Avto in potrebna oprema

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
Uporabniški avatar
robekdom
Prispevkov: 195
Pridružen: So Mar 29, 2008 9:55 pm
Kraj: logatec

OdgovorNapisal/-a robekdom » Če Jun 04, 2009 11:39 pm

Živjo, mene pa zanima ali bi kdo znal povedati kako se obnesejo vafli (waffle boards) v pesku?

Sem namreč v dilemi kaj vzeti sabo, podnice so težje, dražje,...... ali se bolje obnesejo?

Vaflji so pa uporabni tudi za premostitev jarkov.....

Problem pa je da se vaflji v kakem blatu spremenijo v neznosno težko kepo dreka, ki sicer služi svojemu namenu, vendar se potem vkoplje lastnik ko jih hoče nesti v avto.

Kako bi pa tonili v pesku?

ima kdo kake izkušnje z njimi - nasvet

lp
Domen

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Pe Jun 05, 2009 12:21 am

robekdom napisal/-a:Živjo, mene pa zanima ali bi kdo znal povedati kako se obnesejo vafli (waffle boards) v pesku?
Za vse, ki ne veste.

Vaflji:
Slika
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

EJAG
Prispevkov: 235
Pridružen: To Mar 18, 2008 8:37 pm

OdgovorNapisal/-a EJAG » Pe Jun 05, 2009 7:46 pm

Živjo,
takole waffle sem uporabljal v Mavretaniji. Se ne pogreznejo, so dobra podlaga za v pesek, se ne krivijo, dajo dober oprijem. Probal sem jih tudi preko večjih kamnov (bridge) in zadeva deluje.
Kupil sem tele
http://tracmat.com/shop/category_4/Brid ... cid%3D5%26
Robert
Team FUNCK

Uporabniški avatar
robekdom
Prispevkov: 195
Pridružen: So Mar 29, 2008 9:55 pm
Kraj: logatec

OdgovorNapisal/-a robekdom » So Jun 06, 2009 12:35 am

Kakšne dimenzije pa so bili?
a ima smisel jemati 5ft, če imam prostor?

A lahko poveš koliko približno pride poštnina do slovenenije za par?

Zelo lepa hvala :D
Domen

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » So Jun 06, 2009 6:32 am

Picpoki napisal/-a:Imam eno, mogoče za vas retorično, vprašanje:

Kaj vozite v puščave? Dizle ali bencinarje? So goriva podobna našim ali je kakšna razlika v oktanih npr.?


V veliki večini vozimo dizle. Kar se dizla tiče se zna zgoditi, da dobiš malo bolj "umazanega", oz ti neprimerno prej zabaše naftni filter. Nekih razlik v performansih jaz nisem opazil. Le dodatkov za bolj mrzle dni nimajo.

V tunizije je nafta na voljo praktično vsepovsod, kjer je malo civilizacije. Bencin boš pa težje dobil na bolj odročnih krajih.

V Libiji je situacija drugačna. Praktično (skoraj) vsi osebni avto vozijo na benz, tako da je preskrba z nafto včasih loterija, ker je nimajo na zalogi na vseh pumpah.
Ima pa bencin v Libiji zelo nizke oktane, ne vem cifre, ampak krepko pod 90. Letos smo v Libiji imeli s sabo enega bencinarja (mercedes G), ki je po ravnem na asfaltu z polnim gasom komaj dosegel 100km/h.



Picpoki napisal/-a:Je tudi tam očitna razlika med nafto in bencinom?


Kaj pa je zate očitna razlika. Cena?

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » So Jun 06, 2009 8:03 am

Ja pardon, mislil sem razliko v ceni.
A se tudi kaj igrate z dodatnimi rezervarji če vam to avto dopušča ali imate rezervo v kantah? Si mislim da nimajo take mreže črpalk kot pri nas :D

Hvala za pojasnila.
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

EJAG
Prispevkov: 235
Pridružen: To Mar 18, 2008 8:37 pm

OdgovorNapisal/-a EJAG » So Jun 06, 2009 8:30 am

Če misliš večkrat / letno potovat v Afriko se ti splača imeti dodatni rezervoar. Drugače raje kupi jerrye jih lepo fiksiraj pa ni nobenega problema. Kupi pa tiste z vsaj TUV certifikatom.
Glede goriva v Maroku, Z sahari, Mavretaniji in Maliju pa je tako. Diesel se dobi vsepovsod. Ampak kupuj ga le na črpalkah, kjer je kakovost "normalna". Bencin zna biti problem v Z sahari in Mavretaniji ampak ko najdeš črpalko napolniš vse kar imaš in ni problem. V Maliju prodajajo bencin na litre iz plastenk in tega ne bi kupil tudi zastonj. Moraš najti črpalko v večjih mestih. zapomni si vsepovsod kjer se vozijo z motorji je bencin, kjer srečaš človeka je tudi majhno naselje in tam boš dobil tudi diesel.
Cena pa so tam okoli 1 eura za liter/bencin.
Robert

Team FUNCK

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » So Jun 06, 2009 8:46 am

Hvala za vsa pojasnila.
Sicer se še nikamor ne odpravljam, me pa malo zanima kako približno sploh zgleda ta zadeva. Mogoče se bom kdaj priključil kakšni odpravi da vidim če je res tako fajn kot pravite :D

Nekje sem videl da je nekdo celo vlekel motor sabo. Prakticirate kaj? Na prikolici?
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » To Jun 09, 2009 2:23 pm

No upam da ste sedaj veseli da ste me zrajcali s tole afriko...
:lol:
Že ogledujem avto :roll:
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team


Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov