Tunizija malo drugače

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
bojang
Prispevkov: 130
Pridružen: Če Apr 02, 2009 2:42 pm

OdgovorNapisal/-a bojang » Po Jul 11, 2011 7:28 pm

Bil doli, vročina ta prava...zaenkrat najbolj vroča info:Camping desert club v Douzu je ZAPRT...definitivno...razlog ; ločitev najemnika kampa s Sophie, spor najemnika z lastnikom in problemi najemnika z oblastmi po revoluciji...chiuso, ferme, mrluka kamp... domačini težko verjamejo da bo še kdaj odprt...sicer pa turistov v vsej Tuniziji bore malo...nič kaj dobri obeti pred ,sedaj, oktobrskimi volitvami. Je bilo vroče sedaj, bo še bolj vroče oktobra ko bodo volitve.

bojang
Prispevkov: 130
Pridružen: Če Apr 02, 2009 2:42 pm

OdgovorNapisal/-a bojang » Sr Sep 14, 2011 6:51 pm


bojang
Prispevkov: 130
Pridružen: Če Apr 02, 2009 2:42 pm

OdgovorNapisal/-a bojang » Če Jul 12, 2012 11:45 am

Ja, dopust hitro mine...
Pravkar se vrnili iz tunizije in najbolje da kar napišem najnovejše vtise .
- Promet : kultura vožnje se je močno spremenila od zadnjega obiska lani novembra in to na slabše. Vozniki vozijo tako kot je stanje v državi; kaotično, agresivno in brez spoštovanja predpisov...prehitevanje po desni, neupoštevanje znakov, krožišč... skratka potrebna je še večja pazljivost. In seveda, videli smo več nesreč. kot v vseh dosedanjih potovanjih, o avtomobilih, pa bolje ne govoriti..od krša do porschejev.
- Varnost : mi sami nismo imali nobenih problemov, družina je tam še vedno +, toda tudi mi smo se morali prilagoditi novi smeri oz.zmagoviti stranki.Sami smo se gibali predvsem v centralnem delu in ob obali TN.Na sever in v okolico Kasserina nismo šli.
Kampi : odprt je kamp v Douzu - tisti ki je bil lansko leto zaprt, vendar se ta moment dobi samo pijača - brezalkoholna. Je pa bila par dni po našem odhodu zaprta cesta Douz matmata, menda zaradi spora glede vode...je posredovala vojska.

Drgač, pa prijetno toplo

bojang
Prispevkov: 130
Pridružen: Če Apr 02, 2009 2:42 pm

Re: Tunizija malo drugače

OdgovorNapisal/-a bojang » Če Nov 30, 2017 12:39 pm

5 let je minilo od našega zadnjega potovanja po Tuniziji. Veliko se je spremenilo, nekaj na bolje, nekaj tudi na slabše.

Nisem nič šaril po pesku, tako, da bo to bolj zapis kaj je sedaj novega v Tuniziji.

1. AVTO : Fiat Doblo, kateri nas je v preteklosti prevažal po Tuniziji je končal svojo pot. Sedaj sva se v Tunizijo podala z Volvom V 50 , prevoženih ima 315.000 km. Obut je bil v zimske gume, kar se je včeraj pri povratku domov izkazala kot pametna odločitev, čeprav, glede na temperature v Tuniziji tega ne bi mogel ravno potrditi. Z izjemo vijaka v gumi, je avto delal b.p.
2. TRAJEKT : šla sva z Grimaldijem. Vem, da je GNV oz. CTN boljši in lepši, ampak za občutek, kaj vse te čaka v Tuniziji je ta " gastrbajterski" trajekt kar dobra izbira. Šla sva iz Civitavecchie in se tja tudi vrnila. Novost je ta, da se trajekt ne ustavlja več na Siciliji ( Trapani), temveč gre direktno v La Goullete.
3. MEJA : ja to pa je zanimiva zadevščina. Po opravljeni policijski kontroli, greš z vozilom skozi senzor. Potem greš na carino, kjer dobiš formular za avto in novi A4 obrazec, napisan v arabščini, kjer vpišeš ime in priimek ter št. potnega lista. Na polja označena s številkami pa vpišeš VSE kar imaš v prtljagi. Prtljago tudi zložiš iz avtomobila. Nato pride carinik in pregleda vse ter podpiše list. Čez nekaj časa pride višji carinik in gre od točke do točke, ti pa mu pokažeš. Ko dobiš še njegov podpis si takorekoč končal...so še sitnarije..ampak ni tako hudo. Zadeva se ponovi tudi ob izhodu iz Tunizije. Iščejo pa predvsem cigarete in alkohol. No tisti, ki ste že bili v Tuniziji, pa si zamislite, kako domačini vse naložijo nazaj na avtomobile ?
3. MENJAVA : super. Za 100 EUR sva dobila od 288.5 pa do 291 TND. Za lažjo primerjavo : 1 EUR je 3 TND. Diesel je 1.200 TND , kar znese cca 45 centov....res to mi je bilo zelo všeč.
4. KONTROLE : je še vedno policijska ura. Kontrol je veliko,naju so ustavili 2X. Enkrat je hotel videti vozniško, prometno in potrdilo carine za avto, drugič pa zeleno karto. Potovala sva veliko, nikjer ni bilo kakih problemov, še več, ljudje prijazni in povsod pripravljeni pomagati, če sva jih kaj vprašala.
5. KAMPI : želela sva prespati tudi v kakem kampu, toda kamp V Gafsi je bil zaprt, V Douzu sta oba odprta, toda prazna.
6. NAMEN : najin namen je bil en tak fleten dopust, tako, da sva razen ene noči, vse dni prespala v hotelih.Niti ni bilo tako drago.
7. STROŠKI : Vse skupaj naju je za dva tedna prišlo cca 930 EUR. trajekt 290 EUR, vnaprej rezervirani hoteli 260 EUR (4* AI varijanta ) , nekaj domačih hotelov 120 EUR.Gorivo cca 150 EUR, cestnian italija 88 EUR, pa kava, cestnina Tunizija...20 EUR.

Nama je bilo všeč, prevozila sva po Tunizijio cca 2.100 km. veliko videla, še več podoživela. Ljudje so se naju spomnili, se pravi, da sva nekaj pustila tudi tam doli, bili veseli, da se zopet vidimo.
Slik pa je nekaj na FB profilu, nekja na Slovenski overland popotniki....

KONEC : tudi če nimate terenca, zna biti Tunizija z osebnim vozilom zanimiva, a le če jo pogledate iz prave strani na pravi način.

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Tunizija malo drugače

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Če Nov 30, 2017 8:23 pm

Bojan, koliko X si pravzaprav že bil dol? Arabsko še teče? :lol:
To, da gre trajekt sedaj brez postankov je super novica, mi smo v Trapaniju čakali se mi zdi da 6ur, pa še dol nas niso pustili....brezveze... :roll:
Glede meje pa.... :a_se_ti_je_odpeljalo: .... ko prideš dol sred noči, vse premetavat? in potem še ko se vračaš? jao bože...kaj potem tudi šverc komerc olje iz tunizije odpade za naprej??
Drugače, kar se tiče meje, za dol se mi je zdelo da smo bili mi brzinski, za nazaj, pa je bil prvo senzor potem pa še tri "ročne" kontrole. Čisto vsak se mi je utaknil v kante z nafto (polne), sem se delal neumnega in ker mi niso znali dopovedt so me spustili :mrgreen: :mrgreen: Edino italjan na ladji(zadnji chek) je vedel, da ga razumem ampak me je vseeno spustil z nafto. (bolje da so se ukvarjali z nafto, kot z oljem, ki je bilo za kantami :kadi_in_zgleda_kul: ?

Kakšna pa je kaj situacija bolj na severu? Kasserine, okoli mizaste gore Joguthe, Dougga?
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

bojang
Prispevkov: 130
Pridružen: Če Apr 02, 2009 2:42 pm

Re: Tunizija malo drugače

OdgovorNapisal/-a bojang » Če Nov 30, 2017 8:55 pm

Arabščina mi gre, kot tudi vožnja po Tuniziji. Mislim, da sem bil 7 -ič. Če bi bila žena v penziji, bi jaz bil še tam.

Midva nisva imela kakega slabega občutka, pa sva šla tudi "tam čez", se ustavila, natankala, popila kavo, malo poklepetala.
Res pa je , da je , morda le fikcija, kjerkoli sva bila (mislim v mestu), so za nama vozili ali policija ali narodna garda.
No na AC lovijo z radarji in tudi kar tako. Policaji ali garda so blizu izhodov iz AC, tam sem vedno vozil cca 110-120 km/h in to po voznem pasu, tisti, ki pa so vozili po prehitevalnem pasu, pa so jih ustavili.
Morda še nekja cen : kava, čaj 30 centov, francoska 6 centov, večerja 3 eur, kg jagenjčka 7 eur,...skratka zelo ugodno.
Bi bil še malo tam doli...

bojang
Prispevkov: 130
Pridružen: Če Apr 02, 2009 2:42 pm

Re: Tunizija malo drugače

OdgovorNapisal/-a bojang » Ne Dec 02, 2018 10:39 am

Leto je naokoli in bila v Tuniziji. Vse je bilo v redu. Sprememba je samo avto. In informacija popotnika Nemca, da Ksar Ghilane ni več tisto kar je nekoč bilo. Menda je tam hotel in voda v tolmunčkih sedaj napaja ta hotel....

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Tunizija malo drugače

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Dec 02, 2018 3:12 pm

Ksar Ghilane že en čas ni več isti... Vstop je drugačen, pred starim vhodom pa polno hotelčkov oz. hišk takih in drugačnih... Tako je bilo že 2016. Izvir in bazen sta bila še na starem mestu, le nekaj več trafik in čajnic je ob njem....in pa vojakov, ki tja hodijo delat selfije... Staro šotorišče v bližini bazena je bilo zapuščeno, je pa ob njem srastel "novodobni" WC.

Kako pa je kaj s kontrolam na meji? Še vedno popisujejo vso prtljago?
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

Re: Tunizija malo drugače

OdgovorNapisal/-a navigator » To Dec 04, 2018 8:19 am

Ksar je še vedno tak, kot ga je Uroš opisal. S to razliko, da izgleda vse skupaj še bolj zanemarjeno ... ob bazenu je ena od čajnic samo še ruševina. Vojske je polno, se mi je zdelo na trenutke, da skoraj več kot turistov. Kamp ob starem vhodu so preuredili (odkar smo bili nazadnje tam), tako da so sedaj sanitarije čisto na robu, tiste znotraj kampa pa so odstranili.

Na meji ni nobenih težav, mi smo bili skozi v 45 minutah. Nobenih vprašanj (UKW, GPS, Thuraja ...), še avta se nobenemu ni ljubilo pogledati, tako da sem samo hodil od okenca do okenca ...

bojang
Prispevkov: 130
Pridružen: Če Apr 02, 2009 2:42 pm

Re: Tunizija malo drugače

OdgovorNapisal/-a bojang » To Dec 04, 2018 5:12 pm

No midva sva bila na meji cca 2.30 uri. vse sva morala zložiti iz avtomobila in vse popisati. Ampak mine tudi to. Je pa res nekaj na tem ali prideš v Tunizijo z GNV ali Grimaldijem......inshallah.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: Tunizija malo drugače

OdgovorNapisal/-a miran » To Dec 04, 2018 5:28 pm

Zaenkrat je tu vse super. Čez mejo smo bili v pol ure ali še manj, nobenih komplikacij.
Tu v pesku ni nikogar, kontrol ni. Kafič v Ain Ouadete je mož včeraj zaprl, ker do konca leta ne pričakuje gostov.
Pesek v tem zimskem času je božanski za voziti. Težava je le kratek dan in hladne noči (med 2 in 7 stopinj imamo).
Je pa Ksar res ratal grozen in nima nobenega šaerma več.
LP iz Douza
Miran in kompanija
dokler ne pridem nazaj še nisem šel


Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov