Maroko in ML

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
banzai
Prispevkov: 101
Pridružen: Če Feb 17, 2005 5:24 pm

Maroko in ML

OdgovorNapisal/-a banzai » Po Mar 20, 2006 10:45 am

Pred kratkim sem kupil Mercedesa ML 320 CDI. Ima dokupljen off road paket. Z družino bi se radi odpravili na enomesečni dopust v Maroko ali še malo dlje. Zanima me kakšen praktičen nasvet glede priprave avta na tako pot, ali se vam sploh zdi primeren, in kaj priporočate kot obvezno opremo za življenje (poleg 3ns). Kakšne gume priporočate, kje se kupijo pjaštre,...

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

Re: Maroko in ML

OdgovorNapisal/-a navigator » Po Mar 20, 2006 11:02 am

banzai napisal/-a:Ima dokupljen off road paket.


Kaj pa je to offroad paket???



banzai napisal/-a:kje se kupijo pjaštre,...


Jaz sem svoje nabavil v Daerru (München), dobijo se v Planetu off road blizu Gorice (v Italiji), pa najbrž jih prodaja tudi Mammut v Mengšu.


lp


marko

Cyrus
Prispevkov: 233
Pridružen: To Okt 28, 2003 1:36 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a Cyrus » Po Mar 20, 2006 8:31 pm

Avto pelji na redni servis in se odpelji v Maroko. Edino ne obtežite ga preveč, da bo lažje premagoval slabše ceste. Turisti potujejo po Maroku z najetimi Fiat Punto, Peugeot 206 in podobnimi "go-karti" in jim kar gre.

Veliko zabave vam želim v prelepem Maroku, pa za pot do Algecirasa si vzemite dovolj časa - španska avtocesta je neskončno dolgočasna.
Cyrus

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » To Mar 21, 2006 1:11 am

Avto je vsekakor primeren. Naša družina je šla v maroko z enoprostorcem (glaxy) in smo bili po celem maroku. Res je, da smo se nismo vozili po pistah, a smo vseeno bili z njim tudi v merzougi .....

Vozi in obnašaj se tako, kot da ni okoli tebe 2000km nikogar, pa mislim da se ti ne bi semelo nič zgoditi... Previdnost ni nikoli odveč...

Itlaijanska, francoska ter španska avtocesta je resda dolga in dolgočasna do algecisrasa je cca 2500 km, a če se ustaviš v primernem kraju je OK
. Predvsem si spalnirjate tako, da boste šli na jutranji trjaekt, saj se lahko na meji kar zavleče. Imejte pripravljen denar za bašiš ;). Do algecirasa se lahko pride v treh, dneh normalno, ali v dveh malo hitreje in bolj utrujajoče.
Za privi postanek predlagam Avignon (F).

srečno in lp
Nazadnje spremenil RangeRover, dne To Mar 21, 2006 4:17 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Mar 21, 2006 7:48 am

Predvsem si spalnirjate tak da boste šli na jutranji trjaekt, saj se lahko na meji kar zavleče

No ja, ni nujno. Če greš preko Ceute (obvezno, saj je tam gorivo skoraj zastonj) vozi trajekt kot mestni avtobus in tudi na maroški meji ni treba kaj dosti čakati. Vsaj iz EU ven grede. Karte za ta trajekt lahko kupiš že na avtocesti na bencinskih črpalkah. So table. Ni pa poceni:(
3 leta stara izkušnja.
Lepo se imejte!
LP MIran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » To Mar 21, 2006 4:19 pm

@ miran: To je res, da trajekti vozijo na skoraj vsako uro, če ne še bolj pogosto, rek pa pravi; v nove kraje se prihaja vedno zjutraj. ;)

lp

banzai
Prispevkov: 101
Pridružen: Če Feb 17, 2005 5:24 pm

OdgovorNapisal/-a banzai » Pe Mar 24, 2006 11:07 am

2 navigator: off road paket vsebuje zapore diferencialov, reduktor,...

Pozabil sem vprašat kako je z gorivom oz. z njegovo kakovostjo. Ali je sploh primerno za tako sodoben motor?

Kako je s šnorklom, ali je obvezen?

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Pe Mar 24, 2006 11:28 am

banzai napisal/-a:Pozabil sem vprašat kako je z gorivom oz. z njegovo kakovostjo. Ali je sploh primerno za tako sodoben motor?


Načeloma naj ne bi bilo problemov, razen če jo kupiš na kaki "domači" pumpi. Obvezno imej s sabo rezervni filter za gorivo.

Jaz imam doma še okoli 50l tunizijske nafte. Prodam najboljšemu ponudniku za testiranje kvalitete. (naj_raje_crkne_doma_kot_v_puščavi_press)


banzai napisal/-a:Kako je s šnorklom, ali je obvezen?


Ni obvezen, je pa priporočljiv če misliš voziti veliko izven cest. Drugače pa imej s sabo kak rezervni zračni filter.


lp


marko

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Mar 24, 2006 12:07 pm

navigator napisal/-a:

banzai napisal/-a:Kako je s šnorklom, ali je obvezen?


Ni obvezen, je pa priporočljiv če misliš voziti veliko izven cest. Drugače pa imej s sabo kak rezervni zračni filter.


lp


marko


Tut mene zanima tole. A lahko recimo daš še dodatne filter pod havbo(ciklon)?

Pa še to - kok se pa dol dobi kaj bencina, pa kakšne so cene? Al je bencin bolj izjema kot pravilo?
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Pe Mar 24, 2006 1:25 pm

Nebivedu napisal/-a:

Tut mene zanima tole. A lahko recimo daš še dodatne filter pod havbo(ciklon)?



Seveda ga lahko daš, če imaš prostor zanj :lol:. HDJ 80 ima ciklon že serijsko vgrajen. Drugače pa je veliko odvisno od tega kje jemlje avto zrak. Večna jih jemlje iz blatnika in ravno tam je v zraku največ praha, peska ...
Jaz imam snorkel brez ciklona, pa po enem tednu peska ni neke krize v zračnem filtru. :D


lp


marko

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Mar 24, 2006 1:39 pm

Jaz imam doma še okoli 50l tunizijske nafte. Prodam

Kaj je ne misliš sam porabiti? :shock: :shock:
Ali jo prodajaš kot ekskluzivno zadevo po 1,2 EUR liter?

Jaz bom mojo zvozil, samo, da malo topleje rata.
LP Miran
naj_raje_v_garanciji_crkne_press
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Mar 24, 2006 1:49 pm

navigator napisal/-a:
Nebivedu napisal/-a:

Tut mene zanima tole. A lahko recimo daš še dodatne filter pod havbo(ciklon)?



Seveda ga lahko daš, če imaš prostor zanj :lol:. HDJ 80 ima ciklon že serijsko vgrajen. Drugače pa je veliko odvisno od tega kje jemlje avto zrak. Večna jih jemlje iz blatnika in ravno tam je v zraku največ praha, peska ...
Jaz imam snorkel brez ciklona, pa po enem tednu peska ni neke krize v zračnem filtru. :D


lp


marko


Feroza ima načeloma malo prostora pod pokrovom motorja, če ima elektroniko :twisted: , frgazerce majo pa placa skor za še eno mašino zraven.

placa je dost, pa tut cev imam tko speljano da gre od tega praznega prostora proti frgazerju.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Pe Mar 24, 2006 2:22 pm

Nebivedu napisal/-a:
navigator napisal/-a:
Nebivedu napisal/-a:

Tut mene zanima tole. A lahko recimo daš še dodatne filter pod havbo(ciklon)?



Seveda ga lahko daš, če imaš prostor zanj :lol:. HDJ 80 ima ciklon že serijsko vgrajen. Drugače pa je veliko odvisno od tega kje jemlje avto zrak. Večna jih jemlje iz blatnika in ravno tam je v zraku največ praha, peska ...
Jaz imam snorkel brez ciklona, pa po enem tednu peska ni neke krize v zračnem filtru. :D


lp


marko


Feroza ima načeloma malo prostora pod pokrovom motorja, če ima elektroniko :twisted: , frgazerce majo pa placa skor za še eno mašino zraven.

placa je dost, pa tut cev imam tko speljano da gre od tega praznega prostora proti frgazerju.


jaz mam doma uplinjac za samuraja ki je 2x vecji od elektronike, sam pa gre avto z njim kot raketa že za vidit je huho.
če kdo rabi ga lahko prodam.
Glede filtra na strehi pa je bolši tudi ker zajema bol mrzel zrak kot izpod pokrova motorja.

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Pe Mar 24, 2006 2:53 pm

miran napisal/-a:
Jaz imam doma še okoli 50l tunizijske nafte. Prodam

Kaj je ne misliš sam porabiti? :shock: :shock:
Ali jo prodajaš kot ekskluzivno zadevo po 1,2 EUR liter?


Ja cena je kar primerna glede na to da je eksluziva 8) , kot dokaz avtentičnosti lahko dodam še par kil originalnega The El Borma® peska, lepo zapakiranega v steklenički, tako da ima še vedno vonj po rafinerijah tam dol.
Za tiste, ki hočejo narediti hard test svojih mašin, ga nasujem tudi v gorivo. Seveda je v tem primeru cena goriva še malček višja. :twisted:


.... mal di Africa dela svoje, spet bo treba dol ...


lp

marko

Uporabniški avatar
M/T
Prispevkov: 200
Pridružen: So Mar 12, 2005 6:28 pm
Kraj: Moravče

OdgovorNapisal/-a M/T » Pe Mar 24, 2006 3:03 pm

navigator napisal/-a: .... mal di Africa dela svoje, spet bo treba dol ...


Fantje zej pa nehajte s tem ala ... spet bo treba dol, ker sam lušte delate. Zdaj bi že lahko bli dol ne pa da samo razmišljamo o tem :evil:
Ne bi smeli prestavit zadeve na jesen :zena_z_valjarjem:
lp, ... jana

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » Pe Mar 24, 2006 3:13 pm

miran napisal/-a:
Jaz bom mojo zvozil, samo, da malo topleje rata.


Zakaj že takrat? A zaradi zmrzovanja? Zliješ noter tisti aditiv, pa čit komot voziš. Sem se z libijcem še en mesec vozil press :D

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Mar 24, 2006 3:19 pm

Malo zaradi zamrzovanja, še več pa zaradi tega, ker moram prej v garaži pospraviti, sem jo s kramo uspel tako zapolniti, da niti notri ne morem več z mojim vampom (pa_niti_slučajno_nimam_majhne_garaže_press) :roll:
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » Pe Mar 24, 2006 3:24 pm

:D

bogdanus
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Feb 26, 2006 10:16 pm
Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a bogdanus » Ne Apr 02, 2006 12:05 am

Jaz se tudi odpravljam v Maroko 22.4. ,gremo pogledat kako je kaj tam
doli ,sicer pa grem prvič tako da upam da bo dobr.
Gremo dva ali mogoče trije avti za15 dni :veselo_za_volanom: :veselo_za_volanom:
4x4 na kubik


Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov