A izgubljamo še Tunizijo?

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Če Maj 18, 2006 12:18 pm

Miran očitno je , da imaš probleme tipa , jaz sem edini in glavni.
Moje možnosti zaslužka nimajo tu nobene veze. Prvič ker peljem dol ljudi, ki nimajo svojega vozila,a si vseeno želijo doživet Saharo; drugič, ker ne hodim do juga s turisti ampak samo do Ksar Ghilana in tretjič, če je tebi najbolj všeč jug ni nujno, da je vsem ostalim. Zaradi mene greš lahko tudi na konec sveta.
Osebno ti lahko rečem, da je jug eno samo maltretiranje avta in ljudi in na koncu za neko jezero, ki ima komarje z malarijo in in nekaj višjimi sipinami. V tem primeru je pač lepša Libija.
To, da si priznal, da si zoprno bitje je pa tvoj problem oz. tistih, ki gredo s tabo, tako, da me tudi to ne zanima.

Nikoli ne peljem več kot 8 - 12 ljudi, kar je v povprečju lepa in dobra ekipa in nazadnje nismo izgubili Tunizije, ker še vedno se lahko svobodno gibljemo po njej, razen trenutno na jugu.
Če si pa volk samotar in ne neki popotnik ti pa itak pol sveta ne odgovarja. Če še ne veš tudi po Libiji ne moreš brez vodiča in policaja sam tavat naokrog pa še kje bi se lahko kaj našlo.
Glede zadnjega dela pa tako; kakšno mašinerijo misliš ne razumem; vem kdo je Mišo in nazadnje sva v Tuniziji združila najini ekipi, kar samo potrjuje da smo imeli oboji dobro ekipo. Smo pač socialna bitja in se družimo med seboj, da se imamo lepo in da si izmenjujemo izkušnje.
Kot opažam ti to nisi.
Preberi še enkrat moj zadnji stavek in ugotovil boš , da sem napisal med najboljšimi., kar dopušča možnost tudi za ostale, ki jih ne poznam, da so med ......
Kar dejansko tudi je, od osebnosti do poznavanja terena, izkušenj in vožnje po Sahari.
Če sem s tem prizadel tvoj ego me pa prav nič ne zanima.
Povzetek, vsega: če kdo rabi nasvet ali pomoč sem vedno pripravljen pomagat, "brezplačno". Ni vse v denarju.
Pa lep pozdrav vsem.

Dar Naouar
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Maj 18, 2006 12:05 am

OdgovorNapisal/-a Dar Naouar » Če Maj 18, 2006 12:32 pm

Zgornji prispevek sem po pomoti napisal kot "gost".
Tako, da ne bo pomote kdo je pisal.

Pozabil sem dodat še komentar na kar si napisal citiram:
"Ti, kot sodelavec lokalnega hotela, mogoče v taki informaciji vidiš več možnosti zaslužka za lokalno prebivalstvo in tvoje poslovne partnerje (bodimo odkriti, z nami do sedaj tunizijci tako niso takorekoč nič zaslužili)."

Za tak komentar lahko samo napišem, da je dno od dna kulture zahodnjaka.

Še enkrat lep pozdrav vsem

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Maj 18, 2006 6:04 pm

Spet Luna....
Ne bom debatiral, ker nima smisla. Lahko pa nadaljujeva v ps, da ne bova morila ostalih.
Le to: če kaj bereš, preberi v celoti in temeljito.

Pa L zahodnjaški P
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Če Maj 18, 2006 6:21 pm

miran napisal/-a:Le to: če kaj bereš, preberi v celoti in temeljito.

... še najbolje: na glas! :lol:

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Maj 21, 2006 1:40 am

Sem rekel, da ne bom debatiral, pa mi srce ne da: BOM!!
Ljubi Dar Naouar: vidim, da si poleg totalno nepodenskega zahodnjaka tudi kos psihiatra in znaš ocenjevati probleme ljudi. Lepo. To ti je mogoče prilika za dodatni zaslužek, kadar ti bodo tvoja vodenja v puščavo (Ksar Ghilane) pustila dovolj prostega časa. Pa se ne mislim spustiti na tvoj poden obnašanja in ne bom ocenjeval tvojih osebnostnih lastnosti - to ni moje področje. Imam pa nekaj (mogoče malo, vendar dovolj) lastnih izkušenj, da se upam trditi, da ti nakladaš v prazno (mogoče bi ti bilo ljubše, da ti rečem, da lažeš) ko praviš
Osebno ti lahko rečem, da je jug eno samo maltretiranje avta in ljudi in na koncu za neko jezero, ki ima komarje z malarijo in in nekaj višjimi sipinami.
Lahko, da je maltretiranje v primerjavi s slovenskimi cestami, a v primerjavi s potmi okrog Ksar Ghilana so sipine južno od El Borme prava milina. Močno dvomim, da lahko po sipinah okoli KG par kilometrov nemoteno voziš kolikor ti avto gre (moj zaradi peska žal nikakor ne zleze čez 120 na uro) in zavijaš levo/desno, delaš osmice in vse ostalo po mili volji. To je zate maltretiranje avta? Imam kar nekaj šole za seboj v strojniški smeri in v tem ne vidim nobenega maltretiranja. BTW: koliko polosi se polomi okrog KG? Na jugu prekleto malo. Praviš tudi
a si vseeno želijo doživet Saharo; drugič, ker ne hodim do juga s turisti ampak samo do Ksar Ghilana

Brez zamere: Ksar Ghilane je po tvojem doživetje Sahare??? Ubogi tvoji turisti (tako jih imenuješ ti sam), če jim nakladaš, da je malo vožnje po pesku in kopanje po klancu do trdnjave v KG in spanje v enem od bučnih kampov okoli KG, kjer v hladilnikih ohlajen alko teče v potokih, doživetje Sahare. Ubogi revčki. Glej da te ne tožijo za lažne obete. Ko bodo izvedeli, da je doživetje Sahare tudi spanje pod milijoni zvezd, v taki tišini, da slišiš zrnca peska kako se premikajo, ko je obzorje na desetine kilometrov brez umetnih virov svetlobe, ko se zjutraj zbudiš in okrog svojega šotora opazuješ množice različnih sledi živali - od kamel do hroščkov, ki jih ponoči, vkljub tišini, zaradi trdega spanja, nisi slišal, pa prijetnega stiskanja tam spodaj nekje, ko iščeš ustrezno pot in se malo bojiš vetra, ki se dviguje čez dan in še in še in še...
Praviš, da je moja ugotovitev
(bodimo odkriti, z nami do sedaj tunizijci tako niso takorekoč nič zaslužili)
dno zahodnjaške kulture: katere? Tiste, ki pomaga revnejšim od sebe? Kaj misliš, da je prav, da se horde denarja polnih (vsaj za tunizijske pojme) evropejcev s terenci pripodi v puščavo, s seboj prinese vso hrano, še celo vodo (poglej, poglej, jaz kot dno kulture sem še celo drva od doma prinesel, ker mi je bilo škoda tiste malo lesa, kar ga je v puščavi, pokuriti), napolni tanke s poceni gorivom, pusti za seboj vse smeti in čez par dni odbrzi nazaj v svoj evropski raj. Očitno je po tvojem tako prav. Ne po mojem pa tako ni prav! Ljubi Dar, boš moral malo preučiti tudi evropsko kulturo. Seveda se pa moraš prej navaditi prebrati vse in ne le tisto, kar tvoji ... paše.
Če hočeš še kaj, kar izvoli. Tu sem in čakam :twisted:
L P Miran
:lol:
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
4x4rac
Prispevkov: 192
Pridružen: Po Apr 03, 2006 12:45 pm
Kraj: S.Primorska anci GORIŠKA!
Kontakt:

w

OdgovorNapisal/-a 4x4rac » Ne Maj 21, 2006 11:12 am

Oštja a je že konc? Je lih zanimivo ratalo...


Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov