Kam med 27.10-4.11.2007 (pesek)

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
avanturist
Prispevkov: 98
Pridružen: Ne Feb 25, 2007 8:02 pm
Kraj: Ljubljana

Kam med 27.10-4.11.2007 (pesek)

OdgovorNapisal/-a avanturist » Po Avg 27, 2007 11:45 am

Hoj,

Že dolgo imam željo po pesku...............
V tem terminu imam planiran dopust....obstaja želja...avta še nimam......znanja v vožnji po pesku pa tudi ne............
Ali je sploh še dovolj časa za hitro organizacijo in nakup vozila....
Katero vozilo priporočate tam okoli 3-4.000Euro ter na kaj naj bi bil pazljiv. V vozilu bi bil sam z ženo in prtljago.
Se sploh kdo odpravlja v tem terminu na jug v peskovnik in ali je to dovolj časa za obisk 'tistih' dežel?
Hvala za odgovore.

Peter

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Avg 27, 2007 2:16 pm

Kar nekaj jih bo šlo v peskovnik v tistem terminu, malo pobrskaj po tem forumu in jih boš našel.
Kamorkoli se boš prijavil, pa najprej povej, da misliš nabaviti avto za 3-4000 EUR. Verjetno te ne bodo hoteli vzeli zraven.

Za igranje v peskovniku moramo res vsi biti (malo večji) otroci, kar pa še vedno ne pomeni, da smo lahkomiselni in da gremo na pot z vsako kripo, ki nam pade pod roke. Če pa za znesek, ki ga omenjaš, dobiš kaj solidnega (mogoče kakšno Nivo), pa svoj prejšnji umotvor nazaj vzamem.

LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Avg 27, 2007 2:20 pm

miran napisal/-a:Kar nekaj jih bo šlo v peskovnik v tistem terminu, malo pobrskaj po tem forumu in jih boš našel.
Kamorkoli se boš prijavil, pa najprej povej, da misliš nabaviti avto za 3-4000 EUR. Verjetno te ne bodo hoteli vzeli zraven.

Za igranje v peskovniku moramo res vsi biti (malo večji) otroci, kar pa še vedno ne pomeni, da smo lahkomiselni in da gremo na pot z vsako kripo, ki nam pade pod roke. Če pa za znesek, ki ga omenjaš, dobiš kaj solidnega (mogoče kakšno Nivo), pa svoj prejšnji umotvor nazaj vzamem.

LP Miran


Matej je šel dol z vitaro, pa Samo je šel z jimnyjem, pa so to vse avti za od 3500 do 4000 evrov ali pa celo še manj.

Problem je edino v tem, da če gredo dol vsi z dizli, ker si potem z bencinarjem osamljen.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Po Avg 27, 2007 2:32 pm

Nebivedu napisal/-a:
miran napisal/-a:Kar nekaj jih bo šlo v peskovnik v tistem terminu, malo pobrskaj po tem forumu in jih boš našel.
Kamorkoli se boš prijavil, pa najprej povej, da misliš nabaviti avto za 3-4000 EUR. Verjetno te ne bodo hoteli vzeli zraven.

Za igranje v peskovniku moramo res vsi biti (malo večji) otroci, kar pa še vedno ne pomeni, da smo lahkomiselni in da gremo na pot z vsako kripo, ki nam pade pod roke. Če pa za znesek, ki ga omenjaš, dobiš kaj solidnega (mogoče kakšno Nivo), pa svoj prejšnji umotvor nazaj vzamem.

LP Miran


Matej je šel dol z vitaro, pa Samo je šel z jimnyjem, pa so to vse avti za od 3500 do 4000 evrov ali pa celo še manj.

Problem je edino v tem, da če gredo dol vsi z dizli, ker si potem z bencinarjem osamljen.


ja samo je razlika ali si avto pred tem lastiš že kakšno leto, ga popraviš, modificiraš in mu zaupaš....
ne pa sa kupiš en zjeban avto za 3k€ in greš z njim dol.....

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Avg 27, 2007 2:33 pm

Matej napisal/-a:
Nebivedu napisal/-a:
miran napisal/-a:Kar nekaj jih bo šlo v peskovnik v tistem terminu, malo pobrskaj po tem forumu in jih boš našel.
Kamorkoli se boš prijavil, pa najprej povej, da misliš nabaviti avto za 3-4000 EUR. Verjetno te ne bodo hoteli vzeli zraven.

Za igranje v peskovniku moramo res vsi biti (malo večji) otroci, kar pa še vedno ne pomeni, da smo lahkomiselni in da gremo na pot z vsako kripo, ki nam pade pod roke. Če pa za znesek, ki ga omenjaš, dobiš kaj solidnega (mogoče kakšno Nivo), pa svoj prejšnji umotvor nazaj vzamem.

LP Miran


Matej je šel dol z vitaro, pa Samo je šel z jimnyjem, pa so to vse avti za od 3500 do 4000 evrov ali pa celo še manj.

Problem je edino v tem, da če gredo dol vsi z dizli, ker si potem z bencinarjem osamljen.


ja samo je razlika ali si avto pred tem lastiš že kakšno leto, ga popraviš, modificiraš in mu zaupaš....
ne pa sa kupiš en zjeban avto za 3k€ in greš z njim dol.....


Ja, to pa je res.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

Re: Kam med 27.10-4.11.2007 (pesek)

OdgovorNapisal/-a Matej » Po Avg 27, 2007 2:35 pm

avanturist napisal/-a:Hoj,

Že dolgo imam željo po pesku...............
V tem terminu imam planiran dopust....obstaja želja...avta še nimam......znanja v vožnji po pesku pa tudi ne............
Ali je sploh še dovolj časa za hitro organizacijo in nakup vozila....
Katero vozilo priporočate tam okoli 3-4.000Euro ter na kaj naj bi bil pazljiv. V vozilu bi bil sam z ženo in prtljago.
Se sploh kdo odpravlja v tem terminu na jug v peskovnik in ali je to dovolj časa za obisk 'tistih' dežel?
Hvala za odgovore.

Peter


priporočam ti da pohitiš z nabavo avta, ga lepo poštimaš in tvoj izlet raje prestaviš na pomlad.....
pa tudi 7 dni je malo premalo za tak izlet

avanturist
Prispevkov: 98
Pridružen: Ne Feb 25, 2007 8:02 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a avanturist » Po Avg 27, 2007 4:23 pm

V mislih sem imel kaj takega:

1: http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1565593

2: http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1580377

3: http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1564423

4: http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1594050

5: http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1585251

Tale zadnji je malo dražji:)

No res se strinjam vozilo je treba prej preizkusit, hm 9 dni ni malo ni pa seveda to neka doba za pridt do amerike in nazaj,.....
Bistveno vprašanje je sedaj ali dizel ali bencin in pravijo nekje 80km na tono to velja?
Navor ali moč.....?
Nivo mam doma pa je glih za do vrhnike pa nazaj v puščavo oz na daljšo pot ne grem 100%....sem avanturist nisem pa nor:)

Peter

Malo sem ti linke popravil.

R. :wink:

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » To Avg 28, 2007 7:32 am

avanturist napisal/-a:V mislih sem imel kaj takega:

1: http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1565593

2: http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1580377

3: http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1564423

4: http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1594050

5: http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1585251

Tale zadnji je malo dražji:)

No res se strinjam vozilo je treba prej preizkusit, hm 9 dni ni malo ni pa seveda to neka doba za pridt do amerike in nazaj,.....
Bistveno vprašanje je sedaj ali dizel ali bencin in pravijo nekje 80km na tono to velja?
Navor ali moč.....?
Nivo mam doma pa je glih za do vrhnike pa nazaj v puščavo oz na daljšo pot ne grem 100%....sem avanturist nisem pa nor:)

Peter

Malo sem ti linke popravil.

R. :wink:


mislim da je glede na ceno najprimernejši cherokee ali pa mogoče 4 runner,
baje je tisti cherokee ki si dal link v zelo slabem stanju, vsaj tako je bilo govora po forumu....
bi ti pa jaz priporočal disel.....

meni bi bilo škoda kart za trajekt, za bit le 4 dni dol.
obločitev pa je tvoja

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Avg 29, 2007 2:43 pm

Ne bom se več poglabljal v (ne)ustrezno izbiro avta za prvo pot dol v pesek.
Avanturist sprašuješ, če je en teden dovolj časa.
Po mojem ga je tudi en teden dovolj, če si le dovolj nor in rad malo več ur presediš za volanom in si se na račun igranja po pesku pripravljen odreči turističnim obiskom Tunizijskih znamenitosti.
Priznam, da sem pred časom tukaj na forumu pljuval po takih načinih spoznavanja peska, a malo sem spremenil svoje mišljenje in zato ti predlagam tak plan:
Sobota: odhod trajekta zvečer iz Genove
Nedelja: zvečer prihod trajekta v Tunis, nato celonočna vožnja (cca 700 km) do Ksar Ghilana, skoraj cela pot je asfalt in enostavno prevozna z vsemi vozili
Ponedeljek: postavitev šotora v kampu v Ksar Ghilanu in prve vožnje po sipinah, ki so neposredno okoli kampa
Torek, sreda: igračkanje po sipinah okoli kampa, če se v torek kaj navadiš in dobiš družbo, greš v sredo (vsaj 2 avtomobila!!) lahko tudi do Tembaina
Četrtek: igranje po pesku okoli kampa, proti večeru pot pod noge (kolesa) nazaj proti Tunisu, vožnja celo noč
Petek: zjutraj kratek obisk (tudi za ženo je treba poskrbeti) souka v Hammametu, popoldne prijava za trajekt v pristanišču v Tunisu in zvečer povratek proti Genovi.
Ta program je napet, a izvedljiv. Če ti bo pesek všeč, se boš tako naslednjič vrnil za več časa in si boš takrat ogledal še nekaj turističnih točk Tunizije.
Vse skupaj bi te za dve osebi moralo stati manj kot 1000 EUR.
Težava je pa v tem, da baje ni več kart za trajekt v tem terminu. Vprašaj Rac 4x4.
Pa uživaj!
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
4x4rac
Prispevkov: 192
Pridružen: Po Apr 03, 2006 12:45 pm
Kraj: S.Primorska anci GORIŠKA!
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a 4x4rac » Če Avg 30, 2007 7:29 pm

27.10. je ladja komplet zasedena, obstaja možnost z grandi navi veloci kar pa je cenovno bistveno višja cena kot pa pri CTN. Za 20.10 ti pa lahko zrihtam kakšno karto, ampak tudi za ta termin se mesta na ladji kar fino polnijo...
lp
4x4rac

avanturist
Prispevkov: 98
Pridružen: Ne Feb 25, 2007 8:02 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a avanturist » Po Sep 03, 2007 3:48 pm

Miran...hvala za izčrpno poročilo....
Ja vidim da je zadeva bol zapletena kot se zdi...prevladala pa je odločitev....avto mora biti resnično pripravljen in prej vsaj preizkušen kak mesec ali dva (kar sicer ne garantira da bo delal v pesku je pa možnosti nekaj več:)).......si bomo enkrat več časa vzel pa se z kako skupino podava....počas bomo začel nabirat izkušnje in počakal na 'pravi čas'.
Želja je.....ostalo pa še nabereva.

Peter

tom cruiser
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Maj 18, 2006 8:10 am
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a tom cruiser » Po Sep 03, 2007 5:04 pm

Prodajam toyoto kzj95, ki je ze preizkusena in popolnoma pripravljena za tovrstne poti.

Res je, da je cenovni razred visji vendar ce te zanimajo tovrstne poti potem je po mojem vredno razmisliti - saj smo vecinoma "prerevni da bi kupoval poceni ..." :oops: .

Lep pozdrav,
Tomaz

p.s.
Link na oglas:
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1565382
He who dares, wins (Del Boy)

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Sep 26, 2007 1:09 am

Ej, Tom:
V navedenem oglasu za tvoj avto praviš, da so vse spremembe (saj niti ni važno a si prodal ali ne) homologirane. A luči na prtljažniku tudi?
Daj prosim, malo več o tem napiši.
Hvala.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

tom cruiser
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Maj 18, 2006 8:10 am
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a tom cruiser » Sr Sep 26, 2007 9:07 am

Miran lep pozdrav,

malo sem bil povrsen pri tem opisu - ze "user" gregor mi je postavil vprasanje s tem v zvezi. Torej luci so na prtljazniku, ki ni predmet prodaje in kot take niso homologirane. Homologacija prav tako ne velja za dodatni rezervoar goriva, ki je bil narejen po lastnih nacrtih - narejen je iz alu plocevine in je bil tudi tlacno preizkusen pri Akviz-u v trbovljah.

Homologirano je podvozje, distancniki in snorkel. Kar se pa bull bara tice je bil ze na avtu - narejen je pri kogovsku in kolikor sem uspel zaslediti na forumu se menda da njegove proizvode homologirati - nisem pa uspel tega narediti saj sem to zasledil po tem ko sem vlozil dokumentacijo na LPP ....

Lep pozdrav,
Tomaz
He who dares, wins (Del Boy)

tom cruiser
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Maj 18, 2006 8:10 am
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a tom cruiser » Sr Sep 26, 2007 9:41 am

Miran lep pozdrav,

glede bull bar-a sem ravnokar preveril pri proizvajalcu in po njegovem zagotovilu se da bull bar homolgirati brez problema.

l.p.
Tomaz
He who dares, wins (Del Boy)

dzorko
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe Mar 04, 2005 12:53 am

tunizija za novo leto

OdgovorNapisal/-a dzorko » So Sep 29, 2007 10:43 am

avanturist, lahko se nam za novo leto pridružiš! sicer bo trajalo 14 dni, ampak glih tako pride, da gre samo 5 dni dopusta (odvisno seveda kje delaš...-)
če te zanima, sporoči čimprej ,da razložim detajle...

avanturist
Prispevkov: 98
Pridružen: Ne Feb 25, 2007 8:02 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a avanturist » Če Okt 11, 2007 6:17 pm

Dzorko hvala za povabilo vendar so za nl že drugi plani.
No no ampak avto je pa že pri hiši...musso je naša nova avantura :wink:
Pa lepo potujte.

Peter


Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov