Tunizija za 1. maj 2013

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
Uporabniški avatar
Ipsilon
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Jun 01, 2006 6:32 pm
Kraj: Tolmin
Kontakt:

Tunizija za 1. maj 2013

OdgovorNapisal/-a Ipsilon » Po Feb 04, 2013 1:32 pm

Po dogovoru z Mišotom Goriupom objavljam še tule:

Prvomajske bodo kmalu tukaj, in dokler sta dva dneva praznična, se splača izkoristit. Naslednji predviden termin odhoda v Tunizijo je namreč okvirno od 24.04.2013 do 08.05.2013. Če koga zamika, je lepo vabljen, da se udeleži sestanka, seveda pa sem na voljo tudi za kakršnekoli dodatne informacije.

Slika

Če te mika vožnja po sipinah pod vročim nebom severne Afrike in večeri daleč od civilizacije, ob ognju in pod šotori sredi Sahare, se nam pridruži.

Občasno naredimo raid tudi za tiste, ki bi se radi preizkusili v pesku, pa nimajo svojega terenca.

Slika

Raid-i so običajno v pesku okoli Ksar Ghilena in Tembaina v Tuniziji. Trajajo dva tedna, z letalskim ali ladijskim prevozom iz Ljubljane in nazaj. Ker imamo na razpolago več terencev, je v vsaki skupini lahko do 12 udeležencev (optimalno 9). Kuhamo večinoma sami, spimo pa v puščavi in v campih (Tozeur, Douz, Ksar Ghilene). Raid je primeren za vse starostne skupine, tudi za otroke starejše od treh let. Predvidena dolžina poti v Afriki je cca 1500 km. Cena je odvisna od števila udeležencev in bo znana najmanj mesec dni pred odhodom.

Cena vključuje vse stroške prevozov, bivanja in hrane.

Nujno potrebna oprema: spalna vreča, veliko dobre volje

V torek bomo organizirali kratko predstavitev raida za vse tiste, ki še nikoli niste bili z nami, pa vas to vsaj malo zanima.

Predstavitev bo v torek 05.02.2013 ob 19:00 v kavarni teniškega centra Millenium v BTC


http://www.millenium.btc.si/kontakt.php[/b]

bojang
Prispevkov: 130
Pridružen: Če Apr 02, 2009 2:42 pm

OdgovorNapisal/-a bojang » Sr Feb 06, 2013 5:27 pm

Glede na zadnje dogodke (Ubili vodjo opozicije) in posledično protestov ki so nastali po atentatu je v Tuniziji zelo vroče.
Sem klical znanca toda linija je "mrtva".
Kaj dogaja pa tule :http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/africaandindianocean/tunisia/

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Feb 06, 2013 11:24 pm

Bojo zjebal še to, tko kot Libijo in bo spet en drek...kakšna škoda...
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Ipsilon
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Jun 01, 2006 6:32 pm
Kraj: Tolmin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ipsilon » Če Feb 07, 2013 7:27 pm

Upam in verjamem, da na turizem in varnost obiskovalcev vse skupaj ne bo bistveno vplivalo.

bojang
Prispevkov: 130
Pridružen: Če Apr 02, 2009 2:42 pm

OdgovorNapisal/-a bojang » Pe Feb 08, 2013 8:50 am

Upanje zadnje umre, vendar se mi zdi, da je sedaj situacija bolj napeta kot let 2011 ko so strmoglavili Ben Ali-ja. Takrat so upali, da bo preporod, novo upanje, delo...žal se skoraj nič iz tega ni uresničilo. Sedanja situacija me močno spominja na Egipt...

mack
Prispevkov: 159
Pridružen: To Dec 07, 2010 5:03 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a mack » Pe Feb 08, 2013 9:08 am

Zadeve tam dol niso nič kaj rožnate k vsi čakajo da se bo nekaj premaknilo na bolje ampak ni nič drugače kot je bilo pred leti.
Sem se za novo leto menil z lastnico kampa v Douzu pa je rekla da ne ve če bo lahko preživela k ni turistov, turistov pa ni zaradi politike ter medijev ki vse napihujejo.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Feb 08, 2013 9:21 am

Če že iščemo nevarnost, bi bilo po mojem dobro vedeti, kam so se odpravili tisti moži, ki so jih Francozi nagnali iz severnega Malija. Mali -> Tunizija: cca 1500 km.
Razne demonstarcije in mitingi (kot recimo današnja mitinga resnice v Ljubljani) se odvijajo po mestih in ne po gmajnah, kamor nas vleče srce.
Pregnanci iz Malija se pa večinoma ne zadržujejo po urbanih centrih.

A če bi igrali na zihr, bi ostali celo življenje kar v mamicah.
:wink:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

EJAG
Prispevkov: 235
Pridružen: To Mar 18, 2008 8:37 pm

OdgovorNapisal/-a EJAG » Pe Feb 08, 2013 3:10 pm

Bivši vojaki iz Gadafijeve vojske so sedaj "Al kaj da" v Maliju.

Večinoma so črnci, arabci in Tuaregi iz Malija, Nigerije, Mavretanije, Maroka, Alžirije, Tunizije, Somalije, Pakistana.......

Tako da si lahko misliš kam so se umaknili.
... domov na eno sobotno družinsko kosilo potem pa.... na žalost delat sranje kjer se da...

To je tako ker je nafta prepoceni v Afriki...

http://www.aljazeera.com/indepth/spotlight/mali/
Robert
Team FUNCK

Uporabniški avatar
Ipsilon
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Jun 01, 2006 6:32 pm
Kraj: Tolmin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ipsilon » To Feb 12, 2013 8:47 am

Če vam politično-verski koktejl ni pokvaril apetita, imamo za a prvomajsko tunizijsko potepanje od 19.04.2013 do 05.05.2013 v naših terencih še prosti mesti za dva sopotnika.

Slika

Za več informacij sva na voljo Mišo Goriup o41 61o 587 in moja malenkost (o41 765 o11).

Uporabniški avatar
Ipsilon
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Jun 01, 2006 6:32 pm
Kraj: Tolmin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ipsilon » Pe Feb 22, 2013 8:55 am

Po informacijah iz Douza politično-varnostna situacija v Tuniziji ni problematična. Gremo od 19. aprila do 4. maja.


Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov