Niva v pesku

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
Uporabniški avatar
no use for a name
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Dec 22, 2005 7:28 pm
Kraj: Ljubljana-Tobruk

Niva v pesku

OdgovorNapisal/-a no use for a name » Po Dec 25, 2006 12:25 am

Zanima me, če je kdo od naših že bil v pesku z nivo, ali pa vsaj na daljšem potovanju.

lp, Jure
Only in a Rover..

Uporabniški avatar
Zrimc janez
Prispevkov: 100
Pridružen: Sr Nov 16, 2005 6:54 pm
Kraj: kr nek

Re: Niva v pesku

OdgovorNapisal/-a Zrimc janez » Po Dec 25, 2006 11:44 am

no use for a name napisal/-a:Zanima me, če je kdo od naših že bil v pesku z nivo, ali pa vsaj na daljšem potovanju.

lp, Jure


Jaz sem bil že kar nekaj časa nazaj v tuniziji :D z lado nivo in se je ,kar dobro peljala !!sicer ni zdržala do konca vendar ima kar dobre sposobnosti za vožnjo po sipinah!
Bilo je zelo super,skupina in organizacija ne bi moglo biti bolje in upam da bo še gdaj možnost ponoviti kaj takega!


LP Janez

kir
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Nov 30, 2005 2:38 pm

OdgovorNapisal/-a kir » To Dec 26, 2006 9:01 am

niva je odličen avto. zdržala je puščavo brez okvare.
kir.

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » To Dec 26, 2006 11:39 pm

Ne ga srat. Pregreva se, kolesa preozka in sam reže v pesek. Da ne govorim o tem, da poka vse kar lahko. Skratka, ne je vozit v puščavo, če je ne misliš tam pustit oz. se "ne imeti fajn".

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » To Dec 26, 2006 11:45 pm

Še nekaj fotk iz 2003 Tunizije...

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

kir
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Nov 30, 2005 2:38 pm

OdgovorNapisal/-a kir » Sr Dec 27, 2006 1:13 am

sem že slišal za take izkušnje, moja je bila pa drugačna. edino kar se je zlomilo je bil prtljažnik, ampak tega ni kriva niva temveč prtljažnik/strešni/. pregrevanja ni bilo, je pa delala pri 42 stopinjah 12 dni, polno obremenjena /dva voznika in vsa prtljaga še za dva motorista , pa vsa voda in bencin zase in za dva motorja/, pa nič ni rezala sama, samo gume je treba znati prav spuščati.sicer pa, vsak po svoje. jaz sem vozil motor, niva pa vodo in bencin za menoj tako da se nisem nič pritoževal. če bi mi pa kdo svetoval kako slikce dodat iz svoje datoteke pa juhuhu, pa pokažem.
kir

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » Sr Dec 27, 2006 8:51 am

kir napisal/-a: če bi mi pa kdo svetoval kako slikce dodat iz svoje datoteke pa juhuhu, pa pokažem.
kir


Daj jih na shrani.si in potem tisti link, ki ti ga "vrže ven" prilepi tukaj na forum in bodo slikce vidne...
LP
TUDI NA FB>>>KLIK

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Dec 27, 2006 9:07 am

Noise je napisal:
kolesa preozka in sam reže v pesek

Tukaj se pa ne bi ravno strinjal s teboj. Lokalci se samo na 2WD še z ožjimi gumami dlje pripeljejo po pesku. Zimske kramparice mogoče res niso najboljše za po pesku, a to ni težava Nive, ampak šoferja. Pa tudi druge znamke avtov smo dol že kar dobro šraufali :cry:
Problem je verjetno prej v preslabotnem motorju, ki ima (bencinar) nekaj navora šele pri visokih obratih in je treba stvar stalno pod visokim gasom vozit :arrow: hitreje zakoplje, ogromno troši in verjetno se lahko tudi bolj greje.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Zrimc janez
Prispevkov: 100
Pridružen: Sr Nov 16, 2005 6:54 pm
Kraj: kr nek

OdgovorNapisal/-a Zrimc janez » Sr Dec 27, 2006 9:16 am

miran napisal/-a:Noise je napisal:
kolesa preozka in sam reže v pesek

a to ni težava Nive, ampak šoferja. Pa tudi druge znamke avtov smo dol že kar dobro šraufali :cry:
LP Miran


Bravo Miran problem je v načinu vožnje :lol:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Dec 27, 2006 9:26 am

Avto s frgazerjem ima najvišji navor in največjo moč pri nižjih obratih kot pa tisti z elektroniko. To se pozna tut pri mojem avtu, ko brez težav vozim z 1500 obrati v klance, medtem ko mora enaka feroza z elektroniko držat obrate nad 2500 in se kr mnogo hitreje vkoplje. Sprobano sicer na snegu med tem vikendom, vendar predvidevam da je na pesku podobna situacija kot na snešmen pršiču in zametih.

Primerjava
frgazer 63 ali 67kW(nekatere imajo 67 po specifikaciji, druge pa 63) pri 4800 obratih in 126Nm navora pri 3600 obratih
elektronika 70kW pri 5700 obratih in 128Nm navora pri 4800 obratih.

Najbrž bi se pa dalo to še poboljšati s predelavo izpuha in predelavo vstopa mešanice bencina in zraka v motor. Daljši istopni kanali imajo za posledico večjo moč in večji navor pri višjih obratih, krajši pa to da imajo večji navor pri nižjioh obratih.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » Sr Dec 27, 2006 10:36 am

Nebivedu napisal/-a:Avto s frgazerjem ima najvišji navor in največjo moč pri nižjih obratih kot pa tisti z elektroniko. To se pozna tut pri mojem avtu, ko brez težav vozim z 1500 obrati v klance, medtem ko mora enaka feroza z elektroniko držat obrate nad 2500 in se kr mnogo hitreje vkoplje. Sprobano sicer na snegu med tem vikendom, vendar predvidevam da je na pesku podobna situacija kot na snešmen pršiču in zametih.


Ja, nisem se prav izrazil... To, da je treba terat v višje obrate, a moči ekstremno hitro zmanjka takrat, ko obrati padejo (hitro, ko se zagoniš v mehek pesek). Itak pa tudi, da je veliko odvisno od izkušenosti šoferja. Ampak še vedno, "all things being equal", Niva suxx v pesku, če jo primerjaš z drugimi avti, pa naj reče kdo kar hoče. Poglejte mal na desert info, sahara overland itd., koliko ljudi si upa z Nivo zakadit v pesek.

Dobro ajde, če se greš jajcat okrog Ksar Ghilana od oaze do trdnjave in nazaj, no problem -- go ahead. Še celo fajn bo za kake kamnite steze od Matmate "pošrek" do Bir Soltana. Ampak kakega "potovanja" se ravno ne bi šel z njo.

Miran, lokalcev pa ne sem noter furat, ker se nihče od nas ne more primerjat z njimi, je taku? :D

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Dec 28, 2006 8:18 am

Miran, lokalcev pa ne sem noter furat

Saj jih nimam namena v isti koš dajati, hotel sem le reči, da nivine ozke gume (ki niti niso tako ozke) kaj dosti vpliva nimajo. Prednosti in slabosti so drugje :wink:

BTW: tale fama okoli lokalnih voznikov bi si zaslužila kakšno posebno temo - a je vse res, kar se govori o njihovi vozniški superiornosti na pesku?? Po mojem malo (če ne kar precej) pretiravamo.

LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Dec 28, 2006 8:23 am

Miran, če bi enega takega puščavskega lokalca pri nas postavil na sneg, tut nebi imel pojma o vožnji po snegu. Pač če celo življenje tam živi najbrž da bo znal avto vozit po pesku, tako kot mi po snegu. Povsod se pa najdejo izjeme in potem imaš kolone ob prvem snegu.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Dec 28, 2006 8:32 am

Ko bo to posebna tema, se bom o tem razpisal na dolgo in široko.
Sedaj pa le tole: če bi se mi tako flegma in brez histerije lotili vožnje kot lokalci, nam bi šlo dosti boljše...

LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » Če Dec 28, 2006 8:48 am

Pa da se vrnemo na originalno vprašanje/temo... Niva torej: primerna ali neprimerna za v pesek?

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Če Dec 28, 2006 10:04 am

Miran, če bi enega takega puščavskega lokalca pri nas postavil na sneg, tut nebi imel pojma o vožnji po snegu. Pač če celo življenje tam živi najbrž da bo znal avto vozit po pesku, tako kot mi po snegu. Povsod se pa najdejo izjeme in potem imaš kolone ob prvem snegu.


:kaj_takega_pa_se_ne:

Mislim, da pri nas zelo malo ljudi zna voziti po snegu in bi nas en takle puscavski lokalec peljal s... kot za salo tudi na snegu. Sploh ne gre za to kje zivis ampak kje se dnevno vozis. Malo ljudi pri nas nabere toliko ur voznje po terenu v celem zivljenju, kot jih imajo puscavski lokalci v enem letu in zato niti priblizno ne obvladamo svojih konjickov tako, kot ljudje, ki se po terenu dnevno vozijo.Pa naj bo sneg ali pesek.

Vaja dela mojstra. Ne avto.
The price of freedom is responsibility, but it's a bargain, because freedom is priceless. ~ Hugh Downs

Uporabniški avatar
no use for a name
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Dec 22, 2005 7:28 pm
Kraj: Ljubljana-Tobruk

OdgovorNapisal/-a no use for a name » Pe Dec 29, 2006 5:57 pm

Nimam nive, niti jo nimam namena imeti, kaj šele iti kam z njo. Sprašujem zgolj iz vedoželjnosti, kajti začuda še nisem zasledil ali videl - ne tu ne doli - nive v pesku. Mogoče ravno tu tiči odgovor - rusi so bili na severu, pa razen kakšne lade in ladje ni ostalo nič pametnega.
Only in a Rover..

kir
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Nov 30, 2005 2:38 pm

OdgovorNapisal/-a kir » Po Jan 01, 2007 11:38 am

niva v pesku
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
klikni na slikco
kir

Uporabniški avatar
andsuzuki
Prispevkov: 380
Pridružen: Pe Jul 07, 2006 2:49 pm
Kraj: Banjška planota, Goriška

OdgovorNapisal/-a andsuzuki » Pe Jan 05, 2007 7:49 am

Samo škoda, ker je treba toliko kant za bencin s sabo vozit :D
Kdor dela, greši, reče petelin in zleze z race
Lp Andrej

Uporabniški avatar
zuki
Prispevkov: 660
Pridružen: Ne Apr 04, 2004 1:18 pm
Kraj: nova gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a zuki » Pe Jan 05, 2007 3:19 pm

andsuzuki napisal/-a:Samo škoda, ker je treba toliko kant za bencin s sabo vozit :D

Da n bos mislu da je z dizli kaj drgac :res_ne_vem:
lp zuki
Slika

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Jan 05, 2007 9:16 pm

To pa ne bo držalo.
Edini bencin, ko sem ga zadnjič s seboj vozil, je bil deci bencina Zippo (rabil naj bi ga pa za tubeless gumo nazaj na feltno spraviti) :lol:
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » Pe Jan 05, 2007 9:59 pm

Miran, verjetno ni bilo nobenega enduraša zraven in ni bilo potrebe.

Uporabniški avatar
zuki
Prispevkov: 660
Pridružen: Ne Apr 04, 2004 1:18 pm
Kraj: nova gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a zuki » So Jan 06, 2007 12:48 am

Miran kaj ne bo drzalo?
N zastopim
lp zuki

Slika

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Jan 07, 2007 11:18 pm

Samo škoda, ker je treba toliko kant za bencin s sabo vozit

Da n bos mislu da je z dizli kaj drgac

:lol:
Ne bo držalo, da morajo dizli toliko kant za bencin s sabo vozit
:lol:

LzvelikokantamizanaftoP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel


Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov