Tunizija 2024 - krompirjeve pocitnice

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
Uporabniški avatar
Timaj

Re: Tunizija 2024 - krompirjeve pocitnice

OdgovorNapisal/-a Timaj » Sr Dec 13, 2023 10:45 am

miran napisal/-a:Malo za gušt.
Slika

Miran, kako pa se novi LR obnese v pesku? Če ga recimo primerjaš s LC?

LP M

Uporabniški avatar
miran
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Dec 13, 2023 1:08 pm

Tisti, ki so me gurtnali, kadar sem nasedel na vrhu sipin (Navigator), imajo verjetno svoje mnenje o tej zadevi, a avto se je dobro obnesel. V pesku. Potem je pa na AC nazaj proti pristanišču crknil - in to kvalitetno. In drago. Žal je to moja tradicija: ponavadi v Tuniziji na mojih avtih kaj crkne. Tokrat za spremembo ne v pesku.
Se je pa treba zavedati, da je bil šofer v Defu dobrih 15 let starejši od onega v LCjki in temu ustrezno še bolj cvikaški. Sem rabil nekaj dni, da sem pogruntal, kako v pesku upravljati avtomatski menjalnik.
Če bom dobil zeleno luč doma (glede na strošek popravila zelo dvomim), bom še kdaj šel z Defom. Ker je dober! Z malenkostno prilagoditvijo: penasti protiprašni vložek (DIY, ker originalnega ni) na šnorklu je obvezen!!!!
Miran
Slika
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Dec 13, 2023 3:11 pm

Čakej Miran, nov avto se je pokvaril? Saj veš da nas je tu nekaj bolj tehničnih tipov, nekateri smo zapovrh še radovedni; malo bolj podrobno bi lahko opisal, kaj se je zgodilo.
Pa za morebitne druge lastnike takšnih avtov bi bilo morda koristno. Me skrbi, da ima neko vezo s tisto omenjeno malenkostno prilagoditvijo.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
vrecha
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » Sr Dec 13, 2023 3:36 pm

Saj veš da nas je tu nekaj bolj tehničnih tipov, nekateri smo zapovrh še radovedni ...

... ter zapovrh zapovrh še nemalo skeptični do smeri, v katero je zaplužila 4x4 industrija v zadnjem desetletju ... :lol:

Ne, resno, podrobnosti nas zanimajo, ne samo iz firbca, tudi zato, da se kaj naučimo.
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
spuzvica

Re: Tunizija 2024 - krompirjeve počitnice

OdgovorNapisal/-a spuzvica » Če Dec 14, 2023 7:30 am

Aleksander napisal/-a:Spuzvica, jaz, sstusek, hribovc se zaenkrat tipamo. Mogoče bi enkrat po novem letu šli na pijačo da se spoznamo, vidimo želje. Zelo koristno bi bilo imeti s seboj žene. Ko se one spoznajo, jim bo marsikateri strah in nelagodje pred neznanim minil.

Aleksander, tole sploh ni neumna ideja. Vsem nam bo lazje (in bolje bomo jedli) ce bodo zene onboard :) Pa ce se mal zmislimo, da je Tunizija proizvajalka vsega nakita za Tiffany haha

Morda kak 4.1. zvecer?

Uporabniški avatar
miran
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Dec 14, 2023 10:21 am

gregor napisal/-a:Čakej Miran, nov avto se je pokvaril? ......

Ja, drži. In v moji neizmerni naivnosti sem pričakoval, da bodo prileteli razvojniki od LRja in pobrali polomljen del, da vidijo kaj za vraga je šlo v 3 k. In kaj takega v bodoče preprečijo.
Niti slučajno. Zaenkrat.
No ja, zaenkrat še rešujem (upam) zadevo z LRjem in je (še) ne bi pogreval v javnosti. Pa tudi to temo spet smetimo.
A napotek za vse, ki se odpravljate v pesek in nimate ravno nekih starodobnih "traktorjev" brez turbin, ki požrejo vse: tokrat je bil pesek res suh in zelo droben. Bolj kot moka. In te moke običajni filtri zraka ne zaustavijo!!! In pride v motor in verjetno naredi kaj škode. Šnorkel brez ciklona ali drugega načina finega filtriranja vstopnega zraka NE pomaga.
Toliko zaenkrat.
Želim pa srečno in veselo peskovanje vsem popotnikom (z ženami ali brez) v letu 2024!
Miran

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Dec 14, 2023 11:27 am

Miran,
vsekakor koristna informacija/napotek,
bistvo si povedal, in ja precej ceneje je, če se učimo na napakah/izkušnjah drugih.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
Timaj

OdgovorNapisal/-a Timaj » Če Dec 14, 2023 1:31 pm

Dve leti nazaj v kampu v Douzu. Pesek prišel v motor in je ta zaribal...pa je imel šnorkel in ciklon...šefica kampa pa opozarjala nasuho in fino mivko. Smo šli s cmokom v pesek...

Da pa ne bom samo smetil teme. Smo šli v terminu in v zasedbi kot vi nameravate samo dve leti nazaj. 4 avti, 6 otrok, malo turizma malo peska... fajn smo se imeli.

Slika

Uporabniški avatar
miran
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Dec 14, 2023 2:02 pm

Povsem slučajno spet Defender....

Uporabniški avatar
jereb
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » Če Dec 14, 2023 6:39 pm

Jaz ne zastopim zakaj je debata o problemih z avtomobili smetenje teme. V končni fazi je avto glavni dejavnik pri teh podvigih oziroma dogodivščinah. Verjamem pa, da boli duša, ko kaj gre ob tako velikem vložku. Priznam, da se mi ne da toliko garati, da bi zaslužil za en tak dopust kaj šele, da si privoščim, da mi na poti crkne kišta katero je v končni fazi potrebno privleči domov.
LP by Jereb

Aleksander

Re: Tunizija 2024 - krompirjeve počitnice

OdgovorNapisal/-a Aleksander » Če Dec 14, 2023 7:23 pm

spuzvica napisal/-a:Aleksander, tole sploh ni neumna ideja. Vsem nam bo lazje (in bolje bomo jedli) ce bodo zene onboard :) Pa ce se mal zmislimo, da je Tunizija proizvajalka vsega nakita za Tiffany haha

Morda kak 4.1. zvecer?

Bi šlo en dan prej. 3.1.2024 ? 4.-11.1. žena ne more, jaz imam dve službeni poti s še neznanim datumom.

Mojo moramo prepričati, da se brez tuša da preživet kakšen dan.

Uporabniški avatar
spuzvica

OdgovorNapisal/-a spuzvica » Če Dec 14, 2023 9:58 pm

miran napisal/-a:
gregor napisal/-a:Čakej Miran, nov avto se je pokvaril? ......

Ja, drži. In v moji neizmerni naivnosti sem pričakoval, da bodo prileteli razvojniki od LRja in pobrali polomljen del, da vidijo kaj za vraga je šlo v 3 k. In kaj takega v bodoče preprečijo.
Niti slučajno. Zaenkrat.
No ja, zaenkrat še rešujem (upam) zadevo z LRjem in je (še) ne bi pogreval v javnosti. Pa tudi to temo spet smetimo.
A napotek za vse, ki se odpravljate v pesek in nimate ravno nekih starodobnih "traktorjev" brez turbin, ki požrejo vse: tokrat je bil pesek res suh in zelo droben. Bolj kot moka. In te moke običajni filtri zraka ne zaustavijo!!! In pride v motor in verjetno naredi kaj škode. Šnorkel brez ciklona ali drugega načina finega filtriranja vstopnega zraka NE pomaga.
Toliko zaenkrat.
Želim pa srečno in veselo peskovanje vsem popotnikom (z ženami ali brez) v letu 2024!
Miran

Miran, tole bi sicer bila tezava za vsak star turbodizel a ne? A bi morali nase avte kaj posebej pripravljati? Nadomestni penasti filtri naoljeni kot pri motorjih?
Jaz snorkla nimam namena dajatbker ga ne rabim tako da noznosti predfiltra niti nimam...

Uporabniški avatar
miran
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Dec 15, 2023 12:44 pm

Na vsak način si bom ogledal, kako ima rešeno spužvo KTM - Stašu je zadeva delala, tokrat celo brez vsakovečernega čiščenja, vse dni. To ali pa kaj takega, kot je imel Dulinr - Andrej nataknjenega na šnorkel na naši prejšnji rajži v peskovnik:
Slika
Eno ali drugo - ali pa še kaj tretjega - bo pametno imeti na (vsakem) šnorklu ali vstopni odprtini za zrak. Kot sem rekel: malo DIY čez zimo lahko prihrani res veliko denarja, če bi slučajno šlo kaj narobe.
Miran

Uporabniški avatar
spuzvica

OdgovorNapisal/-a spuzvica » So Dec 16, 2023 10:15 am

Za lc120 vidim da avstralci delajo penast unifilter ki ga naoljis kot pri enduro motorjih in namazes robove z mastjo da ne more nic mimo. Je sicer malo vec vzdrzevanja ampak za eno turo verjetno ne bi rabil vec. Poleg tega se z navadnim peljes dol, ko prides do peska das predoljen unifilter iz vrecke in namestis. Ko pa si spet v evropi snames dol in das nazaj papirnatega. Tako bom verjetno jaz naredil.

Uporabniški avatar
spuzvica

OdgovorNapisal/-a spuzvica » So Dec 16, 2023 10:22 am

Uporabniški avatar
jereb

OdgovorNapisal/-a jereb » So Dec 16, 2023 11:55 am

Je mogoče kdo testiral tkanino, katera se uporablja pri prezračevalnih sistemih stavb. Kolikor sem imel izkušnje z to tkanino zaustavi celo cvetni prah
LP by Jereb

Uporabniški avatar
miran
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » So Dec 16, 2023 9:01 pm

Za test bi se pa že našel kakšen deci letošnjega prahu/peska.
Miran

Aleksander

OdgovorNapisal/-a Aleksander » Ne Dec 17, 2023 7:50 am

Fantje, brez zamere. Poskušamo se organizirati za naslednje leto. Tema je postala povsem nepregledna.

Uporabniški avatar
miran
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Dec 17, 2023 6:44 pm

Zamerimo ne, a vseeno....! Če vam je večji problem pri rajži v pesek to, ali bo žena kuhala ali ne (a jo imate za služkinjo??), kot pa to, kaj narediti, da vam bo avto preživel, ja, potem vam smetimo vašo temo.
A potem obstaja velika možnost, da nam, offroad fondumentalistom, VI smetite forum.
Bodi raje vesel, da boš mogoče zastonj dobil kakšen pameten in koristen predlog....mogoče, nujno pa na tem forumu tako ni nič. In to je po mojem tudi eden njegovih čarov.
:stari_pridiga:
:D :D

Uporabniški avatar
jereb

OdgovorNapisal/-a jereb » Ne Dec 17, 2023 9:16 pm

Miran sporoči koliko velik kos bi ti zadostoval za test ga probam dobiti od firme za katero sem delal in ti pošljem po pošti. Lp
LP by Jereb

Aleksander

OdgovorNapisal/-a Aleksander » Če Feb 08, 2024 12:36 pm

Je tole za letošnje krompirjeve počitnice še aktualno? Spuzvica, sstusek, hribovc?

Uporabniški avatar
spuzvica

OdgovorNapisal/-a spuzvica » Ne Feb 11, 2024 6:33 pm

Zame vsekakor, komi cakam :)

Uporabniški avatar
sstusek

OdgovorNapisal/-a sstusek » Ne Feb 11, 2024 9:32 pm

Ja zame tudi, meni se sedaj predvsem poraja vprašanje za krompirjeve ali za prvomajske?

Aleksander

OdgovorNapisal/-a Aleksander » To Feb 13, 2024 10:42 am

S katerega konca Slovenije sta? Sprašujem zaradi organizacije spoznavnega srečanja.

Uporabniški avatar
sstusek

OdgovorNapisal/-a sstusek » To Feb 13, 2024 3:26 pm

Hoj, oba sva iz Ljubljane.

Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti