Albanija

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Pe Apr 16, 2010 9:45 pm

Eeeeee vidiš to pa je lepa razlaga.
Se mi je zdelo da to ni le navigacija katero jaz poznam za navigiranje po naših cestah.

Hvala Miran
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
Rogi
Prispevkov: 139
Pridružen: Po Mar 08, 2010 12:48 am
Kraj: Plave

OdgovorNapisal/-a Rogi » Pe Apr 16, 2010 11:39 pm

Tudi jaz odhajam ponovno v Albanijo. Letos že tretjič. Tudi tokrat s štirikolesnikom - pač žena noče z jeepom. Odhod planiram 26.06.2010, Vse skupaj pa naj bi trajalo tudi letos okvirno 14 dni.

S kartami pa je tako. Garmin z AR ne zadostuje za kaj več. Če izbiraš samo glavne seste potem ja, za kaj več pa ne. Sam imam topografsko karto Albanije za Garmina - nerutabilno če koga zanima. Drugače pa mislim da je najboljša kombinacija AR in navadna avtokarta Albanije. Za nekaj manj kot 10€ jo dobite na spletni knjigarni Geonavtik. Avtokarta je tako podrobna, da kaj več ne rabite in po nekaj dneh boste imeli slabega makedama vrh glave.

Glede trajekta pa tako. Najcenejša varjanta je AnekLines iz Benetk do Igumenitse v Grčiji. Od tam imate manj kot 30 km do Albanije. Nato pa jo lahko prevozite iz juga proti severu ob morju in nazaj po notranjosti, ter nazaj na trajekt ali pa iz juga proti severu cik-cak in nato nazaj preko CG, BiH, Hrvaške do doma. Oglejte si cenik in boste videli, da je daleč bolj ugodno kot iz Trsta, pa še pripelje te takorekoč na začetek Albanije. Za isti denar pa lahko tudi podaljšate do Patrasa in v potovanje tako uključite še Grčijo, katera je tudi zanimiva. Za GR pa zadostuje Autodrive Hellas karta za Garmina. Pred dvema letoma sem jo uporabljal. Vodila me je po takih stezah, da povsod tudi nisem mogel z ATV-jem. Skratka super. AR za takšno vodenje ne moreš nikakor prepričati. Če koga še kaj zanima mu bom skušal pomagati ali svetovati. Za začetek pa si lahko ogledate moj prispevek o Albaniji na ATV forumu, da dobite neko predstavo.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Apr 18, 2010 5:13 pm

Če bodo letališča še do konca tedna zaprta, bom jaz potegnil eno špuro po Albaniji, jo lepo shranil na Garminu in jo bom potem z veseljem potalal vsem zainteresiranim.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Ne Apr 18, 2010 7:47 pm

Temu se pa reče veselje :D
Kje se pozanimate o potrebnih dokumentih za pot po določeni državi?
Razne vize, dovoljenja?
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Apr 19, 2010 8:55 am

Začneš tukaj:
http://www.mzz.gov.si/si/predstavnistva ... o_drzavah/
potem pa malo spraševanja na našem forumu, pa vesoljni internet, pa ....
Oh... skoraj bi pozabil na najvažnejše: najprej preveriš stanje na bančnem računu :wink:
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Po Apr 19, 2010 9:06 pm

Ja pa dneve dopusta ki jih še imaš :lol:
Hvala za info.
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team


Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov