zato vsa pozornost bolj kot ne usmerjena k Ferozi. Imam poleti načrte z njo in bi jo rad čim bolje pripravil. Priznam, tvoja stran mi služi kot vodič. Če nisem nekaj desetkrat prebral članka o opremi ekspedicijskega vozila ... ne vem, ne štejem več :P Vem pa jo že skoraj na pamet.

Slika

Na Ferozi se je znašel tudi snorkel od Y61. Ne bom rekel, da paše kot ulit, ampak poštnina za ebay opcijo iz Indonezije, ki bi naj bila narejena za Ferozo, je bila predraga.

Slika

Zdaj pa sledi servis, pregled vozila in iskanje napak, ki jih je še potrebno odpraviti. Nagibam se tudi k nakupu vitla, ampak me je presenetil tank za gorivo, ki gre v torek na popravilo, saj je začel rahlo puščati. :? Pravtako si še morem nabaviti kakšen rezervni del za na pot. Kakšno vpetje zadnjega diferenciala, pogonske jermene bom verjetno kar te shranil, ki gredo ob servisu dol(?), liter vsakega olja, oljni filter, glavni ležaj kolesa, ležaj pesta... Orodje mislim, da imam vso - dvigalka(bottle jack), hi-lifta ne bom kupoval, ker ga zaenkrat nimam kam dati; set za popravilo pnevmatik, gedore, razne klešče, izvijači, set ključev, duct tape, lepilo, izolir trak, vezice, set varovalk, WD40, gurtne, žica, ročna žaga, vžigalnik, lopata in pa obvezna oprema vozila. A sem kaj pomembnega izpustil?

Samuraj pa je zdaj bolj v rokah drugega člana družine(ga bo tudi on vozil, ko bo dokončan). Sem vključen v obnovo, vendar bo vsaj do poletja večino dela opravljal on. Resne zadeve pa se bodo tako ali tako delale takrat.
Slika
Se pa novi deli že kopičijo. :D
Nazadnje spremenil game-on, dne Pe Jan 07, 2022 12:12 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Maj 14, 2017 9:06 pm

Tisti seznam z opremo je lahko dvorezni meč. Seveda je vse to fajn imeti s sabo, ker ko nekaj crkne (tebi ali komu drugemu, nima veze, samo da se spravi avte v pogon) ponavadi ravno tega nimaš s sabo...Ne malo jih je reklo, čemu več kladiv, več vrst klešč in podobno...hja...meni so včasih služile tudi samo za improvizacijo, včasih pa če nebi imel ravno tistih malih klešč za seger obročke... sej nikol ne veš kaj boš res rabu in ja se strinjam z večino...velika teža je za voziti s sabo(preobremenjenost avta - večja šansa za okvare). Ampak če te 1x spravi naprej, je za moje pojme smiselno.
Sej sem enkrat vagal kufer z vsem orodjem, pa sem pozabu kako težak je bil... ene tolk kot baba ko začne pakirat svoje kufre, ko je čas za dopust :lol: :lol:
Se pravi, če povzamem...
S sabo vzemi kar TI misliš da rabiš in ko boš TI presodil, da je sedaj pa dodatne teže dovolj. Avto imaš relativno majhen, zato bodi racionalen pri krcanju dodatnih količin olja in podobno... če se boš na dopust peljal po civilizaciji, boš liter olja že našel in podobno... :wink:

Kam pa so plani? 8)
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a gregor » Ne Maj 14, 2017 9:09 pm

Pa težke stvari čim nižje in pritrjene tako da te ne ubijejo če se zvrneš.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a Dimen » Ne Maj 14, 2017 9:29 pm

Rahlo nizka se mi zdi. Razmisli o liftu.

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a game-on » Po Maj 15, 2017 9:21 am

Lepo povedano. Bom vsekakor še naredil selekcijo orodja in delov, ki si jih bom peljal zraven. Bo verjetno na koncu res naneslo samo na tiste dele, ki najbolj trpijo in je največja možnost, da se pokvarijo ter tisto najbolj osnovno orodje. Polovico avta lahko tako ali tako pošraufaš s 13 in 14 ključem :lol: Načrti so za v Romunijo, vendar bom najprej ocenjeval svoje sposobnosti na poligonu, da vidim, če so moje sposobnosti na dovoljšnem nivoju. Pravtako sva s punco razmišljala o enem krožnem kampiranju po Sloveniji, pozneje v poletju. Stvar je sicer še v načrtovanju. Glede na to, da pa kampiranje na prostem v Sloveniji ni dovoljeno, bova pa morala najverjetneje iskati kampe.
Za kakšne hude probleme na poti sem sklenil članstvo z AMZSjem, da imam potem vseeno na voljo rešitev v obliki vleke v Sloveniji in v tujini in pa turistično zavarovanje. Mogoče se bom odločil še za šolo terenske vožnje na Vranskem, čeprav je v zadnji oddaji Volana bilo govora o poligonu v madžarskem Somogybabodu, kjer bi naj pol dneva z inštruktorjem stalo pičlih 20€?
Sicer se trudim in čimvečkrat sam zaidem na kak teren, vendar menim, da bi strokovnjaki verjeno z lahkoto precej nadgradili moje znanje.

Hvala za nasvet gregor. Nimam enega izmed sedežev v Ferozi in imam na voljo dve točki za privitje, ki sta bile namenjeni sedežu. Verjetno bi se dalo težje stvari fiksirati na to.

Verjetno pod tem kotom izgleda malo nižja kot je, vendar vsekakor ni visoka. Glede na to, da sem jo na amortizerjih že dvignil za 5cm, bi verjetno ena izmed opcij bila podaljšanje zadnjih vag in navijanje torzije spredaj. Druga opcija bi verjetno bil body lift, ampak od njega neke koristi ne bi imel.

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a Dimen » Po Maj 15, 2017 4:56 pm

game-on napisal/-a: v Sloveniji ni dovoljeno, bova pa morala najverjetneje iskati kampe.


V resnici noben ne teži oz. ne pišejo kazni v SLO. Duga zgodba je v CRO, boženedaj da te dobijo. Sodnija ti ne uide!

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Maj 17, 2017 9:22 pm

Načeloma je s kampiranji tako...da se čisto povsod, le primeren kotiček moraš najt. 10m stran od vasi ponekod fašeš firbce ali nepovabljene goste na večerjo( otroci in đukele :lol: ), zato je bolje toliko stran, da ne vidijo več tvojih luči in te ne slišijo. Pribljižno enako je pri nas...če ne vedo, da kampiraš za sosednjim grmom, te bo čisto vsak pustil na miru.
Na kritičnih točkah se izogibaj prevelikemu svetenju z lučmi ali kurjenja ognja, pa bo čisto vsaka noč divja, kot si jo bosta s punco pač naredila :wink: 8)
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a game-on » Če Maj 18, 2017 6:43 pm

:lol:
Bo zdaj malo manj planiranja in več spontanosti ob iskanju prenočišč. Super :D

Feroza pa je že v delavnici. Pred obiskom poligona bo menjana še sklopka. Pujsek pridno izgublja kilograme... :gladi_ga_po_glavi:

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a game-on » Po Maj 22, 2017 9:15 pm

Slika
Slika
Slika

SlikaSlikaSlika
Nazadnje spremenil game-on, dne Pe Jan 07, 2022 12:11 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a game-on » Po Jul 10, 2017 6:05 pm

Slika
Slika

Pa smo višji :D
Nazadnje spremenil game-on, dne Pe Jan 07, 2022 12:13 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a game-on » Če Nov 16, 2017 2:41 pm

Feroze več ni. Je pa ostalo par lepih slik.
Ko sem jo dobil:
Slika
Slika
Pozneje:
Slika
Slika
Slika
Slika

Tudi Samurai je končan. Razveseljuje drugega družinskega člana. Imam samo slike začetka in konca obnove (žal).
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Nazadnje spremenil game-on, dne Pe Jan 07, 2022 12:13 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a game-on » Sr Avg 07, 2019 1:20 am

Da po dolgem času spet malo obudim tole temo :roll:

Po 2 letih mobilnosti s super praktičnim in preprostim hatchbackom sem spet prešel na terensko vozilo. Naj se popravim, 2 leti sem se prepričeval, da bo bolje, če imam prevozno sredstvo, ki je poceni in praktično. Potem pa sem si, kot v reklami, rekel, da se cenim in si spet nabavil terenca :lol:
Gre za dolgo izvedenko Patrola 3.0 GR (Y61) DI, letnik 2001. Avto spada še med prvo serijo - to so tisti 3.0 motorji s premajhnimi oljnimi kanali, ki lastnika radi 'poveselijo' s kakšno aerodinamično luknjo na (najpogosteje) 3. in 4. batu. Zaradi tega se jih je v tujini oprijelo ime 'grenade' - granata. Motorji so bili zasnovani s premajhno kapaciteto olja v karterju, zaradi česar je ob bolj zahtevni vožnji vso olje prešlo v zgornji del motorja, karter pa je bil praktično suh. Nissan je omenjeno reševal s krajšanjem merilnih šipk.
Kakorkoli, 3.0 je vseeno lahko zanesljiv motor, le paziti je potrebno nanj.

Pa da potisnemo črnogledost vstran... to je moj hotel Ritz, moj titanik. Zaradi velikosti seveda, tako luksuzen pač ni :lol: Avto se je ob nakupu peljal lepo, lastniki so delovali kot da so zanj skrbeli zgledno in pedantno. Šasija in pod karoserije sta sicer potrebna nove preplastitve, vidna je precejšna površinska rja, vendar brez gnilobe.

Slika

Slika

Preden preidem na 'offroad' dodatke bi rad nekaj časa in denarja posvetil zanesljivosti avtomobila. Tako sta v prvi vrsti merilnika EGT (temperature izpušnih plinov) ter pritiska turbine. Slednji, da je možno identificirati prekomerni pritisk, tj. overboost, EGT pa da lahko glede na temperaturo rangiram svojo vožnjo in preprečim pregrevanje, ki je poglavitni razlog za pojav granate.
Nabavil sem Prosport digitalna merilnika in si 3d natisnil nosilca. Par slikic:

Slika

Slika

Slika

Slika

Sprva me je bilo ob montaži strah, da bodo merilniki na tem mestu ovirali moj pogled, vendar ga ne. Na sliki vse skupaj izgleda veliko bolj moteče.

Sledila je menjava vmesnega hladilnika ali intercoolerja. Tudi moj Patrol je trpel za klasično težavo - slabo kvaliteto originalnega intercoolerja, ki ni varjen in začne puščati. Nabavil sem večjega, varjenega, z ventilatorjem, ki je hkrati prišel še z nastavkom za merilnik pritiska (ni bilo potrebe po vrtanju v IC cev). IC sem naročil od možaka iz Rusije, poslan pa mi je bil preko nekoga na Češkem. Predstavljajte si klic ob 22h, na telefonu izpisana češka številka ....
Gospod reče: "Matic ... intercooler... ", veselo odvrnem: "Ja, ja".
Mi po češko pove nekaj stavkov, mu rečem "Ne razumem". Odvrne "Ne razumeš".
Ponovi taistih nekaj stavkov. Tokrat bolj počasi, ker tako pa bi pač moral razumeti. Rečem "Ne razumem". "Ne razumeš".
In spet, tokrat smrtno resno ter po polžje. Mu pa rečem "Ok". Odvrne "Ok", se po češko poslovi in prekine.
Sicer še danes ne vem kaj sem se z možakom dogovoril, sem pa intercooler dobil :lol:

Slika

Slika

Slika

Slika

Doma sem od prej imel še CB postajo, pa sem si za njo izrisal in natisnil nosilec.

Slika

Slika

Naslednji dodatek bo Provent 200 catch can, ker sem ob pregledu cevi od IC ugotovil, da so res precej naoljene ter nato verjetno Tillix boost control (needle&dawes valve).
Nazadnje spremenil game-on, dne Pe Jan 07, 2022 12:14 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Avg 07, 2019 6:02 am

:aplavz: :aplavz:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Avg 07, 2019 7:55 am

catch can je smiseln, ja. Ker ko avto ugasneš, gredo hlapi iz segretega motorja proti zračnemu filtru, zapacajo LMM in ... zgodba naprej je znana... na dolgi rok granata.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a rx » Sr Avg 07, 2019 8:40 am

všeč mi je montaža cb postaje in merilnikov.. 3d printing ftw :) :) keep up the good work :)
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a game-on » Pe Dec 27, 2019 7:28 pm

Ni ravno nekaj velikega, ampak mogoče pa bo koga zanimalo.

Montiral sem catch can. Potreboval sem precej časa, da sem nabral vse 'sestavine' in ne vem, ali je pomanjkanje najbolj banalnih delov stalnica le na Ptuju, ali dejansko povsod. O reducirju 25mm-16mm sem lahko le sanjal. V eni izmed trgovin je obnašanje mejilo že na posmehovanje, ko sem razlagal kaj rabim. Pravtako je bilo nemogoče dobiti 16mm fiting z 3/8" BSPT navojem. Še za 12mm in 16mm cevi sem moral obdelati par trgovin, da sem jih nabral skupaj. Vglavnem, zanimivo. Boljše naročiti preko spleta in vse skupaj montirati čez kak mesec, ko vse prispe.

Mann+Hummel Provent 200 - https://www.ebay.co.uk/itm/PROVENT-200-BREATHER-MANN-HUMMEL/183946523810?epid=23033705821&hash=item2ad41134a2:g:Qc4AAOSwEzxYcXJc
(ceneje ga nisem našel s poštnino, če mogoče koga zanima)
Vse kar sem prebral kaže v smeri, da je to najboljša rešitev. Zadeva ima dejansko pravi filter, napram nekaterim catch can-om, ki so prazni ali pa imajo notri le kos naluknjane kovine. Izogibati se je pravtako potrebno tistim, ki imajo notri medeninaste 'kompresorske filtre':
Slika
Slika
Velika verjetnost je, da bo pozimi tak filter zmrznil in povzročil dovolj povratnega pritiska, da bo šlo tesnilo ali celo kaj hujšega. Zato definitivno kupiti nekaj preverjenega in po možnosti z ventilom, kot ga ima Provent, ki se ob prevelikem pritisku odpre.

Ker je bilo za smisleno ceno nemogoče najti 25mm-16mm reducir, sem ga narisal in natisnil iz nylon plastike, ki je temperaturno in kemično obstojna.
Slika

Slika

Slika

Nato sem ustvaril preprost nosilec, ki se privijači na obstoječe luknje na blatniku.

Slika

Ker je fiting iz motorja v osnovi 12mm, fiting za vračanje pa 16mm, sem se odločil, da ga zamenjam za 16mm. Originalno je vmes pač cev, ki se zmanjša od 16mm-12mm.
Pravtako ima originalni fiting (iz motorja) zelo malo luknjo. Nekateri (na avstralskem forumu) jo povrtajo, ali pa pač menjajo za večji fiting (nekateri tudi 19mm), saj s filtrom predstavimo novo oviro.
Slika
Slika

Končni izdelek:
Slika

Zaenkrat je izhodna (modra) cev speljana ob šasiji in ima na koncu ventil. V bistvu se torej cev uporabi za držanje ulovljenega olja, dokler ga ob servisu ne izpustimo. Načeloma je to najbolj pogosta rešitev, ki jo je moč zaslediti na spletu.
Je pa na mizi že natisnjen prototip za zamenjavo omenjenega. Samo smiselno mesto za montažo še je potrebno najti.

Slika

Če bi se kdo rad lotil montaže - pri 3.0DI Patrolu potrebujete catch can, 2x reducir 25-16mm, 1m 16mm cevi in 1m 12mm cevi ter objemke, nosilec, 12mm pipico ter 16mm fiting z 3/8" BSPT navojem (imam še 4, podarim).
Nazadnje spremenil game-on, dne Pe Jan 07, 2022 12:16 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a rx » Ne Dec 29, 2019 8:58 am

kak material si uporabil za posodo? pla nebo zdržal.. upam, da je abs tole..
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Dec 29, 2019 10:05 am

Saj je napisal, najlon odporen na tempersturo in kemikalije ;)
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a rx » Ne Dec 29, 2019 4:35 pm

aja pa res :) no super, potem bo delalo :D
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a game-on » Ne Dec 29, 2019 10:07 pm

Posoda na sliki je iz PETG. Ista plastika kot je recimo za klasične plastenke. Je pa to samo, da preizkusim dizajn. Končni produkt bo, enako kot za reducirje, najlon.

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: game-on

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Dec 30, 2019 10:08 am

Čisto tako laično sprašujem, ker sem že slišal, da je nekaterim odpovedal motor zaradi neustreznega pretoka skozi to posodo, če si prepričan, da so tvoji premeri, primerni za tvoj tip motorja?
Jaz že dalj časa razmišljam o enaki zadevi, a si nikoli nisem upal naročiti česa podobnega... :roll:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si


Vrni se na “Povejmo kaj o sebi”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov